VIDEO Kanada obhájila prvenstvo na Spenglerovom pohári: Vo finále porazila Lugano

Hráči Kanady oslavujú gólHráči Kanady oslavujú gól Zdroj: SITA

DAVOS - Hokejisti Kanady obhájili prvenstvo na Spenglerovom pohári v Davose. Tak isto ako vlani aj v sobotu bolo vo finále 90. ročníka najstaršieho hokejového turnaja sveta ich súperom švajčiarske Lugano, ktoré zdolali 5:2.

Skóre stretnutia otvoril už v 31. sekunde Dario Bürgler, Kanaďania však vyrovnali v úvode siedmej minúty zásluhou Charlesa Genowaya. O osude stretnutia rozhodla druhá tretina, ktorú "výber javorového listu" vyhral 3:0. Kanada dosiahla celkovo štrnáste prvenstvo na podujatí, viac ich má na konte len usporiadateľský klub HC Davos (15).

výber Kanady - HC Lugano (Švaj.) 5:2 (1:1, 3:0, 1:1)
Góly: 7. Charles Genoway (Spaling), 21. M. Pouliot (Micflikier, DiDomenico), 23. Emmerton (Parlett), 38. Ebbett (M. Raymond), 60. Spaling - 1. Bürgler (Zackrisson), 45. Bürgler (Wisniewski)

Viac o téme: HC Lugano Team Canada