FOTO Ďalší fantastický úspech pre Slovensko: Kickboxová medailová žatva v Grécku!

Slovenskí reprezentanti v kickboxe vybojovali v gréckom Loutraki päť cenných kovov
Slovenskí reprezentanti v kickboxe vybojovali v gréckom Loutraki päť cenných kovov

LOUTRAKI - Slovenskí reprezentanti v kickboxe si vybojovali päť medailí (bilancia: 0 - 3 - 2) na tohtotýždňových majstrovstvách Európy organizácie WAKO (22. - 26. 11.) v Loutraki. O tri striebra pre SR na tomto kontinentálnom šampionáte v Grécku sa postarali v disciplíne light-kick Alexandra Nižníková v kategórii do 50 kg, Veronika Cmárová do 65 kg a Marek Karlík do 74 kg.

Sofia Adamečková v light-kicku do 60 kg a Lucia Cmárová vo fullkontakte do 60 kg pridali do slovenskej zbierky dva bronzy. "Je to vynikajúce. Na prestížnom podujatí sme dosiahli opäť fantastický úspech. V nominácii bolo šesť pretekárov, zisk piatich medailí je aj z tohto pohľadu úžasný," uviedol tréner slovenskej reprezentácie Jozef Kolozsy.

Alexandra Nižníková si vo štvrťfinále poradila s domácou Grékyňou Alexandrou Seremetiovou, v semifinále zdolala vo štvrtok Karolinu Kubiakovú z Poľska, ale v piatkovom dueli o zlato podľahla Duygu Turanovej z Turecka 0:3 na body. "Zápas mal od začiatku vysoké tempo, útoky sa striedali na jednej i druhej strane. Turkyňa ako obhajkyňa svetového i európskeho titulu predsa len väčšou skúsenosťou zbierala body. Nižníková však za nasadenie a bojovnosť zožala veľké uznanie od publika, napriek prehre podala výborný výkon," uviedol prezident Slovenského zväzu kickboxu a aj vedúci výpravy SR na šampionáte v Loutraki Peter Onuščák. 

Obhajkyňa zlata z ME 2014 v Maribore v light-kicku do 65 kg Veronika Cmárová zvítazila vo štvrtkovom semifinále nad Turkyňou Kübrou Akbulutovou, v piatkovom súboji o celkové prvenstvo však už nestačila na Martinu Fendrichovú z Česka. "Veronika od začiatku nastúpila na zápas nekoncentrovane, bez iskry. Dobre pripravená Fendrichová to jednoznačne využívala na zvyšovanie bodového náskoku. Keďže nemastný-neslaný výkon Veroniky sa nezmenil napriek taktickým radám z lavičky, česká reprezentantka sa stala zaslúžene majsterkou Európy," vyjadril sa Onuščák na margo vystúpenia Cmárovej. 

Ani posledná piatková možnosť získať v Loutraki najcennejší kov Slovákom nevyšla: nad sily Mareka Karlíka vo finále bol Turek Yahya Alemdag, ktorému slovenský kickboxer podľahol 0:3 na body. Karlík predtým v osemfinále lightkicku do 74 kg zvíťazil nad Španielom Alejandrom Garcíom Nietom, vo štvrťfinále prešiel cez Jerzyho Wroňského z Poľska a v semifinále vyhral aj nad Dimitarom Gjorgjievom z Macedónska. "Už samotný postup vekom ešte juniora Karlíka do finále seniorského šampionátu bol veľkým prekvapením. Aj vo finále proti Turkovi ukázal, prečo postúpil tak vysoko. Vyznačoval sa bojovnosťou, technikou, dobrou kondíciou. Marekovi chýbali iba skúsenosti, ale to je zákonité vzhľadom na jeho premiérový štart medzi seniormi. Napriek tomu bol finálový zápas ako remeň, chlapi bojovali ako o život. Bohužiaľ, len Alemdag pomaly zbieral bodíky z každej ´prestrelky´ a napokon vyhral 3:0. Karlík však zanechal výborný dojem," zhodnotil aj jeho vystúpeníe v Loutraki Peter Onuščák. 

V Loutraki išlo o druhú časť majstrovstiev Európy 2016, tentoraz v disciplínach pointfighting (semikontakt), light-kick a fullkontakt. Prvá časť kontinentálneho šampionátu sa uskutočnila pred mesiacom v slovinskom Maribore (25. - 29. 10.), na programe boli tiež tri disciplíny: lightkontakt, low-kick a K1-Rules. Slovensko tam získalo štyri medaily (bilancia: 1 - 0 - 3), všetky v K1-Rules. O jediné zlato sa postarala Monika Chochlíková do 52 kg, tri bronzy pridali Veronika Petríková do 56 kg, Lucia Cmárová do 60 kg a Veronika Cmárová do 65 kg. 

"Celkovo možno kontinentálny šampionát v Loutraki a zisk troch strieborných a dvoch bronzových medailí hodnotiť veľmi pozitívne aj vzhľadom na to, že sa na ňom výsledkovo a výkonnostne chytila nová nastupujúca generácia, ktorá vzišla z úspešnej juniorky minulých rokov (Nižníková, Karlík, Adamečková). I skúsené reprezentantky sestry Cmárové sa dokázali ešte motivovať štyri týždne po svojom vrchole v disciplíne K1-Rules na ME v Maribore, kde zároveň vybojovali postup na budúcoročné Svetové hry v poľskom meste Vroclav," poznamenal šéf Slovenského zväzu kickboxu Peter Onuščák a dodal: "Tento rok na významných podujatiach bol pre slovenský kickbox mimoriadne úspešný. Juniorská a kadetská reprezentácia získala v auguste na majstrovstvách sveta v írskom Dubline 10 medailí (bilancia: 3 - 1 - 6), seniori po dvoch dieloch majstrovstiev Európy v slovinskom Maribore a teraz v gréckom Loutraki vybojovali dovedna deväť medailí - jednu zlatú, tri strieborné a päť bronzových." 


Tagy: Kickbox Alexandra Nižníková Veronika Cmárová Marek Karlík

Zdroj:
SITA
Foto:
facebook.com/slovenskyzvaz.kickboxu

DISKUSIA