VIDEO Nitra s ďalším triumfom, Zvolen úspešný v pohronskom derby

Marek Slovák z Nitry (vľavo) a brankár Košíc Vladislav HabalMarek Slovák z Nitry (vľavo) a brankár Košíc Vladislav Habal Zdroj: TASR - Henrich Mišovič

NITRA - Šláger 26. kola medzi Nitrou a Košicami sa začal vo svižnom tempe zo strany na stranu. Prvý gól zápasu strelili v 2. minúte domáci, keď presilovú hru využil Milam. Aktivita Nitry neopadla ani po strelenom góle a hokejisti Košíc boli zakríknutí.

V 7. minúte mali Nitrania opäť výhodu presilovej hry, ktorú využil Blackwater. Hostia si veľké šance nevypracovali a puky, ktoré smerovali do priestoru brány zachytával Valent. V 14. minúte mal veľkú príležitosť na navýšenie výsledku Macík, ale nariadené trestné strieľanie nepremenil. O minútu neskôr sa rútil sám na Habala Ručkay, ale hosťujúci brankár zakročil lapačkou. Emócie pribúdali a do menšej šarvátky sa pustili Pupák s Klímom. Domáci hráči výborne bránili stredné pásmo a hostia si po zvyšok tretiny vytvorili len minimum šancí.

Na začiatku druhej tretiny znížil na 2:1 presnou strelou pod brvno Suja. V 26. minúte mohol potrestať veľkú chybu hosťujúcej obrany Bajtek, ale puk mu pred Habalom odskočil. V 31. minúte počas presilovej hry mal veľkú príležitosť Macík, ale Habal si s jeho strelou poradil. Nitrania v druhej polovici prostrednej časti hry ubránili presilovú hru štyroch proti trom. V 37. minúte sa na ľade znovu zaiskrilo, keď sme videli pästnú výmenu Slováka s Matejkom a obaja putovali predčasne do kabín. V 39. minúte dostal prihrávku medzi kruhy domáci Bajtek a strelou nad Habalovu vyrážačku zvýšil na 3:1.

V úvode tretej tretiny mal príležitosť Paukovček, ale jeho bekhendový pokus Habal zachytil svojou lapačkou. Nitrania sa zbytočne nehrnuli do útoku a skôr sa sústredili na obranu a dôsledne strážili košických hráčov. V 55. minúte Košičania obliehali nitriansku bránu počas presilovej hry, z ktorej nakoniec pramenil gól na 3:2 z hokejky Biceka. V samotnom závere videli diváci enormný tlak Košíc v presilovej hre, ktorú hostia vylepšili o hru bez brankára, ale gól sa im streliť nepodarilo a Nitra si víťazstvo ustrážila.

HK Nitra – HC Košice 3:2 (2:0, 1:1, 0:1)
Góly: 2. Milam (Blackwater, Slovák), 7. Blackwater (Milam), 39. Bajtek (Krištof, Štefanka) – 22. Suja (Nagy, Deyl), 55. Bicek (Suja, Bartánus). Rozhodovali: Mrkva, Úlehla – Stannzel, Tvrdoň, vylúčení 13:13 na 2 min, navyše: Slovák  - Matejka obaja DKZ za údery, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 2787 divákov

Nitra: Valent – Ordzovenský, Milam, Mezei, Rais, Kuzma, Pupák, P. König, Chalupa – Macík. Slovák, Blackwater - D. König, Krištof, Štefanka - Bajtek, Paukovček, H. Ručkay - Piačka, Ondrušek, Šille

Košice: Habal – Vašíček, Deyl, Šedivý, Dudáš, Šmach, Matejka, Jankovič – Nagy, Suja, Bicek -  Milý, Boltun, Hričina - Varga, Hruška, Bartánus - Bartoš, Klíma

Zvolen úspešný v pohronskom derby

Líder najvyššej slovenskej hokejovej súťaže HC ‘05 iClinic Banská Bystrica prehral tretí duel v sérii. V nedeľu ťahal za kratší koniec v pohronskom derby na ľade rivala HKM Zvolen, ktorý v stretnutí 26. kola Tipsport ligy 2016/2017 zvíťazil 2:0. O všetkom sa rozhodlo už v I. tretine v priebehu dvoch minút. Najskôr Klhůfek premenil samostatný nájazd a potom Zuzin zblízka poslal puk do banskobystrickej bránky. Zvolenčania sú po cennom triumfe v tabuľke na 6. mieste.

HKM Zvolen - HC ‘05 iClinic Banská Bystrica 2:0 (2:0, 0:0, 0:0)
Góly: 17. Klhůfek (Valenta, Hraško), 19. Zuzin (Puliš)
Vylúčení: 5:8 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Salonen, Stano - Orolín, Korba, 2100 divákov

Zostavy:
Zvolen: S. Baroš - Valenta, Hraško, D. Krejči, M. Novák, Plechanov, M. Ivan, Dubeň - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Zuzin, Puliš, L. Novák - Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga - Šimíček, Jakubík, S. Petráš
Banská Bystrica: Bacashihua - Wishart, Maione, V. Mihálik, Matuškin, Kubka, I. Ďatelinka, Róth, Cebák - Buc, T. Surový, Hickmott - Lunter, Bortňák, Kafka - Belluš, M. Češík, Matoušek - Truchno, Sarault, R. Tománek

Martin doma nestačil na Nové Zámky

Hokejisti Martina na vlastnom ľade neuspeli, keď podľahli hráčom Nových Zámkov 3:4 v nedeľňajšom zápase 26. kola slovenskej Tipsport ligy. Domáci počas duelu trikrát viedli, ich góly strelili Michal Murček, Róbert Varga a Sergej Korostin. Nováčikovi súťaže však vyšla tretia tretina, v ktorej dosiahol víťazný gól Fredrik Sandgren. Dvoma zásahmi sa prezentoval Matej Paulovič, jedenkrát presne zamieril Michal Hudec. Martin prehral druhý zápas za sebou.

MHC Martin - HC Nové Zámky 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 6. Murček (Korostin, Pokrivčák), 21. R. Varga (Pacalaj), 33. Korostin (Pokrivčák) - 19. M. Paulovič (Fábry), 26. M. Hudec (Čaládi), 44. M. Paulovič (Mäkinen, Kytnár), 53. Sandgren (Pitule, V. Čížek)
Vylúčení: 3:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Krajčík, Junek, 1555 divákov

Zostavy:
Martin: Ch. Pavlas - Pulli, Pacalaj, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija, Michalčin - P. Koyš, Heizer, R. Varga - Surovka, Galamboš, Markovič - Pokrivčák, Murček, Korostin - Dírer, A. Jurášek, Poliaček
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, V. Čížek, Sandgren, Maier - Bahenský, Brabenec, Saarinen - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Čaládi, M. Hudec, Pitule - Lelkeš, Dominik Rehák, J. Tibenský

Križan nepustil v Trenčíne puk za svoj chrbát

Súboj tabuľkových susedov HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš vyznel v nedeľňajšom 26. kole hokejovej Tipsport ligy 2016/2017 v prospech hostí, ktorí si spod hradu Matúša Čáka odniesli tri body za víťazstvo 3:0. O ich zisku rozhodli v 14. min, keď v priebehu 10 sekúnd zásluhou Sukeľa a Róberta Hunu dvakrát prekonali Kuteja a ten sa vzápätí porúčal z bránky Dukly. Liptáci, ktorí v tretej tretine poistili svoju výhru gólom Kadlubiaka, preskočili Trenčanov v tabuľke a posunuli sa na 5. miesto.

HK Dukla Trenčín - MHk 32 Liptovský Mikuláš 0:3 (0:2, 0:0, 0:1)
Góly: 14. M. Sukeľ (M. Uram, T. Nádašdi), 14. Róbert Huna, 51. Kadlubiak (Róbert Huna)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Martin Cibák (Liptovský Mikuláš) OT 10 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc - Gegáň, Vyšný, 1685 divákov

Zostavy:
Trenčín: Kutej (14. Chábera) - Bohunický, Drgoň, L. Kozák, Holenda, J. Danko, Hatala, Šefčík, Ďurkech - Denis Hudec, Sojčík, T. Sýkora - Marcel Hossa, Bulík, J. Ručkay - R. Dlouhý, Šimun, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský
Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, Kadlubiak, Makovský, Bobček - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Uhrík, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Brezniak

Žilina v nájazdoch pokorila Poprad

Tretí víťazný duel za sebou si na svoje konto pripísali hokejisti MsHK Doxxbet Žiliny. V nedeľu však pokorili súperov z HK Poprad až v samostatných nájazdoch. Domácich poslal v závere II. tretiny do vedenia Rehák, ale predĺženie pre Popradčanov vynútil v 55. min Lapšanský. Napokon sa muselo rozhodnúť v rozstrele, v ktorom dosiahol víťazný gól Žilinčan Švihálek. Hráči MSHK si držia 4. priečku v tabuľke, popradskí hokejisti naďalej okupujú 9. post.

MsHK Doxxbet Žilina - HK Poprad 2:1 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 38. Denis Rehák (Marek Hovorka, L. Handlovský), rozhodujúci sam. nájazd Švihálek - 55. Lapšanský (Chaloupka)
Vylúčení: 4:4 na 2 min, navyše Lukáš Handlovský (Žilina) OT 10 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Štefik, Valach - Rojík, M. Kollár, 575 divákov

Zostavy:
Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž - E. Švec, Marek Hovorka, L. Handlovský - Švihálek, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, F. Ondruš, Matis
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, Chaloupka, J. Brejčák, Suchý, A. Ježek, Dinda, Kurali, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - Vašaš, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, B. Rapáč

Viac o téme: HC Košice HKM Zvolen HK Nitra HC ‘05 iClinic Banská Bystrica
  • Zdroj: TASR, SITA