Barcelona sa rozsypala ako domček z karát: Reči o zahodenom titule gradujú!

Luis EnriqueLuis Enrique Zdroj: SITA

BARCELONA - Futbalisti FC Barcelona stratili v španielskej lige ďalšie body. V nedeľu so šťastím vydreli bod na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian, keď remízu 1:1 zariadil pre hostí vyrovnávajúcim gólom Lionel Messi.

Domáci boli lepším tímom a kouč Kataláncov Luis Enrique priznal: "Remíza je podľa priebehu hry pre nás pozitívny výsledok."

Barcelone sa na štadióne Anoeta v San Sebastiane tradične nedarí. Nezvíťazila tu od roku 2007, odvtedy si na horúcej baskickej pôde pripísala päť prehier a dve remízy. Aj v nedeľu mali bližšie k víťazstvu domáci, ktorí dominovali v držaní lopty i v strelách na bránku a Willian Jose ich po prestávke poslal do vedenia. Messi po hodine hry vyrovnal, no to bolo zo strany favorita všetko. Naopak, v závere mala "Barca" šťastie, pretože Carlos Vela trafil dvakrát konštrukciu bránky súpera.

Lionel Messi strieľa vyrovnávajúci Galéria fotiek (5) Zdroj: SITA

"Získali sme bod v zápase, v ktorom bolo pre nás prakticky nemožné získať ho. Prvýkrát v sezóne sme odohrali zápas, v ktorom nás súper jednoznačne prevýšil a bol lepším tímom. S loptou, bez lopty, v každej činnosti. Napokon sme vybojovali remízu a vďaka aspoň za to," vyhlásil Enrique, ktorého zverenci aktuálne strácajú na druhom mieste tabuľky na Real Madrid šesť bodov. Najbližšiu sobotu privíta Barcelona svojho najväčšieho rivala v očakávanom El Clasico. Výrazné zlepšenie od svojho tímu očakáva obranca Gerard Pique: "Hrozný výkon. Ak budeme hrať takto, tak ligu nevyhráme..."

Real Sociedad pod vedením niekdajšieho hráča Barcelony a trénera jej rezervného tímu Eusebia Sacristana pokračuje v úspešnom štarte do sezóny. V tabuľke patrí San Sebastianu piate miesto a pred víkendom ťahal sériu štyroch víťazstiev za sebou. Proti Barcelone mali už v prvom polčase veľké šance David Zurutuza, Xabi Prieto, Vela i Inigo Martinez a domáci mali na konte už osem rohových kopov, kým sa Katalánci dostali k svojmu prvému. "Zaslúžili sme si viac ako remízu," zhodnotil zápas mexický krídelník San Sebastianu Vela.

Viac o téme: Lionel Messi FC Barcelona Real Sociedad Gerard Pique Luis Enrique