VIDEO Atlético Madrid utrpelo prvú prehru po 5 mesiacoch, biely balet novým lídrom

Atlético Madrid neuspelo na trávniku FC SevillaAtlético Madrid neuspelo na trávniku FC Sevilla Zdroj: facebook Sevilla FC

SEVILLA - Futbalisti Atlética Madrid prehrali v súťažnom zápase prvýkrát po takmer piatich mesiacoch. V nedeľňajšom zápase 9. kola španielskej La Ligy 2016/2017 neuspeli na ihrisku FC Sevilla, svojim súperom podľahli tesne 0:1.

Jediný gól duelu strelil v 73. minúte francúzsky stredopoliar Steven N'Zonzi. Nádeje Atlética na obrat znížil stredopoliar Koke, ktorý o štyri minúty dostal druhú žltú kartu a zápas sa preňho predčasne skončil.

Pre Atlético to bol prvý nezdar v súťažnom stretnutí od májového finále Ligy majstrov 2015/2016, vtedy "Los Colchoneros" podľahli svojmu mestskému rivalovi Realu 3:5 na strely zo značky pokutového kopu (po riadnom hracom čase aj predĺžení výsledok 1:1).

"Stretli sa dve veľmi dobré mužstvá. V prvom polčase sme mali tri výborné príležitosti na skórovanie. Trochu nám chýbala energia, ale nemyslím si, že si dnes budeme niečo vyčítať," skonštatoval po stretnutí kapitán Atlética Gabi, citoval ho web jeho zamestnávateľa. V súboji dvoch argentínskych trénerov sa tešil Jorge Sampaoli, Diego Simeone neuspel.

Sevilla sa vďaka tomuto víťazstvu dostala na niekoľko hodín na čelo neúplnej tabuľky. Večer ju však na špici vystriedal Real Madrid, ktorý si poradil s Athleticom Bilbao 2:1. O triumfe "bieleho baletu" rozhodol v 83. minúte Alvaro Morata. Real má pred Sevillou jednobodový náskok.

Real Madrid - Athletic Bilbao 2:1 (1:1)
Góly: 7. Benzema, 83. Morata - 28. Marino

Celta Vigo - La Coruňa 4:1 (1:1)
Góly: 60. a 83. Aspas (prvý z pok. kopu), 32. Mallo, 78. Orellana - 37. Albentosa

FC Sevilla - Atlético Madrid 1:0 (0:0)
Gól: 73. N'Zonzi, ČK: 77. Koke (Atlético) po 2. ŽK

Málaga - Leganés 4:0 (2:0)
Góly: 40. Jony (z pok. kopu), 42. Chory, 57. S. Ramírez, 90.+ Camacho

Villarreal - Las Palmas 2:1 (0:1)
Góly: 64. Sansone (z pok. kopu), 90.+ Bakambu - 31. K. Prince Boateng

Viac o téme: Real Madrid Atlético Madrid FC Sevilla