Historicky najlepší štart do sezóny: Každý sa im smial, doposiaľ však neprehrali

Hráči Canucks sa radujú z góluHráči Canucks sa radujú z gólu Zdroj: SITA

VANCOUVER - Vari najodpisovanejší tím pred novou sezónou Vancouver je po štyroch odohraných zápasoch senzačne v severoamerickej hokejovej NHL jediným mužstvom bez prehry. V play-off chýbali Canucks dvakrát v uplynulých troch ročníkoch a v tom uplynulom skončili v tabuľke po základnej časti sezóny tretí zdola.

Canucks však teraz zopakovali historicky najlepší vstup do sezóny ešte z edície 1992/1993, hoci až vo štvrtkovom štvrtom zápase proti Buffalu vôbec prvý raz v ročníku viedli. V predchádzajúcich troch vystúpeniach proti Calgary (2:1 po sam. nájazdoch), Caroline (4:3 po predĺžení) a St. Louis (2:1 po predĺžení) museli vždy doťahovať súperov náskok, v druhom zápase dokonca trojgólový. Až po vyše 218 minútach sa dánsky útočník Jannik Hansen svojím stým gólom v kariére postaral o vedenie 1:0, mužstvo napokon zvíťazilo 2:1.

"Nechceme v každom zápase doháňať v tretej tretine manko, z dlhodobého hľadiska to ani nie je možné. Musíme byť schopní získať vedenie a udržať si ho," vyzýva Hansen a o svojom jubileu podľa nhl.com doplnil: "Teraz len ďalšie číslo. Je to jeden z míľnikov, ktorý viac oceníte až po konci kariéry." Brankársku jednotku Vancouveru Ryana Millera vo štvrtok dobre zastúpil Jacob Markström, ktorý zneškodnil 26 streleckých pokusov súpera. "Skutočne na ľade plníme to, na čom sa dohodneme, a prináša to výsledky. V súčasnosti je zábava hrať hokej," tvrdí spoľahlivý švédsky náhradník.

Kanadský tím pred sezónou väčšina odborníkov a simulácií odpisovala. Canucks by podľa nich mali získať okolo 70 bodov a znovu by im malo ujsť play-off. Vydarený štart však zatiaľ vypovedá o niečom inom.

Viac o téme: Vancouver Canucks Jannik Hansen
  • Zdroj: SITA, športky