Myjava zdolala rakúskeho súpera: Volejbalisti prenikli do osemfinále pohárovej Európy

Myjava vrátila Prešovu prehru a vyrovnala stav série
Myjava vrátila Prešovu prehru a vyrovnala stav série

AMSTETTEN - Volejbalisti TJ Spartak Myjava prenikli do osemfinále Vyzývacieho pohára 2016/2017. Myjavčania v stredajšej odvete šestnásťfinále zvíťazili 3:0 (19, 17, 20) na pôde rakúskeho klubu VCA Amstetten NÖ, a keďže pred dvoma týždňami "kopaničiari" v domácom úvodnom meraní síl uspeli tiež 3:0, postúpili do ďalšieho kola.

Myjava mala v Amstettene istotu postupu už po víťazstve v úvodných dvoch setoch. Na zverencov trénera Ľuboslava Šalatu čaká v osemfinále tím HAOK Mladost Záhreb, ten prešiel cez rakúsky Union Raiffeisen Waldviertel. Chorváti najskôr doma zvíťazili 3:1, v utorkovej odvete v Rakúsku podľahli svojim súperom 2:3. V stredu sa HAOK Mladost predstavil v Nitre v rámci základnej časti MEVZA Cupu 2016/2017 a s domácim VKP Bystrina SPU prehral 0:3, pričom v troch setoch celkovo získal chudobných 31 bodov (-10, -8, -13). 


Prvé zápasy osemfinále sú na programe 17. - 19. januára, odvety 31. januára - 2. februára 2017. Myjava by mala v úvodnom meraní síl so Záhrebom byť domácim mužstvom. 

Myjava je jediným mužským zástupcom SR v pohárovej Európe v tejto sezóne, jej hráči obsadili v extralige 2015/2016 piate miesto. Slovenské kluby neprejavili pre ročník 2016/2017 záujem o štart v Lige majstrov a ani v Pohári CEV, teda v dvoch najprestížnejších pohárových súťažiach Európskej volejbalovej konfederácie (CEV) pre kluby. Vyzývací pohár je tretí v hierarchii súťaží. 


Vyzývací pohár volejbalistov 2016/2017 - šestnásťfinále - odveta - stredajší výsledok: 

VCA Amstetten NÖ (Rak.) - TJ Spartak Myjava (SR) 0:3 (-19, -17, -20) - prvý zápas 0:3, do osemfinále postúpila Myjava 
Najviac bodov: Tröthann 18 - Katona 20 
69 min 

Hlas (zdroj: SVF): 
Ľuboslav Šalata (tréner Myjavy): "Zápas bol vyrovnaný len do stavu 10:10 v prvom sete, potom sme súperovi odskočili a mali sme situáciu pod kontrolou. Postup sme mali istý už po dvoch vyhraných setoch, potom dostali šancu aj hráči z lavičky. Boli sme lepší na bloku, v podstate v každej činnosti sme mali navrch. Z postupu sa veľmi tešíme, je to pre klub historický moment, pretože v európskom pohári ešte nikdy nepostúpil do ďalšieho kola. Naším súperom bude Mladost Záhreb, ktorý sme si boli pozrieť v utorok v odvete na palubovke Waldviertelu. Majú vysokých hráčov a konsolidovaný tím, ale trúfame si na nich. Vieme, že dnes prehrali hladko v rámci MEVZA Cupu v Nitre. Hráči teraz budú mať krátko voľno a medzi sviatkami nás čaká domáci turnaj MEVZA Cupu." 


Tagy: TJ Spartak Myjava

Zdroj:
SITA
Foto:
svf.sk

DISKUSIA