VIDEO Top favoriti na kolenách: LeBron musel prehltnúť tvrdú porážku

LeBron JamesLeBron James Zdroj: SITA

CLEVELAND - Úradujúci šampióni basketbalovej NBA tretí raz v sezóne na lopatkách, a to na pôde zelenáčov, ktorých však z lavičky diriguje všetkými masťami mazaný Jason Kidd. Milwaukee v tretej štvrtine prevýšili Cleveland o 14 bodov, ustáli aj návrat základnej zostavy Cavaliers na čele s LeBronom Jamesom a zvíťazili celkom presvedčivo 118:101. Vyrovnaným kariérnym maximom 34 bodov a k tomu 12 doskokmi sa o prekvapenie dňa zaslúžil Giannis Antetokunmpo.

"Nepustili sme ich z háčika. Neprestali sme útočiť. Sú to šampióni, víťazstvo nad nimi má veľkú cenu," poznamenal podľa espn.com grécky rozohrávač či krídelník, o ktorom tréner Kidd povedal: "Usilovnou prácou sa posúva ďalej. Dnes čelil najlepšiemu hráčovi na svete." Mal na mysli Jamesa, s ktorým tvoril Antetokunmpo dvojičku na ihrisku a ktorého domáci prinútili k siedmim stratám lopty. "Z nich štyri boli nevynútené," priznal líder Cavaliers, ktorým Bucks prestrihli šnúru štyroch víťazstiev.

Pokračuje trápenie Los Angeles Clippers. Kalifornčania podľahli tretí raz za sebou, po dvojnásobnom predĺžení podľahli v Brooklyne 122:127. Doplatili najmä na mimoriadny strelecký apetít Seana KiIpatricka, ktorý 31 zo svojich 38 bodov zaznamenal po tretej štvrtine. "Odkráčali sme to, ako keby bolo hotovo. Ale nebolo. Nebolo. Takto pristúpiť k zápasu proti tímu, ktorý dáva do hry celé srdce, aby uchmatol aspoň jedno víťazstvo, to je niečo, čo ma veľmi rozčuľuje," zúril tréner hostí Doc Rivers, keď jeho zverenci prešustrovali 18-bodový náskok z konca tretej štvrtiny. Nets slávili úspech po siedmich prehrách v sérii.

Spoluhráčom Anthonyho Davisa nezáleží na tom, koľko má na sebe brániacich súperov, loptu mu posunú bez obáv. V utorňajšom zápase s Los Angeles Lakers sa im za to odvďačil 41 bodmi, ku ktorým pridal 16 doskokov. "Pokojne mu prihrám, aj keď na ňom visia štyria hráči. Naozaj v tom nie je pre neho žiaden problém. Koše dáva s ohromnou ľahkosťou," povedal o Davisovi rozohrávač Jrue Holiday po víťazstve Pelicans 105:88.

Doma nečakane zaváhalo San Antonio, prehra 83:95 s Orlandom ide aj na vrub 19 stratených lôpt Spurs. Tí v celej základnej časti minulej sezóny prehrali v AT&T Center iba raz, v tejto za dva mesiace už štyrikrát

Sumáre:

Charlotte - Detroit 89:112 (25:33, 29:24, 20:27, 15:28)
Najviac bodov: K. Walker 23, Belinelli 11, Kidd-Gilchrist 10 - T. Harris 24, Caldwell-Pope a Marcus Morris po 18

Brooklyn - Los Angeles Clippers 127:122 po dvojnásobnom predĺžení predĺžení (24:28, 29:37, 20:21, 34:21 - 11:11, 9:4)
Najviac bodov: Kilpatrick 38 (14 doskokov), B. Lopez 27, T. Booker (11 doskokov) a J. Harris po 15 - Paul 26 (10 doskokov), D. Jordan 21 (23 doskokov), Redick 18

Milwaukee - Cleveland 118:101 (30:32, 28:22, 34:20, 26:27)
Najviac bodov: Antetokunmpo 34 (12 doskokov), J. Parker 18, Beasley 17 - L. James 22, Irving 20, Love 13 (13 doskokov)

New Orleans - Los Angeles Lakers 105:88 (33:22, 32:19, 24:22, 16:25)
Najviac bodov: A. Davis 41 (16 doskokov), Jrue Holiday 22, Asik 10 (11 doskokov) - L. Williams 16, Randle 12 (10 doskokov), Mozgov 10

San Antonio - Orlando 83:95 (20:16, 23:29, 21:30, 19:20)
Najviac bodov: K. Leonard 21, Aldridge 16, Ginóbili 13 - Ibaka 18, Fournier 13, Vučevič 12 (10 doskokov)

Utah - Houston 120:101 (38:29, 24:21, 23:23, 35:28)
Najviac bodov: Hayward 31, Hood 19, Gobert 16 - Harden 26, E. Gordon 24, R. Anderson 11