VIDEO Obrovská dráma na Slovane: Belasí prehajdákali štvorgólový náskok!

Sprava: Tomáš Surový z HC Slovan Bratislava, Alexander Vasiliev zo Spartak Moskva a Marek Ďaloga z HC SlovanSprava: Tomáš Surový z HC Slovan Bratislava, Alexander Vasiliev zo Spartak Moskva a Marek Ďaloga z HC Slovan Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v pondelňajšom domácom zápase základnej časti KHL nad Spartakom Moskva 5:4 po predĺžení a nájazdovom rozstrele. Posunuli sa tak na 11. miesto v tabuľke Západnej konferencie. Zverenci trénera Miloša Říhu sa najbližšie stretnú v utorok 3. januára opäť doma s Amurom Chabarovsk.

V úvode zápasu dominovali obrany oboch tímov a ani jeden nechcel spraviť chybu. Duel sa tak rozbiehal pomaly a v úvodnej desaťminútovke chýbali vyložené šance. Od 13. minúty si mužstvá vyskúšali hru 4 na 4, ale ani nižší počet hráčov na ľade výraznejšie šance neponúkol. Najväčšia prišla až v 16. minúte, keď Jeglič zľava naservíroval prihrávku Vopelkovi, ale Bespalov jeho prudkú strelu vyrazil.

Sprava: Michal Hlinka z Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA

Slovanu vyšla výborne druhá tretina, počas ktorej dokázal súperovi streliť štyri góly. Už v 22. minúte sa presadil Surový, keď vybojoval puk v strednom pásme a delovkou z ľavého kruhu poslal domácich do vedenia - 1:0. V 28. minúte vyšla "belasým" rýchla kontra a bolo 2:0. Cheechoo potiahol puk do pásma, poslal krížnu prihrávku na Taffeho a ten prekonal Bespalova. V 30. minúte nabil Taffe v presilovke Kundrátkovi a o 50 sekúnd zvýšil na 4:0 svojím druhým gólom opäť Surový.

Hostia tak išli do tretej tretiny za veľmi nepriaznivého stavu, ale dokázali vyrovnať. Už v 42. minúte znížil Vasiljev, o štyri neskôr pridal druhý gól Sparatku Dyblenko a v 50. upravil na rozdiel gólu Stoa. "Belasí" si nedokázali postrážiť ani tesný rozdiel a v 57. minúte zariadil predĺženie Voronin. V ňom gól nepadol a tak rozhodol o tesnej výhre Slovana až v nájazdoch Jeglič.

Slovan Bratislava - Spartak Moskva 5:4 pp a sn (0:0, 4:0, 0:4 - 0:0, 1:0)
Góly: 22. Surový, 28. Taffe (Cheechoo), 30. Kundrátek (Taffe, Cheechoo), 31. Surový (Šťastný, Musatov), rozh. nájazd: Jeglič - 42. Vasiljev (Mirnov), 47. Dyblenko (Radil, Stapleton), 50. Stoa (Radil), 57. Voronin (Šmeljov). Rozhodovali: Komarov, Cyplakov - Michel, Strelcov, vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 10055 divákov (vypredané).

Slovan: Pogge – Kundrátek, Sersen, Plastino, Švarný, Ďaloga, Starosta, Bačík - Cheechoo, Taffe, Hlinka – Vopelka, Jeglič, Nedorost – Šťastný, Surový, Musatov – Skalický, Lušňák, Chipchura - Pätoprstý

Spartak Moskva: Bespalov – Gilroy, Provolnev, Kalinin, Dyblenko, Kirillov, Bondarev, Sergijenko – Radil, Stoa, Stapleton – Mirnov, Glazačev, Vasiljev – Šmeljov, Voronin, Leščenko – Potapov, Bobrov, Tolpeko

Miloš Říha: "Šťastný nový rok, ale to, čo sme dnes predviedli, bolo neospravedlniteľné a trestuhodné. Tretia tretina, to bola nezodpovednosť a nie nekoncentrovanosť. Takto skúsené mužstvo na taký priebeh musí zareagovať už keby sme dostali jeden gól. Od prevej minúty sme si mysleli, že si ideme iba tak zahrať a to, čo sme tam predvádzali v obrane, bola katastrofa. Pokojne sme ten zápas mohli prehrať 4:6, oni mali ďalšie dve šance. Bola to nezodpovednosť hráčov v obrane a nič viac. Sú to profíci, je to KHL a musia počítať, že sa bude hrať cez sviatky, na to sa nedá vyhovárať. Chcem pochváliť Surového, hral výborne, jednoducho. Pochvalu si vyslúžil aj Barry Brust. U ostatných by som hľadal ťažko."

Tomáš Surový, útočník a strelec dvoch gólov Slovana: "Súper začal v tretej tretine hrať, bol efektívny, my sme sa stiahli. Nesmie sa nám to stávať, musíme si na to dať pozor. Ale víťazstvo nás pozitívne naladí do pauzy, ktorá teraz nasleduje a do nového roku."

Tomáš Kundrátek, obranca Slovana a strelec jedného gólu: "Po druhej tretine sme sa cítili dobre. Myslím si, že oni určite dostali cez prestávku v šatni pokyny a poriadne sa pripravili na tretiu tretinu. Hrali dobre, my sme sa stiahli a oni dokázali vyrovnať. Myslím si, že dnešný zápas nám len pomôže a už si na to budeme dávať pozor."

Alexej Jaruškin, tréner Spartaka: "Dnes to bol taký veselý zápas. Druhú tretinu sme odohrali veľmi zle, spravili sme veľa chýb a dostali sme góly. Potom sme vyrovnali, ale bohužiaľ sme nakoniec prehrali. Zápas bol dnes asi veľmi zaujímavý pre fanúšikov, ale my tréneri sme prišli o veľa rokov."

Žiga Jeglič (útočník Slovana): "Ťažko zhodnotiť, čo sme v tretej tretine stvárali, musíme sa na to pozrieť. Boli sme nedisciplinovaní a je škoda, že sme takto prišli o vedenie."