McGregor má najväčšie ego na svete: Nebude bojovať, dokým mu UFC nedá, čo chce!

Conor McGregor
Conor McGregor

NEW YORK - Írsky zápasník Conor McGregor znovu šokoval. Ako prvý v histórii sa stal majiteľom dvoch majstrovských opaskov súčasne. Na vrchol sa predral dlhou a tŕnistou cestou a teraz chce patričnú odmenu. Svojím vystupovaním a charizmou nadchol tisícky ľudí, ktorých pritiahol k televíznym obrazovkám alebo priamo do vypredaných hál.

O titul v ľahkej váhe sa pobil Conor McGregor s Eddiem Alvarezom, ktorý bol vďaka väčším skúsenostiam v tejto váhovej kategórii považovaný za mierneho favorita. V zápase sa to ale vôbec nepotvrdilo. McGregor dominoval od začiatku do konca. Súpera viackrát dostal do úzkych presnými údermi do hlavy, lenže žiaden z nich nebol dosť silný na to, aby duel ukončili. V druhom kole však Alvarez inkasoval razantnú kombináciu troch úderov a išiel k zemi. McGregor bez problémov zvíťazil a okrem titulu v perovej váhovej kategórii získal aj ten v ľahkej váhe. V jednom momente dokonca provokoval súpera tým, že si za chrbtom chytil ruky a čakal na jeho ranu, ktorá však nestihla prísť.

Mnohí sa ho chceli zbaviť a odstaviť ho, lenže írsky bojovník sa nikdy nevzdal a dostal sa až na vrchol. Veľmi dobre si uvedomuje svoju hodnotu. Pre UFC znamená veľa, je obrovským marketingovým lákadlom, a tak si chce odkrojiť svoju časť z koláča plného peňazí. "Teraz za mnou budú musieť prísť a pozhovárať sa. Som biznismen a som si vedomý, čo pre organizáciu znamenám a chcem z nej časť vlastniť. Všetku tú pozornosť a peniaze som sem pritiahol ja, tak kde je môj podiel? Viem, že teraz za mnou budú musieť prísť, aby sme to prebrali. Mám dva opasky a zakladám si rodinu. Ak chcú, aby som v tomto biznise ešte zostal, budú pre to musieť niečo urobiť. Chcem svoje percentá a svoj podiel. Zaslúžim si to, čo som si vydrel," uviedol dvojnásobný šampión McGregor.


Tagy: Conor McGregor Eddie Alvarez

Zdroj:
športky
Foto:
SITA

DISKUSIA