Gáborík je definitívne späť! VIDEO Premiérový gól po zranení, Budaj druhou hviezdou zápasu

Marián GáboríkMarián Gáborík Zdroj: SITA

LOS ANGELES - Hokejisti Los Angeles v bránke s Petrom Budajom a v útoku s Mariánom Gáboríkom zdolali Ottawu v sobotňajšom dueli NHL 4:1. Obaja slovenskí hráči bodovali, Peter Budaj si k devätnástim úspešným zákrokom pripísal aj asistenciu, Marián Gáborík svojim gólom spečatil na konečných 4:1.

Hrdinom Kings bol forvard Trevor Lewis s bilanciou 1+1. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára nikdy nestrelil viac než deväť gólov za sezónu, teraz ich má na konte už päť. Presný zásah do siete Senators bol jeho tretí v posledných štyroch zápasoch. Kings sa v stretnutí dostali do rýchleho dvojgólového vedenia pri päťminútovej presilovke. Vyšší trest inkasoval Mark Borowiecki za narazenie. "Bol to nedovolený zákrok, áno. Cítim sa zle, že som náš tím dostal do takej situácie. Nikdy by som nikoho nezranil úmyselne. Každý, kto hrá môj štýl hokeja, bude mať za sezónu pár takýchto zákrokov," povedal obranca Ottawy.

Hráči Montrealu Canadiens sa tešili z výhry nad Coloradom 10:1. Štyrmi gólmi a asistenciou sa na tom podieľal ich kapitán Max Pacioretty. Bol to preňho tretí štvorgólový zápas a druhý s piatimi bodmi. Veľmi úspešná bola z pohľadu Canadiens prvá tretina, šesť presných zásahov za jednu dvadsaťminútovku sa im podarilo streliť naposledy v roku 2006. Pre útočníka Avalanche Jaroma Iginlu to bol zápas s poradovým číslom 1500. Stal sa šestnástym hráčom v histórii profiligy s takýmto počtom odohraných stretnutí. Po zaznení záverečnej sirény sa však nemohol veľmi radovať. "Každý v našej šatni sa dosť hanbí. Pred zápasom sme si povedali, že ho chceme vyhrať pre Iggyho. Je dosť ťažké vidieť ho, ako to musel pretrpieť v takom významnom míľniku jeho kariéry," vyjadril sa po zápase kapitán Avalanche Gabriel Landeskog. Tréner Jared Bednar si sypal popol na hlavu: "Musím zobrať vinu na seba, pretože sme na nich neboli pripravení. Je to najlepší tím v lige, a my sme neboli pripravení hrať. Takže táto prehra ide na mňa."

V meraní síl medzi Torontom a Bostonom účinkovali dvaja slovenskí hráči. Obrancovia Zdeno Chára (Boston) a Martin Marinčin (Toronto) sa však do štatistík bodovo nezapísali. Marinčinov tím zvíťazil 4:1. Výrazne k tomu prispel dánsky brankár Fredrik Andersen, ktorý pochytal 32 striel Bruins. Bola to preňho šiesta výhra v šiestom zápase proti Bostonu v kariére. "Bol to najlepší hráč na ľade. Predviedol niekoľko skvelých zákrokov, hlavne v prvej tretine," pochválil svojho gólmana útočník Auston Matthews. Práve prvá tretina bola z pohľadu Maple Leafs najhoršia, Bruins ich prestrieľali 11:2 a prišli o Martina Marinčina. Rodák z Košíc odohral iba dve a pol minúty. O jeho zranení či možnom návrate nie sú žiadne bližšie informácie.

Štyri góly Columbusu v tretej tretine zlomili odpor hráčov Islanders a vyhnali z bránky Jaroslava Haláka. Nahradil ho Jean-Francois Berube, pre ktorého to bol sezónny debut. Pripísal si jeden úspešný zákrok. Blue Jackets začali pomalšie, no v neskorších fázach zápasu excelovali. "Nezačali sme najlepšie, samozrejme, no zvyšných 50 minút bolo excelentných. Boli sme odmenení. Držíme sa nášho herného plánu, myslím, že na ostatné tímy to funguje," povedal útočník Columbusu Brandon Dubinsky.

Šiesty Slovák v akcii Marko Daňo nemohol byť príliš spokojný, jeho Winnipeg podľahol Calgary 2:6. Dva góly strelil obranca Flames Dougie Hamilton, pripísal si aj asistenciu. Skóre zápasu uzatvoril bek Jets Jacob Trouba necelú sekundu pred koncom.

Výsledky NHL:

Los Angeles - Ottawa 4:1 (2:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. Carter (Doughty, BUDAJ), 8. Martinez (Pearson, Gravel), 40. Lewis (Forbort, D. Brown), 53. GÁBORÍK (Lewis) - 22. Z. Smith (Pyatt, Turris)
Peter Budaj (Los Angeles) odchytal celý zápas, 19/20, 0+1
Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 13:18 min, 1+0, 2 strely, -1

Columbus - New York Islanders 6:2 (1:1, 1:1, 4:0)
Góly: 14. J. Johnson (Atkinson, Dubinsky), 31. Atkinson (J. Johnson, Savard), 43. Anderson, 50. Saad (Bjorkstrand, Nutivaara), 53. Sedlák (Jones, Calvert), 55. Jones (W. Karlsson, Hartnell) - 6. Bailey, 33. Tavares (Lee, Hamonic)
Jaroslav Halák (NY Islanders) chytal do 55. minúty, 32/38

Montreal - Colorado 10:1 (6:1, 3:0, 1:0)
Góly: 3. Flynn (Carr, Andrighetto), 6. Pacioretty (Plekanec), 8. Lehkonen (Danault, A. Shaw), 9. Pacioretty (Markov, Plekanec), 9. Byron (Gallagher, Petry), 14. Flynn (Andrighetto, Redmond), 32. Radulov (Pacioretty, Plekanec), 39. Pacioretty (Radulov, Plekanec), 40. Petry (Markov, A. Shaw), 48. Pacioretty (T. Mitchell, Redmond) - 20. Comeau (Zadorov, MacKinnon)

Boston - Toronto 1:4 (0:0, 1:2, 0:2)
Góly: 39. Marchand (Backes) - 22. Matthews (W. Nylander), 36. Hyman (Gardiner, Hunwick), 50. J. Van Riemsdyk (Bozak, Hunwick), 59. C. Brown (Rielly)
Zdeno Chára (Boston) 20:45 min, 0+0, 2 trestné minúty, 3 strely, 2 hity, -2
Martin Marinčin (Toronto) 2:34 min, 0+0, 1 hit

Philadelphia - Dallas 4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Góly: 18. B. Schenn (Voráček, Gostisbehere), 57. B. Schenn (Voráček, Streit), 58. B. Schenn (Simmonds, Voráček), 59. Voráček (Giroux) - 8. Shore (McKenzie, Cracknell), 51. Shore (Roussel, Hamhuis)

Florida - Vancouver 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)
Góly: 3. Barkov (Griffith), 30. MacKenzie (P. Thompson, Sceviour), 42. Ekblad (Jágr, Barkov), 60. Trocheck (MacKenzie, Pysyk) - 49. Skille (Chaput), 52. D. Sedin (Stecher, H. Sedin)

Tampa Bay - Pittsburgh 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)
Góly: 18. Drouin (Stralman, Kučerov), 24. Filppula (Nesterov), 31. Drouin (Garrison, Namestnikov) - 13. Crosby (Dumoulin, Letang), 38. Malkin (Kessel, Letang), 46. Crosby (Kessel, Letang), 49. Malkin (Daley, Kessel)

Arizona - Nashville 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
Góly: 13. Goligoski (Crouse, Martinook), 15. Dauphin (Gaudet, White), 33. Perlini (Doan, Chychrun), 55. Hanzal (Vrbata, Goligoski) - 16. Josi (Arvidsson, Johansen)

Calgary - Winnipeg 6:2 (0:0, 4:0, 2:2)
Góly: 29. D. Hamilton (Tkachuk, Backlund), 33. S. Bennett (Gauderau, D. Wideman), 36. D. Hamilton (Tkachuk, Backlund), 38. Backlund (Tkachuk, D. Hamilton), 44. Bouma (Hathaway, Stajan), 57. Monahan (Gauderau) - 54. Ehlers (Little), 60. Trouba
Marko Daňo (Winnipeg) 14:54 min, 0+0, 1 strela, 4 hity, -1

San Jose - Carolina 4:3 (2:1, 2:1, 1:0)
Góly: 1. Marleau (Thornton, Braun), 4. P. Martin (Boedker, M. Karlsson), 33. Couture (Burns, Ward), 35. Labanc (DeMelo, Thornton) - 2. Stempniak (Teraväinen, Slavin), 32. Nordström (V. Rask), 44. D. Ryan (Skinner, V. Rask)

Viac o téme: Marián Gáborík