VIDEO Anglický zázrak pokračuje: Leicester potvrdil postup a zahrá si v osemfinále

Leicester sa raduje z góluLeicester sa raduje z gólu Zdroj: SITA

LEICESTER - Postupové ambície v pozícii lídra G-skupiny potvrdil v utorok Leicester City, ktorý sa predstaví v osemfinále po triumfe 2:1 nad Clubom Bruggy. Rozhodujúci náskok si "líšky" vypracovali v prvom polčase.

V 5. minúte poslal center zľava do horných poschodí brány Šindži Okazaki, po polhodine hry na neho nadviazal premenenou penaltou Riyad Mahrez. Po zmene strán síce hostia znížili, ale na prehre už nič nezmenili. V druhom dueli remizovala Kodaň s FC Porto 0:0, slovenský reprezentant Ján Greguš hral za domácich od 75. minúty.

FC Kodaň (Dán.) - FC Porto (Portug.) 0:0
Rozhodoval: Mažič (Srb.)

Kodaň: R. Olsen - Ankersen, Zanka, E. Johansson, Augustinsson - Falk Jensen (75. Kusk), Delaney, Kvist, Toutouh (75. GREGUŠ) - A. Pavlovič, Verbič

FC Porto: Casillas - M. Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles - D. Pereira - Corona (88. S. Varela), Óliver Torres, Octavinho (84. Evandro) - Jota, André Silva

Leicester City (Angl.) - Club Bruggy (Belg.) 2:1 (2:0)
Góly: 5. Okazaki, 30. Mahrez (z pok. kopu) - 52. Izquierdo, rozhodoval: Buquet (Fr.)

Leicester: Zieler - D. Simpson, Huth, W. Morgan, Fuchs - Mahrez (68. Schlupp), A. King, Drinkwater, Albrighton (78. Amartey) - Vardy, Okazaki (68. D. Gray)

Club Bruggy: Butelle - Cools, Poulain, Mechele, De Bock (70. Van Rhijn) - Claudemir (85. Wesley da Silva), T. Simmons, Pina (61. Limbombe), Vanaken - Vossen, Izquierdo