Kolář v závere nestačil na Cavendisha: Celkovým víťazom prekvapenie z Estónska

Mark Cavendish a jeho oslavné gesto v cieliMark Cavendish a jeho oslavné gesto v cieli Zdroj: SITA

ABÚ ZABÍ - Estónsky cyklista Tanel Kangert z tímu Astana sa stal celkovým víťazom pretekov Okolo Abú Zabí v Spojených arabských emirátoch zaradených do kategórie 2.HC. Základ svojho víťazstva položil v sobotňajšej kráľovskej etape, v ktorej triumfoval po záverečnej sólojazde v stúpaní do cieľa v Jebel Hafeete.

Celkovo zvíťazil s náskokom 21 sekúnd pred Írom Stephenom Rocheom z tímu Sky a 43 sekúnd pred Talianom Diegom Ulissim (Lampre-Merida). "Musím povedať, že som zostal prekvapený z toho, ako tesne sa jazdí na motoristickom okruhu. Boli to skvelé preteky a záverečnej etape dodali špeciálnu atmosféru svetlá s tmou v pozadí," uviedol víťazný Kangert, cituje ho portál Cyclingnews.

Nedeľňajší záver pretekov na 143 km po rovine bol v réžii šprintérov, už druhýkrát v tomto ročníku sa v rýchlom závere presadil Brit Mark Cavendish z tímu Dimension Data. Držiteľ striebornej medaily z nedávnych majstrovstiev sveta v Katare v záverečnom špurte na motoristickom okruhu Yas Marina v Abú Zabí zdolal Taliana Giacoma Nizzola a jeho krajana Eliu Vivianiho. Z trojice Slovákov, pre ktorých to boli rozlúčkové preteky v drese tímu Tinkoff, bol opäť najlepší Michael Kolář. Finišoval na desiatom mieste.

Výsledky - Okolo Abú Zabí - nedeľa:

4. etapa (Abé Zabí /Yas Marina/ - Abú Zabí /Yas Marina/, 143 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit) Dimension Data 3:07:44 h, 2. Giacomo Nizzolo (Tal.) Trek-Segafredo, 3. Elia Viviani (Tal.) Sky, 4. Magnus Cort Nielsen (Dán.) Orica-BikeExchange, 5. Jean-Pierre Drucker (Lux.) BMC Racing Team, 6. Ramon Sinkeldam (Hol.) Giant-Alpecin,... 10. Michael Kolář, 43. Erik Baška - všetci rovnaký čas ako víťaz, 44. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff +16 s.

Konečné poradie po 4. etape: 1. Tanel Kangert (Est.) Astana 12:27:34 h, 2. Nicolas Roche (Ír.) Sky +21 s, 3. Diego Ulissi (Tal.) Lampre - Merida +43, 4. Vincenzo Nibali (Tal.) Astana +1:00, 5. Alberto Contador (Šp.) Tinkoff +1:00, 6. Julien Bernard (Fr.) Trek-Segafredo +1:02,...74. Michael Kolář +20:50 min,...84. Erik Baška +23:32,... 87. Juraj Sagan (všetci SR) všetci Tinkoff +23:41.

Viac o téme: Mark Cavendish Michael Kolář Tanel Kangert