VIDEO Balotelli opäť ústrednou postavou Nice: Nečakaný líder zaknihoval ďalšie víťazstvo

Mario Balotelli (9) prispel k ďalśiemu triumfu NiceMario Balotelli (9) prispel k ďalśiemu triumfu Nice Zdroj: ogcnice.com

PARÍŽ - Futbalisti Nice zdolali v 11. kole francúzskej ligy Nantes 4:1. Zaznamenali šieste víťazstvo v rade a naďalej zostávajú jediným neporazeným tímom súťaže. Tabuľku vedú o šesť bodov pred druhým Monakom, ktoré v sobotu zaváhalo a remizovalo 1:1 so St. Étienne. O góly do siete Nantes sa postarali dvakrát Wylan Cyprien, Mario Balotelli a Alassane Pléa.

Práve Balotelli bol výraznou postavou ďalšieho úspechu nečakaného ligového lídra. Svojim prienikom do vápna v 9. minúte na seba naviazal obranu súpera a umožnil ľahký finiš Cyprienovi. Sám si potom v 29. minúte nabehol na dlhý pas za obranu a strelou ku vzdialenejšej žrdi sa postaral o víťazný gól.

Pre Balotelliho, ktorý sa do zostavy vrátil po dvojtýždňovej absencii pre zranenie, to bol už šiesty ligový zásah v piatich zápasoch. Najlepším strelcom Nice ale zostáva vďaka celkovo siedmemu gólu zo 60. minúty jeho kolega Pléa. Druhý gól v zápase a celkovo tretí v sezóne si následne pripísal Cyprien. Za hostí sa už predtým presadil v 47. minúte Emiliano Sala.

Nice - Nantes 4:1 (2:0)
Góly: 9. a 65. Cyprien, 27. Balotelli, 60. Plea - 47. E. Sala

Rennes - Metz 1:0 (0:0)
Gól: 56. Said

Olympique Marseille - Girondins Bordeaux 0:0