Lašák neprekonal klubový rekord Melicherčíka, Konrád čistým kontom vychytal triumf Olomouca

Gólové oslavy hokejistov LibercaGólové oslavy hokejistov Liberca Zdroj: hcbilitygri.cz

LIBEREC - Skúsený slovenský brankár Ján Lašák neprekonal klubový rekord hokejového Liberca v počte odchytaných minút bez inkasovaného gólu. Tridsaťsedemročný zvolenský rodák si v najvyššej českej súťaži držal pred nedeľou čisté konto 180 minút, maximom "bielych tigrov" bolo v 224 minút a 20 sekúnd Marcela Melicherčíka zo sezóny 2013/2014.

Majster sveta z Göteborgu 2002 Lašák však v nedeľu v inkasoval v čase 29:13 min z hokejky Petra Hubáčka, takže jeho sa jeho šnúra zastavila na 219 minútach a 13 sekundách. Na klubový rekord potreboval 44 minút a 21 sekúnd. Lašák v nedeľu inkasoval dvakrát, Liberec vyhral nad Pardubicami 4:2.

Hráči Brna ovládli nedeľňajšiu prestrelku a triumfovali nad Plzňou 8:5 v najvyššej českej hokejovej súťaži. O triumfe Komety rozhodla tretia tretina, ktorú domáci vyhrali 5:2. Za hostí strelil štyri góly Dominik Kubalík, pri prvých dvoch presných zásahoch mu asistovali Slováci Peter Frühauf, resp. Peter Čerešňák. Za domácich sa strelecky presadil Jozef Kováčik.

Čisté konto pri triumfe Olomouca nad Karlovými Varmi 3:0 dosiahol Branislav Konrád, po jednom góle domácich dali aj Juraj Mikúš a Roman Rác.

Do streleckej listiny sa v nedeľu zapísali aj Michal Čajkovský z Sparty Praha a Martin Štajnoch z Hradca Králové.

Třinec - Sparta Praha 3:2 (0:1, 3:0, 0:1)
Góly: 22. Marosz (ŠPIRKO), 26. Polanský, 39. Petružálek - 14. ČAJKOVSKÝ, 49. Pech (KUDRNA)

Chomutov - Litvínov 2:4 (1:0, 0:2, 1:2)
Góly: 6. a 50. Huml - 25. Lukeš, 30. a 59. M. Hanzl, 52. Válek
Ján Laco (Chomutov) odchytal celý duel a zneškodnil 20 z 24 striel, Jaroslav Janus (Litvínov) počas celého stretnutia úspešne kryl 24 z 26 striel Chomutova

Zlín - Mladá Boleslav 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)
Góly: 17. Kubiš - 12. Urban, 29. Látal, 33. Klepiš, 54. Lenc, 58. Hyka

Liberec - Pardubice 4:2 (1:0, 1:2, 2:0)
Góly: 3. R. Šimek (BARTOVIČ), 30. P. Jelínek, 54. Lakatoš, 59. R. Šimek (RADIVOJEVIČ) - 30. Hubáček, 30. F. Novák
Ján Lašák (Liberec) odchytal celý duel a znešdkonil 18 z 20 striel hostí

Brno - Plzeň 8:5 (2:3, 1:0, 5:2)
Góly: 45. a 60. J. Káňa (pri prvom MALEC), 5. J. KOVÁČIK (M. HAŠČÁK), 7. M. Erat, 24. Štencel, 48. Čermák, 55. Zaťovič, 58. Dočekal (MALEC) - 6., 20., 48, a 58. D. Kubalík (pri prvom FRÜHAUF, pri druhom ČEREŠŇÁK), 11. Kodýtek

Hradec Králové - Vítkovice 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
Góly: 20. ŠTAJNOCH, 44. Dietz - 23. Hudeček