Plzeň so Slovákmi senzačne vypadla s druholigistom, cez osemfinále neprešla ani Sparta

Plzeň v pohári nečakane skončila na druholigovej OpavePlzeň v pohári nečakane skončila na druholigovej Opave Zdroj: fcviktoria.cz

PRAHA - Futbalisti Viktorie Plzeň ukončili svoju púť v Českom pohári-MOL Cupe 2016/17 už v osemfinále. Nad ich sily bola druholigová Opava, ktorá v domácom prostredí Štadióna v Mestských sadoch vyhrala 4:2. V drese hostí odohral celý zápas slovenský reprezentant Michal Ďuriš, jeho krajan Marek Bakoš naskočil do stretnutia v 72. minúte.

Ďalej ide Mladá Boleslav, obhajca trofeje zdolal Hradec Králové 4:2. Za domácich hral celý zápas slovenský obranca Miroslav Keresteš.

Vypadnutím favorita sa skončil aj súboj Zlín - Sparta Praha. Domáci Fastav rozhodol o triumfe 3:1 a následnom postupe v predĺžení, v ktorom strelil dva góly. Mohol aj tri, ale slovenský stredopoliar Róbert Matejov v 120. minúte nepremenil pokutový kop.

Do štvrťfinále postúpil pražský Bohemians. "Klokani" zdolali Králův Dvůr 3:1, skóre duelu v 78. minúte uzavrel slovenský útočník Matúš Mikuš.

Český pohár-MOL Cup 2016/17 - osemfinále:

Mladá Boleslav - Hradec Králové 4:2
Miroslav Keresteš odohral celý zápas, Lukáš Pauschek (obaja Mladá Boleslav) nefiguruje v zápise o stretnutí. Martin Nosek (Hradec Králové) odohral celé stretnutie.

Opava - Viktoria Plzeň 4:2
Michal Ďuriš a Patrik Hrošovský odohrali celý zápas, Marek Bakoš hral od 72. min, Jakub Hromada sedel na lavičke náhradníkov, Matúš Kozáčik (všetci Plzeň) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Zlín - Sparta Praha 3:1
Róbert Matejov (Zlín) hral od 71. min. a v 120. minúte nepremenil pokutový kop

Brno - Jihlava 2:1
Matúš Lacko (Brno) odohral celý zápas a v 87. min dostal ŽK. Matej Rakovan odchytal celý zápas, Jozef Urblík odohral celý zápas a Peter Šulek (všetci Jihlava) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Bohemians 1905 Praha - Králův Dvůr 3:1
Matúš Mikuš hral od hral od 64. min, Viktor Budinský (obaja Bohemians) sedel na lavičke náhradníkov

Slavia Praha - Litoměřicko 7:0
Jaroslav Mihalík odohral celý zápas, Dušan Švento (obaja Slavia) nefiguruje v zápise o stretnutí.

Viac o téme: Marek Bakoš FC Viktoria Plzeň Opava Michal Ďuriš Róbert Matejov
  • Zdroj: TASR, SITA, športky