VIDEO Prvotriedna lahôdka v podaní slovenského florbalistu: Tento nájazd nemal chybu!

Juraj Matejka Juraj Matejka

RIGA - Slovenskí florbalisti úspešne vstúpili do svetového šampionátu v Rige, keď v úvodnom dueli v C-skupine zdolali Poľsko 6:4. Zverenci trénera Petra Koutného sa v nedeľňajšom zápase poriadne natrápili, keď premárnili trojgólový náskok, o víťazstve rozhodli až v závere vďaka dvom gólom Martina Kuboviča.

Slovenskí reprezentanti, ktorí v Aréne Riga nastúpili s čiernymi páskami na pamiatku zosnulého reprezentanta Damiána Jurčíka, mali od úvodu herne navrch. Prvý gól SR na MS strelil v 14. minúte obranca Kročko, ktorý sa presadil strelou z takmer polovice ihriska. Náskok zvýšili Grlický a po excelentne premenenom trestnom strieľaní skúsený Matejka.

Potom však Slováci poľavili v koncentrácii, výsledkom čoho boli tri góly v Turekovej bránke, druhý pritom padol po vydarenom signále zo štandardnej situácie. Na hokejky hráčov v bielo-modrých dresoch sa vkradla nervozita. Slováci však nezložili zbrane, za stavu 3:3 zobral na seba zodpovednosť Kubovič, ktorý v 48. min. strelou spoza obrancu opätovne poslal svoj tím do vedenia. Ten istý hráč v 59. min. skóroval do prázdnej bránky. Zníženie zo strany Poliakov už prišlo neskoro, triumf 6:4 spečatil pri neúspešnej power play súpera kapitán Řezanina. Za najlepšieho hráča SR vyhlásili Michala Kročka.

"Úvodné zápasy bývajú vždy náročné. Často býva na hokejkách nervozita a zodpovednosť. Prvá tretina bola z našej strany dobrá, no počas druhej sme ich dosť pustili do hry, čo sa nám nemôže v budúcnosti stávať. Koniec súboja sme si zasa odšéfovali my," povedal po zápase Matejka.

Viac o téme: Slovensko Juraj Matejka