VIDEO Nulová bilancia, prehry tímov v zostave so Slovákmi: Hossovi neuznali gól

Tomáš Jurčo a Josh AndersonTomáš Jurčo a Josh Anderson Zdroj: SITA

CHICAGO - Hokejisti Chicaga v zostave so slovenskými útočníkmi Mariánom Hossom a Richardom Pánikom prehrali v noci na sobotu v zámorskej NHL s New Yorkom Rangers 0:1 po predĺžení.

O víťazstve "jazdcov" rozhodol v 55. sekunde predĺženia obranca Nick Holden. Významnou mierou sa na triumfe hostí podieľal brankár Antti Raanta, ktorý v dueli proti svojmu bývalému klubu zneškodnil všetkých 26 striel domácich a prvýkrát v sezóne si udržal čisté konto. Chicago mohlo rozhodnúť v tretej tretine, ale Hossovi rozhodcovia po videokonzultácii neuznali gól pre ofsajd. V drese Rangers sa z výhry tešil aj útočník Marek Hrivík.

Aspoň bod získal Edmonton obrancu Andreja Sekeru, ktorý prehral v Minnesote 2:3 po samostatných nájazdoch. Skúsený slovenský bek strávil na ľade 29:09 min a pripísal si jednu strelu na bránku. Bodovo naprázdno vyšli aj Tomášovia Tatar a Jurčo pri prehre Detroitu pred vlastnými fanúšikmi s Columbusom 1:4. Blue Jackets triumfovali v piatom súboji za sebou, víťazný gól dosiahol Brandon Dubinsky. "Myslím si, že sme odohrali celkom dobrý zápas, no súper nám dal tri 'lacné' góly," povedal po súboji kapitán Detroit Henrik Zetterberg pre nhl.com.

V súboji dvoch kalifornských mužstiev Anaheim zdolal San Jose tesne 3:2 a v ďalších dvoch stretnutiach zvíťazili hostia zhodne 4:1 - Washington v Buffale a St Louis na ľade New Jersey. Devils doma nebodovali premiérovo v aktuálnej sezóne. Český útočník Lukáš Sedlák z Columbusu v piatok dosiahol premiérový gól v NHL. Rovnako prvý presný zásah v profilige zaznamenal Jakub Vrána z Washingtonu a práve jeho úspešná strela bola pre Caps víťazná.

Buffalo - Washington 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Góly: 53. Okposo (Ristolainen, R. O'Reilly) - 27. Oshie (Beagle, Nicklas Bäckström), 33. J. Vrána (Kuznecov, Orlov), 55. J. Carlson (Nicklas Bäckström, M. Johansson), 59. M. Johansson (Oshie)

Detroit - Columbus 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 25. Larkin (Vanek, F. Nielsen) - 4. Atkinson, 29. Dubinsky (Atkinson, D. Savard), 34. Sedlák (Gagner, Nutivaara), 60. Gagner (Sedlák)
Tomáš Tatar 18:15 min, 3 strely, -2 body, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) 7:49 min, 1 strela

New Jersey - St. Louis 1:4 (0:1, 1:2, 0:1)
Góly: 27. P. A. Parenteau (Taylor Hall, Henrique) - 2. Fabbri (Hunt, Tarasenko), 26. Reaves (Pietrangelo, Brodziak), 30. Schwartz (Steen, Tarasenko), 52. Fabbri (Tarasenko, Lehterä)

Minnesota - Edmonton 3:2 po sam. nájazdoch (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0, 1:0)
Góly: 25. Dumba (Niederreiter, Pominville), 42. Zucker (Mikael Granlund), rozhodujúci sam. nájazd E. Staal - 20. Draisaitl (B. Pouliot, Pitlick), 56. Nugent-Hopkins (Klefbom, Eberle)
Andrej Sekera (Edmonton) 29:09 min, 1 strela

Chicago - New York Rangers 0:1 po predĺžení (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Gól: 61. Holden (Stepan)
Richard Pánik 13:43 min, 3 strely, Marián Hossa (obaja Chicago) 20:08 min, -1 bod, Marek Hrivík (NY Rangers) 13:57 min, 1 strela

Anaheim - San Jose 3:2 (2:1, 0:1, 1:0)
Góly: 5. Rakell (Theodore, Perry), 16. Vermette (Theodore, N. Ritchie), 55. H. Lindholm (N. Ritchie) - 20. Burns (Marleau, Pavelski), 29. Labanc (Couture, J. Ward)

Viac o téme: Richard Pánik Tomáš Jurčo Detroit Red Wings Marian Hossa Chicago Blackhawks
  • Zdroj: TASR, SITA