VIDEO Na úspech proti Barcelone nenadviazali: La Coruňa deklasovala San Sebastián

Deportivo deklasovalo Real Sociedad San Sebastián Deportivo deklasovalo Real Sociedad San Sebastián Zdroj: realsociedad.com

MADRID - Po viac ako dvoch mesiacoch futbalisti La Corune ukončili čakanie na výhru v španielskej lige razantne, keď deklasovali San Sebastián 5:1. Kým Deportivo zvíťazilo po šiestich zápasoch, Real Sociedad prehral po sérii piatich zápasov bez porážky, v ktorej naposledy uhral cennú remízu 1:1 s Barcelonou.

Dnešný debakel v dohrávke 14. kola ho pripravil o možnosť posunúť sa na štvrté miesto tabuľky pred Atlético Madrid a je šiesty. La Coruňa si polepšila na 16. priečku.

Deportivo viedlo nad San Sebastiánom po polčase už 3:0 aj vďaka vlastnému gólu obrancu Iniga Martíneza, ktorý zrazil do bránky centrovanú loptu Florina Andoneho. Práve rumunský útočník pred prestávkou zvýšil na 3:0, v 77. minúte potom spečatil skóre zápasu a je najlepším strelcom La Corune v sezóne.

La Coruňa - San Sebastián 5:1 (3:0)
Góly: 42. a 77. Andone, 13. Sidnei, 29. I. Martínez (vl.), 64. R. Babel - 57. Berchiche

Viac o téme: Deportivo La Coruňa Real Sociedad San Sebastián
  • Zdroj: SITA, ČTK, športky