VIDEO Nový tréner DAC zažil neúspešnú premiéru: Trnava ubránila najtesnejší náskok

Radosť hráčov Trnavy po strelení góluRadosť hráčov Trnavy po strelení gólu Zdroj: FOTO TASR - Lukáš Grinaj

TRNAVA - Maďarskému trénerovi Csabovi Lászlóovi nevyšla premiéra na lavičke DAC 1904 Dunajská Streda, jeho noví zverenci prehrali so Spartakom Trnava 0:1. Jediný gól nedeľňajšieho stretnutia zaznamenal v 30. minúte kamerunský útočník Robert Ndip Tambe.

Spartak Trnava - DAC 1904 Dunajská Streda 1:0 (1:0)
Góly: 30. Tambe. Rozhodoval: Hrčka, ŽK: Šabala, Brašeň (obaja DAC). 2150 divákov.

Spartak Trnava: Jakubech - Csögley, Hladík, Godál, Janso - Greššák, Richnák (84. Tóth) - Mikovič, Mihálik (64. Košťál), Gagnon (55. Jirka) - Tambe

DAC 1904 Dunajská Streda: Slávik - Živkovič, Kwin, Huk, Grajales (59. Vida) - Ljubičič - Štepanovský (46. Pačinda), Ľupták (79. Michalík), Pambou, Brašeň - Šabala

Miroslav Karhan, tréner Trnavy: "Prvý polčas bol z našej strany dobrý, súpera sme do šance nepustili a využili sme jednu jeho chybu na strelenie gólu. V druhom polčase sme sa iba bránili a so šťastím a aj vďaka brankárovi Jakubechovi sme vyhrali."

Csaba László, tréner DAC: "Gratulujem súperovi k víťazstvu, ale podľa môjho názoru prehralo lepšie mužstvo. Všetko ukázali po zápase diváci, keď nás napriek prehre vytlieskali a domácich vypískali. Trnava mala jednu šancu a dala z nej gól. My sme v druhom polčase mali tri šance, ktoré sme nepremenili a preto sme prehrali. Na záver iba toľko, že sa mi zdá, že v Trnave je ťažké bodovať."

Už v 3. min po prihrávke Jansa vystrelil vedľa Tambe. Obe mužstvá, ktoré v minulom kole prehrali, sa snažili získať územnú prevahu, ale obrany na oboch stranách útočníkov do šancí nepúšťali a tak sa dlhšie hral medzišestnástkový futbal. V 23. min zakončoval hosťujúci Grajales, ale našťastie pre domácich loptu tečoval Hladík na roh. Cestu do siete si nenašla ani následná hlavička Šabalu. V 27. min strelu Mikoviča vyrazil brankár Slávik. Domáci sa dočkali gólu v 30. min, keď sa medzi stopérmi DAC-u presadil Tambe a chladnokrvne prekonal gólmana hostí. O dve minúty mohli domáci svoje vedenie zvýšiť, keď po prihrávke Mikoviča sa dostal k zakončeniu Gagnon, ale jeho strela išla priamo na brankára Slávika.

V poslednej minúte prvého polčasu boli hostia blízko k vyrovnaniu, ale zakončenie Štepanovského sa odrazilo od nohy Godála. V druhom polčase najskôr v 50. min vystrelil Hladík z priameho kopu vedľa brány hostí. Z protiútoku smerovala strela Brašeňa tesne vedľa ľavej žrde Jakubechovej brány. Hostia sa celý druhý polčas snažili o vyrovnanie, ale trnavská obrana na čele s Godálom a Hladíkom ich dlho do zakončenia nepúšťala.

Dunajskostredčania mali územnú prevahu aj preto, že z domácich hráčov v strede poľa uspokojil výkonom len Greššák, ďalší hráči zaostali za očakávaním. V záverečnej desaťminútovke mohli hostia minimálne vyrovnať, keď najskôr z po priamom kope Pačindu letela tečovaná lopta na roh, po ktorom odvrátil nebezpečenstvo Godál. V 85. min Pačinda neprestrelil Csögleya a následnú strelu Brašeňa s námahou vyrazil trnavský brankár. Krátko na to museli brankára Jakubecha ošetrovať, keď pri odvracaní nebezpečného lobu sa zranil o žrď. V závere zápasu pokus Ljubičiča letel tesne vedľa a potom trnavský brankár zabránil vyrovnaniu keď vyrazil gólovú strelu Živkoviča. Trnavčania napriek katastrofálnemu výkonu v záverečných 15 minútach udržali tesné víťazstvo a do tabuľky si pripísali tri body.

Viac o téme: DAC 1904 Dunajská Streda Spartak Trnava