Muguruzová sa lúči s turnajom víťazne: Zdolala Cibulkovej súperku Kuznecovovú

Gabrine MuguruzováGabrine Muguruzová Zdroj: SITA

SINGAPUR - Španielska tenistka Garbine Muguruzová sa rozlúčila z MS WTA Tour v Singapure víťazstvom. V piatkovom dueli bielej skupiny síce prehrala prvý set s jej istou víťazkou Svetlanou Kuznecovovou 3:6, no v ďalších dvoch jej dovolila uhrať len jeden gem a za 96 minút triumfovala 3:6, 6:0, 6:1. Ruskú reprezentantku čaká už o necelých 24 hodín semifinálový duel so Slovenkou Dominikou Cibulkovou.

Kuznecovová sa v úvodnom sete oprela o prvý servis so 70-percentnou úspešnosťou. Po potvrdení brejku na 3:1 pokračovala v uvoľnenej hre, súperke neponúkla ani jeden brejbkal a za polhodinu vyhrala 6:3. V druhom dejstve však absolútne prepadla. Opustilo ju dominantné prvé podanie, pribudli nevynútené chyby, čo Mugurozová využila a za 24 minút nadelila Ruske "kanára". Zdalo sa, že Kuznecovová v treťom sete pošetrí sily na sobotňajší duel s Cibulkovou, no z bojovného prístupu neupustila a v treťom sete plnom dlhých výmen urputne bojovala o každý fiftín. Zápas nezabalila ani za nepriaznivého stavu 0:4, a hoci piaty gem napokon získala vďaka obrovskému nasadeniu, na obrat jej už sily nezostali.

Piata nasadená Španielka zakončila svoje vystúpenie na turnaji majsteriek víťazstvom a z dvorca odišla s úsmevom na tvári. "Bol to pre mňa ťažký zápas. Nevstúpila som doň úspešne a opäť som čelila prehre, ale chcela som ísť na víťazstvo za každú cenu. Cítila som sa dobre, aj preto som túžila predviesť svoj najlepší tenis a dokázala som to otočiť," povedala Muguruzová v prvom rozhovore na dvorci.

Garbine Muguruzová (5-Šp.) - Svetlana Kuznecovová (8-Rus.) 3:6, 6:0, 6:1

V sobotu uvidíme ako sa Dominika Cibulková vo veľkom zápase pokúsi poraziť svetovú deviatku Svetlanu Kuznecovovú. Víťazstvom v semifinále WTA Finals v Singapure by mohla dosiahnuť historický úspech pre slovensky ženský tenis. Podarí sa jej to? Dominika nastupuje na kurt zajtra o 10:00 a zápas môžete sledovať naživo na programe DIGI Sport 2.

Viac o téme: Svetlana Kuznecovová Gabrine Muguruzová