VIDEO Veľkolepý večer pre Manchester City: Barcelone nepomohlo ani hviezdne trio

MANCHESTER - Futbalisti FC Barcelona prehrali v utorňajšom dueli C-skupiny Ligy majstrov 2016/2017 s domácim Manchestrom City 1:3. Nevyužili tak šancu postúpiť do jarného osemfinále, hoci im k tomu stačil bod.

"Citizens" pod vedením bývalého kouča "Barcy" Pepa Guardiolu mohli kopať penaltu v 11. minúte po zákroku Samuela Umtitiho na Raheema Sterlinga, rozhodca mal ale iný názor a Sterlingovi dal žltú kartu za simulovanie. V 21. minúte otvoril na Etihad Stadium skóre argentínsky útočník Lionel Messi, ktorému po rýchlom brejku prihral do chladnokrvného zakončenia Neymar. Messi tak oslávil jubilejný 100. štart v LM jeho 90. gólom.

Domáci vyrovnali v 39. minúte vďaka Ilkayovi Gündoganovi. Ten po hrubej chybe v rozohrávke hostí doklepol loptu do siete po prihrávke Sterlinga. V druhom polčase poslal domácich do vedenia Kevin de Bruyne, v 65. minúte mohol vyrovnať Gomes, ale trafil len brvno. V 74. minúte dokonal dielo skazy pre výber kouča Luisa Enriqueho druhým gólom Gündogan.

V ďalšej konfrontácii v tejto skupine Borussia Mönchengladbach, na súpiske ktorej nefiguroval slovenský mládežnícky reprezentant László Bénes, doma remizovala so Celticom Glasgow 1:1.

Borussia Mönchengladbach (Nem.) - Celtic Glasgow (Škót.) 1:1 (1:0)
Gól: 32. Stindl - 76. M. Dembélé (z pok. kopu), ČK: 75. Korb (Mönchengladbach), rozhodoval: De Sousa (Portug.)

Mönchengladbach: Sommer - Korb, Strobl (77. Jantschke), Vestergaard, Elvedi - Kramer - F. Johnson, Stindl (81. Raffael), Wendt - T. Hazard (69. Herrmann), Hahn

Celtic: Craig Gordon - Lustig, Sviatchenko, Gamboa (85. L. Henderson), Izaguirre - Scott Brown, S. Armstrong - Forrest (60. P. Roberts), Rogic (69. McGregor), S. Sinclair - M. Dembélé

Manchester City (Angl.) - FC Barcelona (Šp.) 3:1 (1:1)
Góly: 39. a 74. Gündogan, 51. De Bruyne - 21. Messi, rozhodoval: Kassai (Maď.)

Manchester City: Caballero - Zabaleta, Otamendi, J. Stones, A. Kolarov - Fernandinho (60. Fernando) - Sterling (74. J. Navas), De Bruyne (89. Nolito), Gündogan, David Silva - Agüero

Barcelona: Ter Stegen - Sergi Roberto, Mascherano, Umiti, Digne - Rakitič (61. Arda Turan), Sergi Busquets, A. Gomés (78. Rafinha) - Messi, L. Suárez, Neymar