VIDEO Slovan neuspel na ľade Jugry: Belasí s ďalšou tesnou prehrou

HC Jugra Chanty-Mansijsk - HC Slovan Bratislava HC Jugra Chanty-Mansijsk - HC Slovan Bratislava Zdroj: hcslovan.sk

CHANTY-MANSIJSK - Hokejisti Slovana Bratislava ukončili svoj šiesty tohtosezónny výjazd za súpermi z KHL sobotňajšou tesnou prehrou 1:2 na ľade tímu Jugra Chanty-Mansijsk. Po viacerých šanciach na obidvoch stranách sa diváci dočkali gólu až v závere druhej tretiny, keď sa na začiatku 40. minúty presadil Konstantin Majorov.

K odrazenému puku sa dostal Jevgenij Kulik a jeho strelu Majorov tečoval za chrbát Barryho Brusta. Situáciu posudzoval aj videorozhodca, ktorý napokon gól uznal. Slovan vyrovnal v úvode tretej dvadsaťminútovky - strelu Mislava Rosandiča ešte stihol domáci gólman Alexander Šaryčenkov zneškodniť, ale na dorážku Václava Nedorosta už nemal nárok. Hráči Jugry naklonili misky váh na svoju stranu o štyri minúty neskôr, keď sa puk po strele Nikitu Chlystova odrazil do bránky Slovana od Romana Ľudučina. Potom mali "belasí" niekoľko príležitostí na vyrovnanie, od 59. minúty hrali power-play, ale Jeff Taffe zblízka minul domácu bránku. O niekoľko momentov nato neuspel ani Nedorost a v samom závere síce Jonathan Cheechoo prepasíroval puk za bránkovú čiaru domácich, no rozhodcovia napokon gól neuznali pre vysokú hokejku. Slovanu patrí v tabuľke Západnej konferencie 12. priečka so ziskom 35 bodov, najbližšie sa predstavia v utorok 15. novembra doma proti Jokeritu Helsinki.

Miloš Říha, tréner Slovana (hcslovan.sk): "Prvú tretinu boli aktívnejší domáci, v druhej tretine sme hru zlepšili a vyrovnali. Ďalšie minúty sme boli lepší, mali šance, no neskórovali. Po chybách sme inkasovali góly. V závere sme si vytvorili tlak, nastrelili sme tyčku, dosiahli gól, ten však nebol uznaný. S jedným streleným gólom však nemôžeme premýšľať o víťazstve. Musíme dať do hry ďaleko viac, asi je to stále málo."

Viac o téme: Jugra Chanty-Mansijsk HC Slovan Bratislava