Šokujúca správa zo sveta UFC: Conor McGregor prišiel o jeden z majstrovských opaskov!

Conor McGregor s majstrovskými opaskami
Conor McGregor s majstrovskými opaskami

BRATISLAVA - Dvojnásobný šampión Conor McGregor sa vôbec ako prvý bojovník v histórii UFC radoval z držania dvoch opaskov rôznych váhových kategórií súčasne. Táto radosť mu však vydržala len nejaké dva týždne, pretože o jednu zo svojich cenných pých už prišiel!

Dôvodom odobratia jedného z opaskov je neaktivita šampióna v perovej váhe. V tejto hmotnostnej kategórii McGregor vybojoval titul v roku 2015 v súboji s Josém Aldom, ktorého 12. decembra zložil expresným KO za 13 sekúnd, ale odvtedy v tejto kategórii vôbec nesúťažil. 

 

McGregor sa potom sústredil na zisk opasku vo vyššej kategórii, ľahkej váhe. Tu vybojoval titul víťazstvom nad Eddiem Alvarezom a na krátky čas sa tak stal historicky prvým držiteľom dvoch opaskov v UFC.

Ten prvý sa však opäť stáva korisťou Alda, ktorý si ho zabezpečil výhrou nad Frankiem Edgarom a obhajovať ho bude budúci rok v súboji s víťazom dlhoočakávaného duelu Max Holloway-Anthony Pettis, ktorý sa uskutoční 10 decembra v torontskom Air Canada Center. 

Samotný šampión, ktorý predtým vyhlasoval, že sa nechce vzdať ani jedného z opaskov sa zatiaľ k odobratiu trofeje nevyjadril, čo je prekvapujúce. 


Tagy: Conor McGregor UFC José Aldo

Zdroj:
športky
Foto:
SITA/AP

DISKUSIA