VIDEO bláznivého zápasu Ligy majstrov: Šialené góly, aké sa dejú v počítačových hrách

Radosť hráčov Benficy po kurióznom góleRadosť hráčov Benficy po kurióznom góle Zdroj: SITA

ISTANBUL - Súboj v istanbulskej Vodafone Arene medzi Besiktasom a Benficou Lisabon priniesol strhujúce divadlo s divokou prestrelkou, ktorá skončila remízou 3:3. Hostia boli blízko postupovej definitívy, po 31 minútach viedli 3:0. Domáci to však "nezabalili" a v druhom polčase postupne zmazali trojgólové manko, vyrovnanie zariadil v 89. min kamerunský útočník Vincent Aboubakar.

Zápas B-skupiny priniesol najkrajší futbal spomedzi všetkých stredajších zápasov Ligy majstrov. Druhý a tretí gól Benficy určite stojí za spomenutie. V 25. minúte sa pri útočnej akcii dostal k lopte 23-ročný Nelson Semedo. Ten sa riadil heslom "keď nevieš čo s loptou, vystrel", a to mu vyšlo parádne. Z vyše dvadsiatich metrov nedal gólmanovi žiadnu šancu.

Tretí gól lisabonského celku pripomínal počítačovú hru FIFA - keby ste to nevideli na vlastné oči, ani neuveríte. Po štandardnej situácia sa hlavičkou presadil grécky útočník Konstantinos Mitroglou. Ten však trafil brvno, po odrazení sa ešte raz dostal k zakončeniu a opäť opečiatkoval konštrukciu brány. Ďalším hráčom, ktorý sa pokúsil skórovať bol Salvio. On pre zmenu mieril do ľavej tyče a úspešným strelcom bol až Srb Ljubomir Fejsa. Naozaj kuriózny gól.

Besiktas sa po polčase pozbieral a ukázal svoju silu. Iba 13 minút po zmene strán sa ako prvý presadil Cenk Tosun. Jeho gól bol naozaj ukážkový. Center cez celú šestnástku smeroval až na zadnú tyč, kde stál práve turecký útočník. Krásnymi volejovými nožničkami umiestnil loptu k protiľahlej tyči.

V dobrom svetle sa ukázal aj portugalský reprezentant Ricardo Quaresma. Po premenenej penalte sa podieľal aj na vyrovnávajúcom góle Besiktasu v 89. minúte. Loptový virtuóz poslal do "ohňa" krásny center a lá rabona. Pred brankárom sa najlepšie zorientoval Vincent Aboubaka​r a zariadil remízu 3:3.

"Pocit, keď sme vyrovnali na 3:3, ani nedokážem vysvetliť. Bolo to neuveriteľné. Veril som dokonca, že by sme mohli streliť aj štvrtý gól. Možno keby sme ten tretí dali skôr, ťažko povedať. Sme však veľmi radi, že sme stále v hre o postup," vyhlásil útočník Besiktasu Cenk Tosun.

"Odohrali sme perfektný prvý polčas. Začali sme úžasne a presne sme vedeli, čo máme robiť. Dobre sme začali aj po prestávke, mohli sme zaklincovať tento zápase, ale nepodarilo sa nám to. Toto je Liga majstrov a čím viac kyslíka súperovi poskytnete, tým viac rastie jeho výkon. Výsledok v nás zanecháva horkú príchuť, aj keď sme šesťdesiat minút hrali dobre," povedal podľa webu UEFA.com lisabonský kouč Rui Vitória.

Viac o téme: Besiktas Istanbul Benfica Lisabon
  • Zdroj: športky, TASR