Hamšík po dôležitom triumfe nezabudol ani na skvelých fanúšikov: Je to nádhera, sme tam!

Hráči SSC NeapolHráči SSC Neapol Zdroj: TASR

LISABON - Futbalisti SSC Neapol sa prvýkrát v histórii stali víťazmi skupiny v Lige majstrov. K premiérovému prvenstvu a druhému postupu do jarného osemfinále ich doviedlo utorňajšie víťazstvo 2:1 na pôde Benficy Lisabon, ktoré zariadili elegantnými gólmi Jose Callejon a Dries Mertens. Spoločne s hráčmi sa priamo v Lisabone tešilo aj približne tritisíc fanúšikov SSC.

Hamšík odohral 72 minút, následne ho na trávniku nahradil Piotr Zelinski. Taliansky klub mal pred zápasom všetko vo svojich rukách a na postup by mu z hľadiska lepšieho prvého vzájomného duelu stačila pri rovnosti bodov aj remíza. Zverenci trénera Maurizia Sarriho však nenechali nič na náhodou, v stretnutí mali lepší pohyb i vyspelejšiu kombinačnú hru, ktorú napokon pretavili do dvoch gólov. "Je to nádhera. Sme tam. Do stretnutia sme išli s tým, že chceme dosiahnuť taký výsledok, ktorý nám zabezpečí postup. Nechceli sme sa spoľahnúť na pomoc Dynama Kyjev," povedal na svojom oficiálnom webe Hamšík.

Neapol sa po rozpačitom začiatku v Lisabone dostal do tempa a najmä vďaka slovenskému reprezentantovi si viackrát vytvoril zaujímavú kombinačnú možnosť. V 21. minúte síce Gabbiadini poslal hlavou loptu do siete, no gól pre ofsajd neplatil. "Mali sme dobrý vstup do zápasu. Boli sme aktívni a nebezpeční. Už v prvom polčase sme mohli skórovať. Nakoniec góly prišli v druhom dejstve a zaslúžene sme vyhrali. Sme radi, že sme postúpili a to tak, že sme vyhrali skupinu," zdôraznil Hamšík.

Po polčase sa obe mužstvá v aktivite vystriedali, futbalovejším dojmom však pôsobil taliansky tím, ktorý po hodine hry rozhodol o tesnom triumfe. Mertens vysunul elegantnou prihrávkou do behu Callejona a ten skóroval lobom ponad padajúceho brankára. Desať minút pred koncom pridal gólovú poistku po peknej individuálnej akcii v šestnástke Mertens. Benfica sa zmohla už len na zníženie, o ktoré sa zaslúžil Jimenez. Spoločne s hráčmi sa v utorok v noci tešili v Lisabone aj stovky talianskych fanúšikov. "Ďakujeme im za podporu. Opäť boli skvelí," povedal Hamšík.

Vďaka víťazstvu v skupine bude mať Neapol výhodnejšie postavenie pri piatkovom žrebe. Pri pohľade na to, aké mužstvá postúpili z druhých miest, je však náročné polemizovať o tom, či to je skutočne výhodná pozícia. Už teraz sú istými postupujúcimi z druhých miest tímy ako Bayern Mníchov, Manchester City či Paríž Saint Germain. "Koho by som si želal v osemfinále? Sú tam zaujímavé mužstvá. Uvidíme, koho nám vyžrebujú. Teraz na pár týždňov zabudneme na Ligu majstrov. Čakajú nás dôležité zápasy Serie A," dodal Hamšík.

Viac o téme: Marek Hamšík SSC Neapol