VIDEO Domáci stopercentní: Košice so Zvolenom nezakopli, mizéria Trenčína pokračuje

Zľava: Ladislav Nagy z Košíc a Marek Šimko zo ZvolenaZľava: Ladislav Nagy z Košíc a Marek Šimko zo Zvolena Zdroj: SITA

KOŠICE - Prvá tretina zápasu druhého tímu s piatym divákov príliš nenadchla. Viac z hry mali domáci hráči, šance Biceka či Boltuna však zostali nevyužité. Bezgólové skóre sa nezmenilo ani po presilovkách Zvolenčanov v 12., resp. Košičanov v 14. minúte.

Zvolenčania si v úvode druhej časti vypracovali niekoľko príležitostí, Habal však viacerými zákrokmi podržal svoj tím. Presilovka Košičanov v 29. minúte priniesla sľubnú príležitosť Zvolenčana Juríka, ale ani on neprekvapil domáceho brankára. V 38. minúte v situácii dvoch proti dvom prebral Vargovu prihrávku Nagy, aj so šťastím sa zbavil obrancu Krejčiho a prestrelil Šimka - 1:0.

V 47. minúte si hostia vytvorili tlak, do nádejnej príležitosti sa dostal Lukáš Novák, ale pokusom spomedzi kruhov neuspel. O vyrovnanie sa snažil aj Sikela, ale aj jeho bekhendový pokus Habal zmaril. V 54. minúte, počas štvrtej presilovky hostí, sa hralo pred Habalom, ani strelecký pokus Majdana však košického brankára neprekvapil. Šance hostí na bodový zisk výrazne klesli v 58. minúte. Bartoš zaviezol puk do útočného pásma a prihrávku od skúseného veterána pred odkrytú bránku využil Tibor Varga - 2:0. Hostia v závere zápasu skúsili aj hru so šiestimi hráčmi, ale brankárovi Habalovi už piate čisté konto v sezóne nepokazili.

HC Košice - HKM Zvolen 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
Góly: 38. Nagy (Varga), 58. Varga (Bartoš, Klíma). Rozhodovali: Novák - Bednár, Gavalier, vylúčení: 4:5, presilovky a oslabenia: 0:0, 4255 divákov.

HC Košice: Habal - Dudáš, Deyl, Koch, Šedivý, Jankovič, Matejka, Vašíček - Bicek, Suja, Nagy - Milý, Boltun, Šoltés - Varga, Klíma, Hričina - Vrábeľ, Bartoš, Novotný - Hruška

HKM Zvolen: Šimko - Krejči, M. Novák, Valenta, Hraško, Plechanov, L. Dubeň, Habšuda, Hataš – L. Novák, Zuzin, Klhůfek – Majdan, L. Jurík, Šišovský – Žilka, Síkela, Ďaloga – Tatár, Jakubík, Iždinský

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Zápas sme zvládli vďaka bojovnosti, charakteru a hernej disciplíne hráčov. Dôležité bolo, že sa nám podarilo streliť prvý gól. Pochváliť chcem brankára Habala, ktorý podal výborný výkon."

Milan Staš, tréner HKM Zvolen: "Do Košíc sme išli s veľkým odhodlaním bodovať. Podriadili sme tomu celú taktiku. Chlapci ju aj plnili, naša hra bola dobrá. Domácich sme prestrieľali, žiaľ, našej hre chýbalo korenie hokeja - góly. Chlapcom musím poďakovať za bojovnosť. Myslím si, že sme dnes zanechali omnoho lepší dojem, ako v predošlom zápase v Košiciach."

Banská Bystrica pokorila Nové Zámky

V prvej tretine sa hral 'sviatočný' hokej s množstvom nepresností bez patričného dôrazu. Chýbali vyložené šance. Hostia pohrozili v presilovke, no Bahenský z dvoch metrov nemal presnú mušku. Na opačnej strane sa taktiež v početnej výhode nepresadil voľný Buc pri ľavej žrdi. Inak toho diváci veľa nevideli, o niečo viac z hry mali domáci, no recept na Chovana nenašli z dobrých pozícii Hickmott, Bortňák a ani faulovaný Matoušek.

Ani v strednom dejstve sa obraz z prvej časti príliš nezmenil. Pribudli iba góly. Do vedenia išli Nové Zámky. Bystričan Maione zachytil vysoký puk rukou, dával si ho na čepeľ, čo vystihol Paulovič, rútil sa tak sám na brankára Košarišťana a prekonal ho – 0:1. Líder súťaže následne zapol na vyššie obrátky, ale stále produkoval príliš veľa nepresností. Dobrú možnosť mal Lunter v medzikruží, Chovan bol proti. V 36. minúte voľný Hickmott nenamieril presne, no o pár sekúnd si to vynahradil. Najprv poslal ideálnu prihrávku Truchnovi, ktorý neuspel, no z dorážky sa kanadský hokejista v drese 'baranov' presadil a vyrovnal na 1:1.

V tretej tretine sa hralo živšie, najprv Maione zblízka neuspel, na opačnej strane po zaváhaní Košarišťana za bránkou neposlal puk medzi opustené žrde Tibenský. Skóre sa napokon zmenilo v 48. minúte po dravom prieniku Wisharta a úspešnej dorážke Kafku – 2:1. Vyrovnať mohli Zámky v 56. minúte po akcii Čaládiho, no Bahenskému nesadol ideálne puk na hokejku. Ponuku na 3:1 odmietol Hickmott, keď sám pred Chovanom mieril vedľa. V závere hrali hostia v oslabení, takže dráma sa nekonala.

HC 05 iClinic Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Góly: 37. Hickmott (Truchno, Buc), 48. Kafka (Wishart, M. Lunter) – 26. Paulovič. Rozhodovali: Štefik, M. Valach – M. Kollár, Rojík, vylúčení: 2:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, 2712 divákov

Banská Bystrica: Košarišťan – Cebák, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Luža, Matuškin, Ťavoda – Lamper, Zigo, Matoušek – Buc, Truchno, Hickmott – Kafka, Bortňák, M. Lunter – Tománek, Češík, Belluš – Róth (od 21. min)

Nové Zámky: J. Chovan - Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Martin Chovan, Mäkinen, Maier - Bahenský, Brabenec, Čaládi - J. Tibenský, M. Hudec, Saarinen - M. Paulovič, Kytnár, Fábry - Lavrovs, Pitule, Dominik Rehák

Vladimír Országh, tréner Banskej Bystrice: "Narazili sme na húževnatého súpera. V poslednom čase mal dobré výsledky a svojou hrou to na našom ľade potvrdil. Nevyšiel nám tento zápas ideálne, pohyb nebol podľa našich predstáv a chceli sme aj viac strieľať na bránku. Napokon takou húževnatosťou sme duel priklonili na našu stranu. Iba dobré mužstvo, keď sa mu nedarí, dokáže zápas vyhrať. Plný štadión nás hnal, no nie vždy zápasy vyjdú. Preto si cením, že sme najmä bojovnosťou a zarputilosťou dokázali strhnúť stretnutie na našu stranu."

Štefan Mikeš, tréner N. Zámkov: "Sme spokojní s tým, čo sme predviedli na ľade. Bol to dobrý zápas, dosť fyzický, veľa súbojov dohrávaných, dobre organizovaná obrana na oboch stranách. Dlho sme vzdorovali, dokonca viedli, ale dostali sme dva góly z dorážok, ktoré dal súper zo silnej vôle. Ak by sme boli dôraznejší a odvážnejší smerom dopredu, mohli sme pridať o gól navyše. Ukázali sme však potenciál, predsa len nás delí od Bystričanov veľa priečok, ale ak budú moji zverenci takto hrať, dokážeme do budúcna duel zdramatizovať viac."

Petr Kafka, autor víťazného gólu Banskej Bystrice: "Nebol to náš deň. Všetci videli, že nám puky odskakovali. Duel nemal potrebnú kvalitu, ale aj také zápasy sú v sezóne. Prehrávali sme, no povedali sme si, že aj keď nám to nejde, tak to dokážeme, čo sa nám aj bojovnosťou z dorážok podarilo. O to väčšiu cenu má pre nás toto víťazstvo. Darilo sa našej 'lajne', funguje nám to, som rád, že nám to v útoku funguje."

Nitra so Žilinou na domácom ľade nezaváhala

Domáci začali aktívnejšie. Prvé príležitosti mali Tvrdoň s Krištofom, ale Tomek odolal. Za hostí vážnejšie ohrozil Hala v 10. minúte Jurík, ale mladý brankár si s jeho strelou poradil. Hra nemala vysoké tempo, často sa kúskovala a tímy zdobila najmä nepresnosť. V 13. minúte ponúkol Ordzovenský krížnu prihrávku Melandovi, ale ten preváhal správny moment na strelu a dal Tomekovi čas presunúť sa. V poslednej minúte prvej tretiny ešte skúsil strelu spoza hráča Handlovský, ale Halo lapačkou pokus zneškodnil.

Na začiatku druhého dejstva mal šancu Juraško, ale jeho strelu vyrazil nad bránu Halo. V 24. minúte vystrelil švihom Meland a strela nitrianskeho obrancu skončila v Tomekovej bráne – 1:0. Odpoveď však nenechala na seba dlho čakať a Žilina v 26. minúte vyrovnala na 1:1 zásluhou Konečného. V 32. minúte napriahol od modrej čiary Korím, ktorého strelu ešte tečoval Štefanka a Tomek zbadal puk až vo svojej bránke – 2:1. O necelú minútu ušiel hosťujúcej obrane po ľavom krídle Tvrdoň a nezištne našiel Šišku, ktorý zvýšil na 3:1. V 38. minúte bol rozdiel v skóre už trojgólový. Tomeka prekonal strelou medzi nohy Bajtek.

Nitrania vstúpili do tretej tretiny s trojgólovým náskokom, ale aj napriek tomu si neprestali vytvárať príležitosti v ofenzíve, ktoré však zlikvidoval Tomek. V 50. minúte mal veľkú príležitosť na zníženie Novotný, ale Halo vytiahol pekný zákrok lapačkou. O minútu neskôr mohol na druhej strane pridať piaty gól "corgoňov" Štefanka, ale jeho bekhendový blafák nebol úspešný. Hráči Žiliny si v závere už nedokázali vypracovať gólové príležitosti a Nitra si ustrážila výhru 4:1.

HK Nitra – MsHK Žilina 4:1 (0:0, 4:1, 0:0)
Góly: 24. Meland (Ordzovenský), 32. Štefanka (Korím, Piačka), 33. Šiška (Tvrdoň, Mezei), 38. Bajtek (Paukovček, Pupák) – 26. Konečný (Stupka, Novotný). Rozhodovali: Müllner, Stano – Junek, Gegáň, vylúčení: 3:8, navyše: Hovorka (Žilina) DKZ za nešportové správanie, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 3085 divákov

Nitra: Halo – Milam, Rais, Meland, Mezei, Ordzovenský, Pupák, Korím, Macík – Cope, Slovák, Blackwater - Šiška, Krištof, Tvrdoň - H. Ručkay, Paukovček, Bajtek - Chalupa, Štefanka, Piačka

Žilina: Tomek – D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Macejko, Prokop, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Švihálek - J. Jurík, Húževka, Novotný - Konečný, Holovič, Stupka - Matis, Ondruš, Rogoň

Andrej Kmeč, tréner Nitry: „Prvá tretina bola vyrovnaná. Žilina bráni veľmi dobre stredné pásmo a myslím si, že dnes sme si s tým celkom slušne poradili. Darilo sa nám to prekonávať. V prvej tretine sme mali šesť minút presilové hry, ktoré sme nezahrali dobre, ale v druhej tretine sa presilovky zlepšili. Začiatok druhej tretiny sme boli v takom menšom útlme, ale potom nám tam napadali šance a tretia tretina bola z našej strany podľa môjho názoru výborná. Žilinu sme do ničoho nepustili a naopak, mali sme tam nejaké šance, ktoré sme nevyužili. Chalanom patrí pochvala a myslím si, že aj Juro Halo si zastal svoje miesto veľmi dobre.“

Milan Jančuška, tréner Žiliny: „Podľa výsledkov tretín je zjavné, že rozhodla prostredná, kde sme urobili pár chybičiek. V našej obrannej tretine sme mali zmätky a súper to využil, ale celkovo musím povedať, že najmä s prvou tretinou som spokojný. Mohli sme dať gól a dokonca aj v druhej tretine tam boli situácie, kde sme mohli dať nejaké góly a byť v kontakte s Nitrou. Bohužiaľ, v dnešnom zápase to bolo slabšie v koncovke, Nitra bola efektívnejšia a preto vyhrala. Mrzí ma vylúčenie Hovorku do konca zápasu."

Mizéria posledného Trenčínu pokračuje

Poprad proti poslednému tímu ligy z Trenčína začal zdrvujúcim tlakom. Vietor pred Kutejom robila najmä štvrtá formácia "kamzíkov", ale hostia úvodný nápor ustáli. Hostia pôsobili odovzdaným dojmom a nevypracovali si žiadnu vážnejšiu šancu. Gól si domáce tribúny zakričali až v 16. minúte. V presilovej hre sa parádne trafil Matúš Paločko - 1:0.

Prevaha domácich trvala i počas druhej tretiny. Na konštrukciu Kutejovej brány zazvonil pohotovým zakončením Kroták, ale ani jeho dorážka napokon v sieti neskončila. Druhý gólový moment Popradu prišiel v 30. minúte. Matúš Paločko prenechal puk do tandemu Troligovi a po jeho strele švihom brankár hostí kapituloval - 2:0. V najväčšej príležitosti "vojakov" sa ocitol Šimun, ale z bezprostrednej blízkosti nepochodil.

Na začiatku tretieho dejstva zaujala krátko brankárska rošáda zo strany Popradu. Desať minút pred koncom zápasu najskôr domáci tečom Matúša Paločka, pre ktorého to bol druhý gól v zápase, zvýšili vedenie na 3:0. Neskôr sa však o výsledok strachovali. V čistej šanci fauloval Marcela Hossu Guliajev a hostia presilovú hru zásluhou Bulíka v 53. minúte využili - 3:1. O minútu už domáci viedli iba o gól, keď Šúreka prestrelil Hossa. Následne hral Trenčín presilovú hru, ale vyrovnanie neprišlo ani v záverečnej hre hostí bez brankára.

HK Poprad - Dukla Trenčín 3:2 (1:0, 1:0, 1:2)
Góly: 16. Matúš Paločko (Kroták, Suchý), 30. Troliga (Kroták, Matúš Paločko), 50. Matúš Paločko (Murček, Kroták) - 53. Bulík (Holenda), 54. Hossa (Holenda). Rozhodovali: Lauff, Kalina – Riš, Smrek, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1690 divákov

Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Suchý, Dinda, Ježek, Postnikov, Bagin, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Vašaš – Matej Paločko, Mlynarovič, Štrauch

Trenčín: Kutej – Drgoň, Obšut, Holenda, Bohunický, Pavúk, Trška, J. Švec, Danko – Gašparovič, Sojčík, Hossa – Bezúch, Bulík, Misenev – Sýkora, Lantoš, J. Ručkay – Pardavý, Šimun, Meidl

Marcel Ozimák, tréner Popradu: "Táto výhra nad Trenčínom je o to cennejšia, že prišla po ťažkom zásahu do mužstva a výbuchu v Nových Zámkoch. Body sú veľmi dôležité, do stavu 3:0 sme ho zvládali tak, ako sme chceli. Trenčín sa dokázal dvomi gólmi približíť k vyrovnaniu. Posledné tri minúty klobúk dole pre našimi hráčmi. Podali heroický výkon, blokovali strely a o jeden gól sme si zaslúžili vyhrať. Toto sú zápasy, v ktorých nie je nikto favorit."

Róbert Petrovický, asistent trénera Trenčína: "Chceli sme začať troška lepšie, ale Poprad nás dostal pod tlak. Zápas bol otvorený, v druhej tretine sme mali nejaké šance počas presiloviek. Druhý inkasovaný gól nemal brankár dobrý výhľad, myslím, že tam bol aj teč. V tretej tretine sme chceli hneď na začiatku znížiť, bohužiaľ sme inkasovali tretí gól. Náš tlak prišiel neskoro, ale dostali sme sa k súperovi tesne na stav 3:2. Musíme sa z toho poučiť, nesmieme si dovoliť hrať s mužstvami blízko nás ako Poprad do stavu 0:3. Za danej situácie musíme hrať tesnejší výsledok a hrať celých 60 minút."

Martin na Liptove nepochodil

Zápas sa začal vyvíjať lepšie pre domácich hráčov, ktorí sa hneď po dvoch minútach mohli dostať do vedenia. Spolupráca bratov Hunovcov - Richarda a Róberta sa však gólom neskončila. Už o niekoľko sekúnd martinskej obrane unikol Stümpel, ktorý v nájazde brankára Dzubinu neprekonal. Hosťom sa nepodarilo vypracovať tlak ani v 7. minúte, keď necelú minútu hrali presilovku o dvoch hráčov. V 19. minúte sa vyznamenal Dzubina po strele Stümpela, o pár sekúnd neskôr mieril Mikulášan Jakub Sukeľ na opačnej strane klziska iba do žrde.

V podobne dobrej situácii sa ocitli Liptáci aj na začiatku druhej tretiny. V 21. minúte Matúš Sukeľ vo vyloženej šanci neposlal puk do odkrytej časti Dzubinovej brány. Martinčania sa strelecky prejavili v 26. minúte, konkrétne Heizer, ktorý preveril brankára Križana. Od 30. minúty sa museli hostia zaobísť aj bez trénera Paukovčeka, ktorého rozhodca Orolin vykázal zo striedačky. To, čo sa Martinčanom v početnej výhode o dvoch hráčov nepodarilo, to Liptáci v 32. minúte pretavili do gólu. Kriška našiel prihrávkou medzi kruhmi Urama, ktorý strelou z prvej namieril presne k pravej žrdi - 1:0. V závere druhého dejstva sa hostia z Martina snažili o vyrovnanie. V 37. minúte Bačikova strela od modrej skončila u Križana, podobne bol mikulášsky brankár úspešný aj o tridsať sekúnd, keď vyrazil pokus Pacalaja.

V 41. minúte Korosin síce našiel presnou prihrávkou Markoviča, ale zakončenie mu zmarila mikulášska obrana. Zhruba o dvadsať sekúnd sa individuálne snažil presadiť Koyš, ale taktiež bez zakončenia. Útočnú prevahu mali hostia aj v 48. minúte, po tom, čo na trestnú lavicu zamieril Stehlík. Martinčania síce zatlačili Liptákov vo vlastnom pásme, ale vážnejšiu šancu si nevypracovali. V 51. minúte našiel Stümpel pred bránou Urama, ale ten vo vyloženej pozícii vypálil iba do bočnej siete. Domácim sa podarilo poistiť si vedenie v 57. minúte a to počas oslabenia. Robert Huna zachytil puk na modrej čiare, prihrávkou našiel brata Rudolfa, ktorý v nájazde prekonal Dzubinu - 2:0. Už keď to vyzeralo, že Liptáci si vedenie postrážia, prišla odpoveď Martinčanov, ktorí v 60. minúte znížil zásluhou Koyša - 2:1. Gólovú bodku stanovil štrnásť sekúnd pred koncom domáci Nádašdi, ktorý zo stredného pásma poslal puk do prázdnej martinskej brány a spečatil na konečných 3:1.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - MHC Martin 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
Góly: 32. Uram (Kriška), 57. Ru. Huna (Ro. Huna, Kadlubiak), 60. Nádašdi – 60. Koyš (Heizer). Rozhodovali: Orolin – Bogdaň, Gajan, vylúčení: 7:7, presilovky: 1:0, oslabenia 1:0, 1950 divákov

Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Šiška, Makovský, Kadlubiak, Moravčík – Števuliak, Cibák, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Kabáč, Stümpel, Uhrík

Martin: Dzubina – Pulli, Bačík, Pacalaj, Brňák, Salija, Dvořák, Rusina, Fabian – Rapáč, Heizer, Koyš – Dlouhy, Galamboš, Varga – Korostin, Pokrivčák, Markovič – Rzavský, Surovka, Mráz

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Bolo to bojovné stretnutie. Dnes u nás prevažovali skôr obranné činnosti nad útočnými. V závere sme si poistili vedenie, škoda toho, že sme v poslednej minúte inkasovali a nepomohli Križanovi udržať čisté konto. Ďakujem chlapcom za dobrý výkon."

Juraj Halaj, asistent trénera Martina: "Očakávali sme, že to bude vyrovnaný zápas, čo sa aj potvrdilo. Dve tretiny sme boli lepším tímom, ale trápili sme sa v koncovke. To je všetko, čo k zápasu poviem."

Viac o téme: HC Košice HK Nitra HkM Zvolen