VIDEO Skvelý Pánik je najlepším strelcom NHL: Už teraz prekonal svoju minulú sezónu!

Hokejista Chicaga Blackhawks Slovák Richard Pánik (vľavo) a jeho krajan Marián Hossa sa  tešia po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks - Toronto Maple LeafsHokejista Chicaga Blackhawks Slovák Richard Pánik (vľavo) a jeho krajan Marián Hossa sa tešia po strelení gólu v zápase zámorskej hokejovej NHL Chicago Blackhawks - Toronto Maple Leafs Zdroj: TASR/AP

NEW YORK - Slovenský hokejista Richard Pánik prispel v zámorskej NHL jedným gólom k triumfu Chicaga Blackhawks nad Torontom Maple Leafs 5:4 po nájazdoch. So šiestimi gólmi z rovnakého počtu zápasov sa tak osamostatnil na čele tabuľky strelcov profiligy.

Pánik sa strelecky presadil proti svojmu bývalému tímu. Presne 88 sekúnd pred koncom tretej tretiny dorazil do bránky strelu Duncana Keitha a poslal duel do predĺženia. "Vždy sa snažím hľadať si správne miesto pred bránkou súpera. Odtiaľ sa dávajú góly a zatiaľ to vychádza. Takže na tom nebudem nič meniť," povedal slovenský útočník pre zámorské médiá.

V nájazdoch potom rozhodol o triumfe domácich Artemi Panarin. Chicago pritom ešte necelé tri minúty pred koncom tretej tretiny prehrávalo o dva góly. "Som veľmi šťastný, že sa nám podarilo zvrátiť stav 2:4. Chutí to o to viac, že sa tak stalo v súboji s mojim niekdajším zamestnávateľom," zdôraznil Pánik. Kouč Chicaga Joel Quenneville pridal: "Mali sme rozhodne šťastie, že sme dokázali tento zápas otočiť. V závere nám to tam spadlo..."

Do zostavy domácich sa po jednozápasovej pauze zavinenej menším zranením vrátil ďalší Slovák Marián Hossa a napriek štyrom streleckým pokusom sa do štatistík nezapísal. Páník mal okrem gólu aj dva plusové body. Už teraz má na konte rovnaký počet bodov (6+2), aký zaznamenal v tridsiatich dueloch minulej sezóny. Má sľubne nakročené aj k prekonaniu svojej doteraz najproduktívnejšej sezóny v NHL, keď ešte v drese Toronta zaznamenal v sezóne 2014/2015 spolu 17 bodov (11+6).

Viac o téme: Richard Pánik Chicago Blackhawks