VIDEO Derby v Poprade rozhodol Ladislav Nagy, Martin doma zdolal Trenčín

Ladislav Nagy Ladislav Nagy Zdroj: SITA

POPRAD - Hokejisti HC Košice sú novými lídrami najvyššej slovenskej súťaže. V piatkovom východniarskom derby uspeli na ľade HK Poprad, keď o ich víťazstve 3:2 rozhodol v predĺžení svojím druhým gólom skúsený útočník Ladislav Nagy. Košičania sa v tabuľke dotiahli na doteraz vedúcu Banskú Bystricu, ktorej duel s HK Nitra odložili pre únik čpavku. Popradčania sa nachádzajú na 7. mieste.

Košičania začali očakávaným tlakom, ale bol to domáci Paločko, ktorý sa ocitol v čistej gólovej šanci. Z bezprostrednej blízkosti však Habala neprekonal. Hostia sa po fauloch Murčeka a Hendersona dopracovali k dlhej početnej výhode o dvoch hráčov, domácich podržal brankár Šúrek.   V 21. minúte po krídle utiekol obrane "kamzíkov" Boltun, jeho blafák cestu do siete nenašiel. Oceliari udreli o tri munúty v presilovke, nechytateľným švihom spoza brániaceho hráča sa prezentoval Ladislav Nagy - 0:1. Vyrovnať mohol Dinda a po ňom Lichanec, ale s koncovkou si nepotykali. Košičania zahadzovali jednu šancu za druhou a keď prežili 46-sekundovú presilovku Popradu o dvoch hráčov, takmer z ničoho skóroval legionár Henderson. Jeho bekhend na začiatku 38. minúty prepadol cez Habala na bližšej žrdi - 1:1.

Domáci pokračovali v sympatickom bojovnom výkone i v tretej tretine. Ich snahu korunoval v 45. minúte Lichanec, keď dostal puk do siete po ideálnom odraze puku od zadného mantinelu. Poprad takmer pridal aj tretí gól, ale zakončenie Kuraliho zastavila konštrukcia bránky. Z následného protiútoku trestali hostia. Po Jankovičovej perfektnej prihrávke poslal puk pohodlne do prázdnej bránky Milý - 2:2. Keď po ďalšej biliardovej akcii zahodil nemožné Bicek, stretnutie išlo do predĺženia. O zisku extra bodu pre Košice rozhodol v 64. minúte dvojgólový hrdina Nagy.

HK Poprad - HC Košice 2:3 po predĺžení (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)
Góly: 38. Henderson (A. Ježek, Zagrapan), 45. Lichanec (Štrauch) - 24. L. Nagy (Bicek), 49. J. Milý (I. Jankovič, Tibor Varga), 64. L. Nagy (E. Šedivý, M. Dudáš)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Goga, Jonák - Gegáň, Kacej, 1749 divákov

Zostavy:
Poprad: Šúrek - Š. Fabian, A. Ježek, Dinda, Suchý, Postnikov, Bagin, Kurali, Lubor Pokovič - Henderson, Zagrapan, Lapšanský - L. Hvila, Mlynarovič, Kroták - Matúš Paločko, Troliga, D. Bondra - Štrauch, Lichanec, Murček
Košice: Habal - I. Jankovič, Deyl, Šmach, L. Matejka, M. Dudáš, Pavúk - L. Nagy, Suja, Bicek - J. Milý, Boltun, Hričina - Tibor Varga, E. Šedivý, M. Bartánus - P. Bartoš, R. Hruška, T. Klíma

Martinčan Koyš rozhodol v závere o triumfe nad Trenčínom

Po troch prehrách za sebou sa dočkali víťazstva hokejisti MHC Martin. Mužstvo z Turca zdolalo v piatkovom zápase 28. kola Tipsport ligy HK Dukla Trenčín 5:3. O osude vyrovnaného duelu rozhodli domáci v záverečnej šesťminútovke. Útočník Patrik Koyš ich poslal v 55. min do vedenia a ten istý hráč v 59. min svojím druhým presným zásahom spečatil triumf MHC. Martinčania sa vďaka trojbodovému zisku dotiahli v tabuľke na Trenčanov, ale majú k dobru štyri stretnutia.

MHC Martin - HK Dukla Trenčín 5:3 (2:1, 1:1, 2:1)
Góly: 6. R. Varga, 13. R. Mráz (Pokrivčák), 27. Galamboš (Salija, Markovič), 55. P. Koyš (Heizer, B. Rapáč), 59. P. Koyš (Rusina) - 10. T. Sýkora (L. Kozák, Marcel Hossa), 29. Marcel Hossa (Holenda), 52. Bohunický (T. Sýkora)
Vylúčení: 5:5 na 2 min,, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: Čech, Polák - M. Orolin, Junek, 1455 divákov

Zostavy:
Martin: Dzubina - M. Dvořák, Pulli, Brňák, Rusina, M. Leško, Salija - P. Koyš, Heizer, B. Rapáč - R. Varga, Galamboš, Markovič - R. Mráz, Pokrivčák, Korostin - M. Fabian, A. Jurášek, Surovka
Trenčín: Chábera - Bohunický, Ďurkech, L. Kozák, Holenda, Obšut, Šefčík, J. Danko - R. Dlouhý, Sojčík, Bulík - Marcel Hossa, J. Gašparovič, T. Sýkora - Denis Hudec, Šimun, Síkela - D. Novák, J. Švec, Briestenský

Žilina uspela na Liptove

Štvorzápasová víťazná séria hokejistov MHk 32 Liptovský Mikuláš sa skončila v piatok, keď v stretnutí 28. kola Tipsport ligy nestačili na domácom ľade na súperov z MsHK Doxxbet Žilina, ktorým podľahli 1:4. Liptáci sa síce ujali v 16. min vedenia gólom veterána Urama, ale hostia ešte do prvej prestávky stihli vyrovnať Handlovským. V zostávajúcich dvoch dejstvách mierili presne už len Žilinčania Juraško, Húževka a Švihálek. Hráči MSHK si v súboji tabuľkových susedov udržali 4. miesto.

MHk 32 Liptovský Mikuláš - MsHK Doxxbet Žilina 1:4 (1:1, 0:1, 0:2)
Góly: 16. M. Uram (T. Nádašdi) - 19. L. Handlovský (Marek Hovorka, Denis Rehák), 28. Juraško (J. Jurík, D. Brejčák), 45. Húževka (Juraško), 51. Švihálek (Stupka, Macejko)
Vylúčení: 6:4 na 2 min, navyše M. Uram (Liptovský Mikuláš) 10 min osobný trest za nešportové správanie, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Lokšík - Holienka, Krajčík, 1160 divákov

Zostavy:
Liptovský Mikuláš: Križan - Stehlík, Burzala, Mezovský, T. Nádašdi, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Kadlubiak - Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna - M. Uram, M. Sukeľ, Kriška - Uhrík, Cibák, Števuliak - Kabáč, Stümpel, Brezniak
Žilina: T. Tomek - Denis Rehák, P. Mikuš, Juraško, D. Brejčák, Macejko, Drábek, Gutwald, Kříž - Matis, Marek Hovorka, L. Handlovský - Š. Novotný, Húževka, J. Jurík - Stupka, Holovič, R. Konečný - Gmitter, Švec, Švihálek

Nové Zámky nestačili doma na Zvolen

Zápas ako na hojdačke videli diváci v Nových Zámkoch v rámci 28. kola Tipsport ligy, po ktorom však väčšina z nich odchádzala sklamaná z prehry domáceho tímu s HKM Zvolen 3:6. Hosťom vyšla úvodná tretina, ale v druhej časti takmer prišli o trojgólový náskok. Novozámčania sa síce dotiahli na 3:4, ale v záverečnej tretine spečatil dvoma presným zásahmi ich osud zvolenský útočník Šišovský. Zvolen je v tabuľke šiesty, Nové Zámky figurujú na 10. mieste.

Hokej - Tipsport liga 2016/2017 - 28. kolo - piatok:

HC Nové Zámky - HKM Zvolen 3:6 (0:3, 3:1, 0:2)
Góly: 24. Brabenec (Saarinen, Cardwell), 25. Čaládi (J. Tibenský, Martin Chovan), 36. Fábry (Kytnár) - 6. Klhůfek (B. Mráz), 13. Puliš (Zuzin), 14. L. Jurík (Šišovský), 35. B. Mráz (Klhůfek), 53. Šišovský (Puliš, Zuzin), 60. Šišovský (D. Krejči)
Vylúčení: 3:3 na 2 min, navyše Drtina (Nové Zámky) 5+DKZ, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, rozhodovali: D. Konc, Novák - Valo, Vyšný

Zostavy:
Nové Zámky: Lundström - Cardwell, Drtina, V. Čížek, Sandgren, Martin Chovan, Mäkinen, Maier - Bahenský, Brabenec, Saarinen - J. Tibenský, M. Hudec, Čaládi - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Lelkeš, Dominik Rehák, Maier
Zvolen: Šimko - D. Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, M. Ivan, Dubeň, Hataš - Zuzin, Puliš, L. Novák - J. Majdan, B. Mráz, Klhůfek - Šišovský, L. Jurík, Martin Ďaloga - J. Žilka, Jakubík, Misenev

Viac o téme: HC Košice Ladislav Nagy HK Poprad MHC Martin
  • Zdroj: TASR, SITA