VIDEO Pomsta za Halákovho kapitána: Nakladačku dostal ten, kto za nič nemohol!

Hamonic sa rozhodol pomstiť faul na TavaresaHamonic sa rozhodol pomstiť faul na Tavaresa

NEW YORK - Kapitán Islanders John Tavares išiel k zemi a na vinníka sa rozbehol statný Travis Hamonic, ktorý mu to chcel poriadne spočítať. Škoda len, že si vybral nesprávneho hokejistu. Do bitky sa pustil s provokatérom Stevom Ottom, no ten v tom bol tentoraz nevinne.

Všetko sa to odohralo v desiatej minúte prvej tretiny. Kapitán domácich John Tavares inkasoval úder hokejkou do tváre, po ktorom padol na zem. Nablízku bol tvrdý obranca Hamonic, ktorý to celé videl trošku inak ako to v skutočnosti bolo. Domnieval sa, že vinníkom je známy provokatér Ott, lenže ten za nič nemohol. Tavaresa zasiahol Drew Miller.

Chudák Ott inkasoval pár nepekných úderov a bitka sa skončila, keď mu Hamonic natiahol na hlavu dres. Vtedy šarvátku prerušila dvojica rozhodcov a hráči okamžite zamierili na trestnú lavicu. Hamonic dostal trest navyše za vyvolanie celej situácie, no spravodlivosť dostihla aj Millera za nebezpečnú hru vysokou hokejkou.

Islanders sa napokon z víťazstva netešili. V predĺžení rozhodol o výhre Detroitu 4:3 DeKeyser.

Viac o téme: John Tavares New York Islanders Steve Ott Travis Hamonic
  • Zdroj: športky