VIDEO Nitra len tesne zdolala dvadsiatku: Famózny výkon brankára proti majstrovi

Radoslav MacíkRadoslav Macík Zdroj: SITA

NITRA - Futbalovým víťazstvom majstra 1:0 sa skončilo utorňajšie stretnutie HK Nitra - HK Orange 20 v rámci 20. kola hokejovej Tipsport ligy 2016/2017. Rozhodujúci gól duelu dosiahol kanadský krídelník prvej útočnej formácie Judd Blackwater v 36. min.

Hosťujúci brankár Roman Durný úspešne kryl 34 striel Nitranov (úspešnosť vyše 97 percent), ktorí si plným ziskom upevnili 3. priečku v tabuľke a odskočili štvrtej Žiline na rozdiel piatich bodov.

Prvú veľkú príležitosť zápasu medzi Nitrou a reprezentáciou Slovenska do 20 rokov mali domáci Nitrania. Vo vlastnom oslabení sa dostali do prečíslenia Slovák s Blackwaterom, ale druhý menovaný nemieril presne. V úvodnej tretine neponúkli tímy divákom príliš atraktívny hokej, keďže veľa vyložených šancí fanúšikovia nevideli a všetky pokusy dokázali brankári zneškodniť.

Nitrania sa snažili v úvode druhej tretine streliť prvý gól, ale Durný chytal spoľahlivo a hráči "dvadsiatky" zblokovali veľa striel. Šancu na otvorenie skóre mal v 29. minúte Jendroľ, ale jeho strelu vyrazil Valent koncom hokejky. O necelú minútu odpovedali domáci, keď Krištof namieril spomedzi kruhov do žrde. Skóre zápasu sa menilo prvýkrát až v 36. minúte, keď spoza obrancu vystrelil Blackwater – 1:0.

Ani v tretej tretine sa obraz hry nezmenil. Prevahu na ľade mali hokejisti Nitry, ale ich šance likvidoval dobre chytajúci Durný. V 51. minúte takmer Valenta prekvapil strelou z uhla Andrisík, ale strelu mladého útočníka zastavila žrď. Reprezentanti to v závere ešte skúsili bez brankára, ale Michalovi Valentovi už čisté konto nevzali.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 20. kolo - utorok:

HK Nitra - HK Orange 20 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
Gól: 36. Blackwater
Vylúčení: 5:2 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Stano - Vyšný, Synek, 1461 divákov

Zostavy:
Nitra: Michal Valent - Milam, M. Versteeg, Pupák, Mezei, P. König, Ordzovenský, F. Kuzma - S. Chalupa, Marek Slovák, Blackwater - H. Ručkay, Krištof, J. Štefanka - Macík, L. Paukovček, Bajtek - D. König, Ondrušek, M. Bene - Piačka
HK Orange 20: Durný - Mário Grman, D. Trška, Jendroľ, Hedera, Hain, Košecký, Vybíral, Bdžoch - Marek Hecl, Sádecký, Pataky - Struška, Oško, Andrisík - L. Žiak, M. Murín, Marek Sloboda - Pätoprstý, N. Jaško, Václav

Viac o téme: HK Nitra HK Orange 20