Slovenská rozprávka sa zmenila na zlý sen: Nešťastný obrat dokonaný sekundy pred koncom

Tréner Ernest Bokroš na lavičke Slovenska Tréner Ernest Bokroš na lavičke Slovenska Zdroj: hockeyslovakia.sk

CORNWALL - V pondelkovom prípravnom stretnutí pred začiatkom majstrovstiev sveta hokejistov do 20 rokov slovenskí reprezentanti podľahli Švédom 3:4, hoci po dvoch tretinách viedli 3:1.

Mladí Slováci v prvej dvadsaťminútovke strelili favorizovaným severanom dva góly, keď sa presadili Samuel Buček a Marek Hecl. V 38. min Marián Studenič zvýšil slovenský náskok na 3:1, ale v tretej tretine Švédi tromi góly otočili skóre vo svoj prospech.

O švédskom triumfe rozhodol Carls Grundström z dorážky 13 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Duel sa uskutočnil v Aréne Eda Lumleyho v Cornwalle v štáte Ontario, kde tím SR počas uplynulého víkendu absolvoval tréningy. "Bol to prvý zápas pre mnohých z nás na malom klzisku a bolo to vidieť. Bolo tam málo času na premýšľanie, ale ukázali sme tímovú silu v závere," uviedol na webe denníka Expressen kapitán Švédov Joel Eriksson Ek, ktorý v tejto sezóne odohral niekoľko zápasov v tíme NHL Minnesota Wild.

Prvý súboj na svetovom šampionáte v Montreale a Toronte absolvuje slovenské mužstvo 27. decembra proti domácim Kanaďanom, v základnej B-skupine budú nasledovať súboje proti Američanom (streda 28. decembra), Lotyšom (piatok 30. decembra) a Rusom (sobota 31. decembra).

Slovenská juniorská reprezentácia má v zámorí naplánovaný aj ďalší prípravný duel, v piatok 23. decembra v Sherbrooke ju preveria úradujúci svetoví šampióni v tejto kategórii Fíni. Po tomto súboji hlavný tréner Ernest Bokroš uzavrie nomináciu na MSJ, z tímu musí vyradiť ešte štyroch korčuliarov.

Slovensko - Švédsko 3:4 (2:0, 1:1, 0:3)
Góly: 8. Buček (Ružička, Hain), 17. Hecl (Černák, Murín), 38. Studenič (Buček, Ružička) - 28. Dahlin (Wingerli), 43. Dahlén (Asplund), 58. Petersson, 60. Grundström (Eriksson). Rozhodovali: Reid, Sweeney (obaja Kan.), vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia 0:0, 3339 divákov

Viac o téme: Slovensko Švédsko