VIDEO Bayern nováčikovi ukázal, kde je jeho miesto: Lipsko nemalo proti majstrovi nárok

Thiago oslavuje gól proti RB LipskoThiago oslavuje gól proti RB Lipsko Zdroj: SITA

BERLÍN - Futbalisti Bayernu Mníchov zvíťazili v stredajšom priamom súboji o prvú priečku nemeckej bundesligy (16. kolo) na domácom ihrisku nad nováčikom RB Lipsko 3:0. Bavori, ktorí tak prezimujú na čele tabuľky, sa ujali vedenia v 17. minúte, keď sa presadil Thiago Alcantara, o osem minút neskôr pridal druhý gól Xabi Alonso.

V 30. minúte sa situácia pre nováčika ešte zhoršila, keď Emil Forsberg videl červenú kartu a musel ísť predčasne pod sprchy. V poslednej minúte prvého polčasu stanovil konečné skóre z jedenástky Robert Lewandowski. Bayern má na konte 39 bodov, Lipsko o tri menej. Na treťom mieste tabuľky prezimuje s 30 bodmi Hertha Berlín, ktorá v základnej zostave so slovenským reprezentantom Petrom Pekaríkom zdolala Darmstadt 2:0.

Piaty Hoffenheim je stále ako jediný nezdolaný, keď v stredu remizoval s Werderom Brémy 1:1. Freiburg, v ktorého drese sa predstavil aj Karim Guédé, vyhral v Ingolstadte 2:1 a poskočil na ôsme miesto.

sumáre:
1. FC Kolín - Bayer Leverkusen 1:1 (1:1)
Góly: 21. Modeste - 44. Wendell

Bayern Mníchov - RB Lipsko 3:0 (3:0)
Góly: 17. Alcantara, 25. Alonso, 45. Lewandowski (z 11m), ČK: 30. Forsberg (Lipsko)

Hertha Berlín - Darmstadt 2:0 (0:0)
Góly: 53. Plattenhardt, 66. Kalou