Obrovská smola basketbalistiek Good Angels: Košické zmŕtvychvstanie pokazilo predĺženie!

Basketbalistky Good Angels KośiceBasketbalistky Good Angels Kośice Zdroj: fibaeurope.com

ATÉNY - Aj druhý zápas pod košmi súperiek v Európskom pohári FIBA 2016/2017 sa pre basketbalistky Good Angels Košice skončil prehrou. V stredu v rámci 3. kola nestačili na domáci grécky tím Olympiakos Pireus 78:85 po predĺžení a v tabuľke D-skupiny klesli na bilanciu 1-2. Po asociačnom termíne nastúpia 30. novembra na palubovke maďarského klubu Aluinvent DVTK Miškovec. Zo skupiny postúpia do play-off prvé dva tímy.

Košičanky viedli v úvode 5:2 a v 8. min ešte 17:14, potom však inkasovali 6-bodovú šnúru a domáce hráčky vysadli na koňa. V 16. min hostkám prvý raz odskočili na dvojciferný rozdiel, a to trojkou Maltsiovej na 36:26. Keď po nej Kizerová pridala dva body a na opačnej strane Oblaková minula, tréner Jankovič reagoval oddychovým časom. Ani ten však Good Angels nepomohol, po ďalšej trojke Maltsiovej bolo 45:28 v 19. min. Po zmene strán slovenský šampión odštartoval stíhaciu jazdu. V 37. min Oblaková trojkou vyrovnala na 69:69 a táto slovinská rozohrávačka sa potom dokonca postarala aj o tesné vedenie. To si však hostky neudržali a duel vyústil do predĺženia. V ňom mali už navrch basketbalistky gréckeho klubu (12:5).

Olympiakos Pireus (Gréc.) - Good Angels Košice (SR) 85:78 po predĺžení (22:18, 23:13, 17:23, 11:19 - 12:5)
Najviac bodov Olympiakosu: Kizerová 25, Maltsiová 20 (3 trojky)
Zostava a body Good Angels: Baughová 19 (13 doskokov), Oblaková 16 (3 trojky), Jurčenková 7, Bálintová a Kupčíková po 2 (Allenová 17/3 trojky, Stehlíková 10, Žirková 3, Janoščíková 2, D. Baburová 0)
TH: 38/30 - 17/12, fauly: 19 - 30, trojky: 3 - 8

Peter Jankovič (tréner Good Angels Košice): "Mali sme dobrý štart do zápasu, ale v druhej štvrtine sme dali súperovi veľa priestoru, za čo nás trestal ľahkými košmi. V druhom polčase sme sa vrátili do boja zlepšenou hrou najmä v obrane a rýchlou hrou sme zmazali náskok. Doťahovanie nás stalo veľa síl a v predĺžení to už bolo asi aj viac o šťastí."