Víťazný vstup Good Angels do Európskeho pohára: Košičanky rozhodli až v závere

Zľava: Cierra Warren z Maďarska a Teja Oblak z Košíc Zľava: Cierra Warren z Maďarska a Teja Oblak z Košíc Zdroj: SITA

KOŠICE - Basketbalistky Good Angels Košice úspešne vstúpili do nového ročníka Európskeho pohára FIBA. V základnej D-skupine tejto európskej súťaže číslo 2 slovenské majsterky zdolali na domácej palubovke hráčky maďarského tímu Aluinvent DVTK Miškovec 82:67 (41:34). V Angels aréne sa v stredu hralo vyrovnané stretnutie, v ktorom vyšli hráčkam slovenského majstra závery oboch polčasov. Zverenkyne trénera Petra Jankoviča sa najbližšie v EP FIBA predstavia vo štvrtok 3. novembra na palubovke tureckého tímu Yakin Dogu Üniversitesi.

Košičanky v úvode prehrávali 2:5 a vzápätí viedli 7:5. Takmer celý prvý polčas bol vyrovnaný s množstvom chýb na oboch stranách. Až v záverečných dvoch minútach hráčky Good Angels ušli súperkám z Miškovca na rozdiel 9 bodov (39:30) a do kabín išli napokon so 7-bodovým náskokom (41:34). Maďarky sa v úvode tretej štvrtiny dotiahli na 3 body (45:42) a tri minúty pred koncom tretej desaťminútovky zásluhou Rasheedovej a Jovanovičovej išli ešte raz aj do vedenia (51:52).

Zľava: Lucia Kupčíková a Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Potom nasledovala 6-bodová šnúra Košičaniek, ale zďaleka to nebol rozhodujúci náskok. Definitíva pre domáce hráčky nebola ani po trojke Bálintovej päť a pol minúty pred koncom, ktorou zvýšila na 70:60. V závere sa košické hráčky viackrát presadili spod koša a snaživé Maďarky už nemali síl na dostatočnú odpoveď. Trojka Oblakovej pol minúty pred koncom na 80:67 znamenala definitívny koniec nádejí hostiek.

Good Angels Košice (SR) - Aluinvent DVTK Miškovec (Maď.) 82:67 (18:17, 23:17, 18:20, 23:13)
Zostava a body Košíc: Jurčenková 17, Oblaková 16, Bálintová 14, Kupčíková 8, Stehlíková 4 (Baughová 9, Allenová 8, Žirková 4, Janoščíková 2, D. Baburová 0)
Najviac bodov Miškovca: Rasheedová 26, Jovanovičová 17, Szécsiová 15
TH: 21/15 - 26/20, fauly: 25 - 23, trojky: 5 - 5, rozhodovali: Černovová (Rus.), Podar (Rum.) a Adamovič (Bos. a Herceg.), 1800 divákov

Peter Jankovič (tréner Košíc): "Úvod bol z našej strany veľmi nervózny. Dá sa povedať, že sme sa trochu trápili sami so sebou, ale nakoniec sme to zvládli. Dievčatá bojovali do konca, za čo sa im chcem poďakovať. Nakoniec z toho bolo celkom presvedčivé víťazstvo. Tieto body na úvod sú pre nás veľmi dôležité. V závere zápasu sa prejavila naša väčšia rotácia hráčok aj skúsenosti z euroligových zápasov."

Anna Jurčenková (pivotka Košíc): "Zo začiatku sme boli nervózne, čo sa prejavovalo vo veľkom množstve strát. Počas celého zápasu sme bojovali, čo bolo veľmi dôležité. V závere sa už ukázala naša vyššia kvalita. Vedeli sme potrestať ich chyby a dávali sme rýchle koše. V minulosti sme hrali v Eurolige, ale aj táto súťaž je veľmi kvalitná. Už prvý maďarský súper nám to ukázal. Aj preto v nej chceme niečo dokázať."

Viac o téme: Good Angels Košice FIBA Aluinvent DVTK Miškovec