Slováci siahali na ďalší obrat proti favoritovi: Švédsko v závere poriadne potrápili

Ľubomír Ďuriš zo Slovenska a Fredric Pettersson zo Švédska v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2018 v hádzanej mužov medzi Slovensko - ŠvédskoĽubomír Ďuriš zo Slovenska a Fredric Pettersson zo Švédska v kvalifikačnom zápase o postup na ME 2018 v hádzanej mužov medzi Slovensko - Švédsko Zdroj: SITA

KOŠICE - Hádzanárska reprezentácia mužov Slovenska sa v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2018 v Chorvátsku nepostarala v sobotu o ďalšie prekvapenie. V stredu síce uchmatla v Moskve bod Rusom za remízu 31:31, ale tentoraz nestačila na favorizovaných Švédov.

Zverenci trénera Martina Liptáka podľahli v takmer úplne zaplnenej košickej Steel aréne severanom 17:21 (8:15) a po 2. kole figurujú v tabuľke 6. skupiny na 3. mieste so ziskom 1 bodu. Na čele je Švédsko s plným počtom 4 bodov.

V nedeľu je v Bare od 20.00 h na programe ešte duel Čierna Hora - Rusko. Boj o účasť na kontinentálnom šampionáte, kam postúpia prví dvaja z každej skupiny a najlepší z tímov na 3. pozíciách, bude pokračovať až začiatkom mája 2017. Slováci 3. alebo 4. 5. privítajú Čiernohorcov.

Hostia už hneď v úvode zobrali Slovákom vietor z plachiet. Strelili Ekbergom prvé tri góly duelu, potom síce skóroval v 4. min T. Urban, ale o päť minút neskôr bolo 6:1 pre Švédov, ktorí ťažili najmä z presných zásahov krídelníkov. Tréner Lipták si krátko predtým zobral oddychový čas a jeho zverenci znížili na 3:6, ale nedarila sa im streľba z postu spojky. Švédski hráči v 27. min zvýšili už na 13:5, čo bol najvyšší rozdiel v I. polčase. Ten sa skončil jednoznačne v prospech severanov 15:8.

V úvode druhého dejstva hostia nepripustili obrat vo vývoji. Naopak, svoje vedenie si poistili a v 46. min vyhrávali 19:11. Slováci sa však snažili potešiť zaplnené tribúny znížením rozdielu. Päťgólovou šnúrou najmä po úspešných kontrách sa im to podarilo a za stavu 16:19 v 53. min získala aj záverečná časť duelu náboj. Diváci hnali Slovákov za ďalším obratom v kvalifikácii aj mexickou vlnou. Napriek snahe sa domácim reprezentantom už nepodarilo ešte viac zdramatizovať stretnutie a Švédi si v záverečných minútach postrážili víťazstvo (21:17).