Finále Fed Cupu sľubuje ešte poriadnu drámu: Garciová sa postarala o vyrovnaný stav

Caroline GarciováCaroline Garciová Zdroj: SITA/AP

ŠTRASBURG - Stav finálového súboja Pohára federácie v Štrasburgu medzi domácimi tenistkami Francúzska a Českom je po sobotňajších dvojhrách vyrovnaný 1:1. O prvý bod pre hosťujúce hráčky sa po dráme postarala Karolína Plíšková, ktorá si poradila s Kristinou Mladenovicovou v troch setoch 6:3, 4:6 a 16:14. Duel trval 3 hodiny a 48 minút. Vyrovnanie zariadila v druhom zápase Caroline Garciová, keď zdolala Petru Kvitovú v dvoch setoch 7:6 (6) a 6:3.

Plíšková zobrala hneď v prvej hre súperke podanie. Tá potom dokázala vyrovnať na 3:3, no závere setu jej vôbec nevyšiel, keď stratila ďalšie dve podania a prehrala ho 3:6. Od druhého setu bol zápas veľmi vyrovnaný. V siedmom geme setu však prišli štyri chyby českej tenistky a Mladenovicová vyrovnala na 1:1. V rozhodujúcom dejstve prehrávala domáca hráčka už 2:5 aj 5:6, ale v oboch prípadoch dokázala vyrovnať. Dramatický duel pokračoval ďalej a hráčky sa bili o každú jednu loptičku. Rozhodnutie nakoniec prišlo až v 30. geme tretieho setu, keď mala Plíšková k dispozícii pri podaní súperky tri mečbaly a premenila hneď ten prvý.

"Nehrala som svoj najlepší tenis, ona v treťom sete chytila životnú formu, našťastie som šancu dostala. Fyzicky som celkom v pohode, prekvapila som samú seba. Snáď budem pripravená aj na nedeľu," povedala pre indes.cz Plíšková.

Prvý set druhého zápasu bol vyrovnaný. Garciová sa ujala vedenia 4:2, no jej súperka zobrala ďalšie tri gemy a otočila na 5:4. Set dospel do tajbrejku, v ktorom sa z triumfu 8:6 nakoniec tešila domáca hráčka. Kvitová ju v úvode druhého dejstva síce brejkla, no potom sama stratila dve podania a prehrávala už 1:4. Češka ešte duel zdramatizovala, keď znížila na 3:4, ale to bol jej posledný gem. Garciová tak vyhrala druhý set 6:3 a vyrovnala stav finálového stretnutia na 1:1. Duel trval hodinu a 50 minút. V nedeľu sú v Štrasburgu na programe ďalšie dvojhry i štvorhra.

Francúzsko - Česko 1:1

Kristina Mladenovicová - Karolína Plíšková 3:6, 6:4, 14:16

Caroline Garciová - Petra Kvitová 7:6 (6), 6:3

Viac o téme: Česko Francúzsko