Jeden rok elita, druhý rok nezamestnaný: Zahodený zápas bol posledným klincom do rakvy

Gerard Gallant na striedačke Floridy PanthersGerard Gallant na striedačke Floridy Panthers Zdroj: SITA

RALEIGH - Nedeľňajšia prehra na ľade Caroliny (2:3) bola posledným zápasom, ktorý Gerard Gallant odkoučoval na striedačke Floridy v Národnej hokejovej lige. Štyridsaťpäť minút po stretnutí nasadol do taxíka a odišiel.

"Prepustili ma," cituje Gallanta portál NHL. V službách Panthers bol tretiu sezónu, v tej vlaňajšej jeho tím exceloval ako víťaz Atlantickej divízie s klubovým rekordom 47 víťazstiev a 103 bodov. V aktuálnej sezóne sa Gallant porúčal s bilanciou 11 víťazstiev - 10 prehier a 1 prehra po predĺžení či nájazdoch z celkovo desiatej priečky vo Východnej konferencii. Podľa informácii Sportsnetu Gallanta dočasne nahradí generálny manažér Tom Rowe.

Gallant sa stal jedným zo štyroch trénerov, ktorí priviedli často len priemerných Panthers do play-off NHL. Jeho predchodcami v tomto smere boli Kevin Dineen, Terry Murray a Doug MacLean. V play-off 2015/2016 Florida prehrala hneď v 1. kole s New Yorkom Islanders 2:4 na zápasy. Gallant ešte tento rok v januári predĺžil zmluvu na Floride do sezóny 2018/2019. Tento honor prišiel po rekordnej klubovej sérii 12 víťazstiev.

Viac o téme: Florida Panthers Gerard Gallant