Nagy na šampionáte s desiatym miestom: Spokojný nie som, je to motivácia navyše

Richard NagyRichard Nagy Zdroj: SITA

iWINDSOR - Slovenský plavec Richard Nagy neuspel v sobotňajších rozplavbách na 400 m polohové preteky na MS v krátkom bazéne v kanadskom Windsore. Časom 4:07,19 minúty obsadil 10. miesto a zaostal za vlastným národným rekordom 4:04,73.

Nagy v Kanade plával aj na 400 m v.sp. a 200 m pol.pr., ani v týchto disciplínach sa mu nedarilo. Najrýchlejším časom 4:03,56 postúpil do osemčlenného finále Brit Max Litchfield. Dvadsaťtriročný Nagy síce dosiahol v sezóne v tejto disciplíne jeho maximum, ale na postup medzi elitné oktetu mu chýbala vyše sekunda. Napriek tomu úradujúci vicemajster Európy v dlhom bazéne na tejto trati potvrdil, že patrí do svetovej špičky a pre slovenské plávanie vybojoval priebežne najlepší výsledok vo Windsore.

"Táto polohovka nič moc. Motýľa som začal celkom dobre, ale znak a prsia boli zlé. Potom som to už kraulom márne naháňal. Škoda. Lebo, ak by to bolo o sekundu lepšie, mohlo byť finále. Takto som skončil len desiaty. Z mojej strany sa mi MS veľmi nepodarili. Nie som spokojný. Ale aspoň mám o to väčšiu motiváciu smerom k letnému šampionátu v Budapešti," zhodnotil Nagy.

Na 100 m motýlik sa predstavila Barbora Mišendová, časom 59,81 ju klasifikovali na 24. pozícii. Mišendová bola v hre aj na krauliarskom šprinte na 50 m, časom 25,84 skončila 44. V disciplíne 100 m v.sp. nastúpil Vladimír Štefánik, čas 49,13 mu vyniesol 49. miesto. Na prsiarskej 50-ke zaostal o 19 stotín sekundy za vlastným slovenským rekordom Marek Botík, čas 27,18 mu vyniesol konečné 30. miesto.

Viac o téme: Richard Nagy