VIDEO Košice sa presadili na trenčianskom ľade, Nitra úradovala vo Zvolene

Tomáš Kopecký z Dukly Trenčín a Michel Miklík z HC KošiceTomáš Kopecký z Dukly Trenčín a Michel Miklík z HC Košice Zdroj: SITA

TRENČÍN - Hráči HC Košice si v piatkovom stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže poradili na trenčianskom ľade s domácou Duklou 4:2. Hostia viedli zásluhou Jiřiho Biceka a Tibora Vargu 2:0, tesne pred koncom druhej dvadsaťminútovky znížil Jakub Gašparovič. Zaujímavý duel rozuzlil až dramatický záver.

V Trenčíne dvojgólová prehra Dukly s Košicami

V prvej tretine oba tímy predvádzali vyrovnaný hokej. Ako prví sa do vedenia mohli dostať domáci. Ölvecký sa dostal na pravom kruhu k odrazenému puku a iba jemne ho poslal na Habala. Ten mu vypadol a až obrancovia spoza jeho chrbta dostali do bezpečia. V 7. min Hruška od pravého mantinelu našiel Bartoša medzi kruhmi. Ten švihom nebezpečne vypálil a Chábera zlikvidoval jeho pokus na dvakrát. Ani jeden tím si nechcel dovoliť výraznú chybu v zadných radoch a obrany súperových útočníkov poctivo strážili. V 15. min padol kuriózny gól, ktorý dostal Košičanov do vedenia. Holenda vyvážal puk spoza brány, nešťastne trafil Cháberu do korčule a ten sa odrazil do bránky – 0:1. O štyri minúty bolo s domácimi ešte horšie. Hričina vyrazil puk na pravý kruh, kde zostal nepokrytý Varga a puk trafil do odkrytej časti bránky.

Hostia z Košíc začali druhú tretinu aktívne a snažili sa pridať aj ďalší presný zásah. Ideálnu príležitosť mal na to už po 34 sekundách hry strelec Nagy, ktorý ťažil z prihrávky Miklíka. Chábera bol však na svojom mieste. O minútu prepadol v ofenzíve Albers. Dvaja hosťujúci hokejisti sa rútili na osamoteného Kozáka, no domácich aj tento raz podržal gólman. Tesne pred polovicou zápasu mali Trenčania ideálnu šancu na zníženie, ale ani dve presilovky v krátkom slede neviedli k úspechu. Veilleux zakončoval bekhendom, ale ani to neviedlo ku gólu. V 39. min Habal ešte zachránil svoj tím. O minútu sa však už Dukle podarilo znížiť. Kombinačnú akciu gólu zakončil Gašparovič, keď puk už iba dorážal do odkrytej brány. Do druhej sirény mohlo byť dokonca vyrovnané, lenže Veilleux neprekonal Habala.

V záverečnej tretine sa Dukla snažila o čo najskoršie vyrovnanie. To sa jej však nedarilo podľa predstáv. Práve naopak. V 49. min Nagy vystihol úmysel Šimuna. Košický útočník sa následne rútil sám na brankára, ale ten jeho úmysel v samostatnom nájazde vystihol. Na opačnej strane klziska domáci hráči dokázali roztočiť „kolotoč“, ale zakončenie M. Nováka Habána neprekvapilo. V závere zápasu domáci síce vyvinuli veľkú snahu vyrovnať, no gól strelili „oceliari“. Hruška vystihol prihrávku a samostatný nájazd premenil na tretí gól Košíc. Už o pol minútu domáci odpovedali, keď Tybor z predbránkového priestoru tečoval puk do siete. Pri domácej hre bez brankára pridali Košičania poisťujúci gól. Cez celé klzisko trafil ideálne Matejka.

HK Dukla Trenčín - HC Košice 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Góly: 40. J. Gašparovič (Veilleux, Tybor), 59. Tybor (Ölvecký, Kopecký) - 15. Bicek, 19. Tibor Varga (Hričina, E. Šedivý), 58. R. Hruška (Šoltés), 60. L. Matejka
Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner, Jonák - Stanzel, M. Orolin, 2618 divákov

Zostavy:
Trenčín: Chábera - Holenda, M. Novák, L. Kozák, Albers, Ryzák, Hatala, Bohunický, S. Šefčík - Marcel Hossa, Kopecký, Ölvecký - J. Gašparovič, Veilleux, Tybor - R. Dlouhý, Šimun, Sojčík - Briestenský, J. Švec, D. Novák
Košice: Habal - Deyl, M. Dudáš, Šmach, Jankovič, L. Matejka, E. Šedivý, Michalčin, Pavúk - L. Nagy, Suja, Miklík - Boltun, T. Klíma, Bicek - Tibor Varga, J. Milý, Hričina - P. Bartoš, R. Hruška, Šoltés

Vicemajster z Banskej Bystrice uspel na ľade nováčika

Hokejisti Liptovského Mikuláša prehrali v piatkovom dueli 14. kola najvyššej slovenskej súťaže 2016/2017 s tímom Banskej Bystrice presvedčivo 1:5. Tohtosezónny nováčik zdolal v domácom prostredí v doterajšom priebehu tri tímy z elitného kvarteta minulého ročníka (Nitra, Košice, Zvolen), ale na úradujúceho vicemajstra spod Urpína nevyzrel. Liptáci síce viedli od 5. min zásluhou Martina Krišku, potom však domáci päťkrát inkasovali a z ľadu odchádzali smutní. Banskobystričania zabrali najmä v tretej tretine, ktorú vyhrali 3:0 a definitívne rozhodli o svojom triumfe.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)
Góly: 5. Kriška (M. Uram, M. Sukeľ) - 6. Tamáši (Bezúch), 33. Truchno (Kafka), 44. Kubka (Lunter, Matoušek), 52. Buc (T. Surový, Kubka), 55. Hickmott (Buc)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, navyše Kabáč (Lipt. Mikuláš) 10 min osobný trest za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: T. Orolin - Jobbágy, Smrek, 2530 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: A. Nagy - M. Šiška, Mezovský, Stehlík, Bobček, M. Moravčík, Kadlubiak, Brezniak, F. Oravec - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - A. Laco, Piatka, A. Lištiak - Kabáč, Stümpel, Števuliak
Banská Bystrica: Košarišťan - Wishart, Maione, Kubka, I. Ďatelinka, V. Mihálik, Matuškin, Bezúch - Buc, T. Surový, Hickmott - Kafka, Bortňák, Truchno - Lunter, M. Češík, Matoušek - Róth, Tamáši, Andrisík

Poprad zdolal v samostatných nájazdoch domáce N. Zámky

Nováčik z Nových Zámkov nenadviazal na nedeľňajšie prekvapujúce víťazstvo v Košiciach (1:0) a v piatkovom stretnutí 14. kola najvyššej slovenskej hokejovej súťaže prehral na domácom ľade s HK Poprad 1:2 po samostatných nájazdoch. V "lotérii" rozhodol o triumfe Podtatrancov útočník Branislav Rapáč, ktorý po ukončení pôsobenia v českých Pardubiciach "čerstvo" posilnil popradský tím. V riadnom hracom čase padli iba dva góly, a to za sedemnásť sekúnd. V 34. min najskôr skóroval hosťujúci Dmitrij Abramov, za Nové Zámky vyrovnal Marek Dubec.

HC Nové Zámky - HK Poprad 1:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 25. Dubec (Fábry, Pitule) - 25. Abramov (Ježek, Chaloupka), rozh. sam. nájazd B. Rapáč
Vylúčení: 2:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Návratek, Synek, 1785 divákov

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström - Ďurčo, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Maier, Sucharda, Martin Chovan, Mäkinen - Bahenský, Brabenec, Saarinen - L. Hvila, Michal Hudec, M. Paulovič - R. Lelkeš, Čaládi, J. Tibenský - Fábry, Pitule, Dubec
Poprad: Pajpach - Kurali, R. Suchý, Š. Fabian, Dinda, Brejčák, Chaloupka, Bagin, Lubor Pokovič - B. Rapáč, Mlynarovič, Lapšanský - Semorád, Zagrapan, Kroták - Abramov, Troliga, Ježek - Štrauch, Lichanec, D. Bondra

Zvolen aj s novým koučom podľahol úradujúcemu majstrovi

Ani s novým trénerom Milanom Stašom nedokázali hokejisti HKM Zvolen uspieť v domácom dueli 14. kola Tipsport ligy proti HK Nitra a napokon prehrali 3:7. Hráči úradujúceho majstra a lídra tabuľky najvyššej slovenskej súťaže viedli po druhej tretine už 6:0, v druhej dvadsaťminútovke skórovali až päťkrát. Zvolenčania však na začiatku tretej tretiny dali za 2:31 min tri góly a aspoň trochu zdramatizovali už predtým "rozhodnutý" duel. V 60. min stanovil rezultát útočník Nitry Samuel Chalupa.

HKM Zvolen - HK Nitra 3:7 (0:1, 0:5, 3:1)
Góly: 47. Puliš (Hraško, P. Zuzin), 47. Misenev (Šimíček, Halama), 49. Puliš (Klhůfek, Plechanov) - 11. Kutálek (H. Ručkay), 26. Marek Slovák (Laliberté, Blackwater), 32. Krištof (Kutálek, M. Versteeg), 35. Blackwater (Marek Slovák, Laliberté), 36. J. Štefanka (Macík, Bajtek), 39. J. Štefanka (Bajtek), 60. Chalupa (Bene, Piačka)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik - Goga, Tvrdoň, 954 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš (26. R. Petrík) - Plechanov, Hraško, Andersons, Demiters, Habšuda, F. Fekiač, Dubeň, M. Ivan - Puliš, P. Zuzin, Klhůfek - J. Majdan, B. Mráz, Miloš Kelemen - Martin Ďaloga, B. McGregor, Žilka - Misenev, Halama, Šimíček

Nitra: Foltán - Milam, M. Versteeg, Rais, Mezei, P. König, Ordzovenský, M. Bene, F. Kuzma - Laliberté, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, M. Krištof, Kutálek - Macík, J. Štefanka, Bajtek - Chalupa, L. Paukovček, Piačka

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra HK Dukla Trenčín
  • Zdroj: TASR, SITA