VIDEO Absolútne šialený výsledok v Dortmunde, Real okradol Sporting v samom závere

Šindži Kagawa oslavuje druhý gól Dortmundu Šindži Kagawa oslavuje druhý gól Dortmundu Zdroj: TASR

DORTMUND - V zápase 5. kola skupinovej fázy Ligy majstrov medzi Borussiou Dortmund a Legiou Varšava sa zrodil skutočne nevídaný futbalový výsledok.

Borussia Dortmund mala v F-skupine istý postup po zápasoch 4. kola. V utorok si tak s Legiou Varšava schuti zastrieľali, o čom svedčí výsledok 8:4, pričom už v prvom polčase padlo sedem gólov. Na dva zásahy hosťujúceho Alexandara Prijoviča odpovedal rovnakou kartou Šindži Kagawa, na ktorého nadviazali Nuri Sahin, Ousmane Dembele a Marco Reus. V druhom polčase pridali aktéri ďalších päť gólov - za domácich "hetrikový" Reus a 18-ročný mladík Felix Passlack, za hostí Michal Kucharczyk a Nemanja Nikolics.

Real posunulo ďalej víťazstvo 2:1 nad Sportingom Lisabon. Duel mal špeciálny náboj pre Cristana Ronalda, ktorý sa vrátil na pôdu materského klubu, no v prvom polčase ho výrazne neohrozil. O tesné vedenie "bieleho baletu" sa postaral v 29. minúte Raphael Varane, keď ideálne zareagoval na odrazenú loptu v pokutovom území a umiestnil ju do siete. Sporting hral od 64. minúty bez vylúčeného Joaa Pereiru, no v 80. minúte premenil penaltu Andre Silva po ruke Fabio Coentraa v šestnástke. Triumf Realu a natiahnutie série bez prehry na 30 zápasov zo všetkých súťaží zariadil tri minúty pred koncom Karim Benzema.

Borussia Dortmund (Nem.) - Legia Varšava (Poľ.) 8:4 (5:2)
Góly: 32., 52. a 90.+ Reus, 17. a 18. Kagawa, 20. Sahin, 29. O. Dembélé, 81. Passlack - 10. a 24. Prijovič, 57. Kucharczyk, 83. N. Nikolič, rozhodoval: Strömbergsson (Švéd.)

Dortmund: Weidenfeller - Rode, Ginter, Bartra (62. Durm), Passlack - Sahin (70. Aubameyang) - Ch. Pulišič, Kagawa, G. Castro, O. Dembélé (72. Schürrle) - Reus

Legia: Cierzniak - Bereszyňski, Czerwinski, Pazdan, Rzezniczak - Kopczynski, Guilherme (57. Jodlowiec) - Kucharczyk, Radovič, Odjidja-Ofoe (75. N. Nikolič) - Prijovič (69. Wieteska)

Sporting Lisabon (Portug.) - Real Madrid (Šp.) 1:2 (0:1)
Góly: 80. A. Silva (z pok. kopu) - 29. Varane, 87. Benzema, ČK: 64. J. Pereira (Sporting), rozhodoval: Collum (Škót.)

Sporting: Rui Patrício - J. Pereira, Coates, Semedo, Zeegelaar - G. Martins, William Carvalho, A. Silva, Bryan Ruiz (67. Schelotto) - B. César (62. J. Campbell), Dost (77. André)

Madrid: K. Navas - Carvajal, Varane, Sergio Ramos, Marcelo (71. Fabio Coentrao) - Modirč, M. Kovačič - Lucas, Isco (67. Benzema), Bale (58. Asensio) - C. Ronaldo

Viac o téme: Real Madrid Borussia Dortmund Legia Varšava Sporting Lisabon