VIDEO Anglický zázrak dostal krutý debakel, Gregušova Kodaň uspela v Belgicku

Sklamaný Claudio Ranieri Sklamaný Claudio Ranieri Zdroj: TASR

PORTO - Porto si postup do vyraďovačky vydláždilo tromi gólmi už v prvom polčase duelu s istým víťazom G-skupiny Leicesterom. Obranu anglického šampióna v úvodnej štvrťhodine prekonali Andre Silva a Jesus Manuel Corona, pred prestávkou pridal efektne tretí gól Yacine Brahimi.

Po prestávke spečatili jasný triumf 5:0 Silva z penalty a Diogo Jota, Leicester utrpel prvú prehru v skupine. Iba tretia priečka zostala pre FC Kodaň, ktorému nestačilo ani víťazstvo 2:0 na ihrisku FC Bruggy. V drese hostí vybehol na ihrisko v 57. minúte slovenský reprezentant Ján Greguš.

Club Bruggy (Belg.) - FC Kodaň (Dán.) 0:2 (0:2)
Góly: 8. Mechele (vlastný), 15. M. Jörgensen, rozhodoval: Michael Oliver (Angl.)

Club Bruggy: Butelle - Van Rhijn (77. Vormer), Mechele, Denswil, Cools - Pina, Claudemir, Bolingoli-Mbombo - Refaelov (66. Vanaken), Wesley, Gedoz

Kodaň: R. Olsen - Ankersen (89. Högli), M. Jörgensen, E. Johansson, Augustinsson - Falk Jensen (58. GREGUŠ), Kvist, Delaney, Toutouh - A. Pavlovič (88. A. Keita), Cornelius

FC Porto (Portug.) - Leicester City (Angl.) 5:0 (3:0)
Góly: 6. a 64. André Silva (druhý z pok. kopu), 26. Corona, 44. Brahimi, 77. Jota, rozhodoval: Felix Zwayer (Nem.)

FC Porto: Casillas - M. Pereira, Felipe, Marcano, Alex Telles - D. Pereira (76. R. Neves) - Corona (76. H. Herrera), Óliver Torres, Brahimi - André Silva (78. Rui Pedro), Jota

Leicester: Hamer - L. Hernádez, Wasilewski, W. Morgan, Chilwell - D. Gray, N. Mendy, Drinkwater (76. Barnes), Schlupp (46. Albrighton) - Musa (46. Ulloa), Okazaki