VIDEO Handzušov návrat v derby Bystrici k výhre nepomohol, Košice doma padli s Nitrou

Michal Handzuš, Michal Ivan a Samuel Petráš v súboji o pukMichal Handzuš, Michal Ivan a Samuel Petráš v súboji o puk Zdroj: SITA

BRATISLAVA - Líder hokejovej Tipsport Ligy HC'05 iClinic Banská Bystrica prehral v utorňajšom derby 35. kola na domácom ľade s HKM Zvolen 3:4. O triumfe hostí rozhodol v závere Šišovský. Druhý tím tabuľky HC Košice zaváhanie Banskej Bystrice nevyužil, keď doma podľahol úradujúcemu majstrovi z Nitry 1:4.

Poprad doma predviedol obrat so Žilinou

Poprad bez Bagina v obrane, ale s Patrikom Svitanom v útoku nezačal proti Žiline najlepšie. Hostia využili už po 14 sekundách svoju prvú presilovku, keď sa parádne z medzikružia trafil Stupka. Tretí útok Žiliny domácim poriadne zatápal a na začiatku 6. minúty sa po chybe v popradskej rozohrávke presadil po biliardovej akcii opäť Stupka - 0:2. "Kamzíci" sa dlho na ľade hľadali, ale zlom prišiel v 12. minúte. Najprv Matisovu gólovú strelu zastavil zázračne Šúrek vyrážačkou, ale následný faul košického odchovanca domáci potrestali gólom Hendersona. Ten sa trafil bekhendovou dorážkou dve sekundy pred uplynutím trestu - 1:2.

Úvodných desať minút druhej tretiny veľa vzruchu na ľade neprinieslo. V polovici zápasu nabil Matej Paločko Murčekovi, ale Tomek s vypätím všetkým síl poslal jeho zakončenie nad konštrukciu brány. Vykúpenie prišlo v 32. minúte, keď sa presadil strelou z prvej Lichanec - 2:2. Už o minútu mohli ísť Popradčania do vedenia. Svitana vymyslel prihrávku na prázdnu bránku pre Štraucha, ale v sieti skončil iba hosťujúci obranca. Na konci 39. minúty šli Žilinčania do prečíslenia 3:1, ale ani Stupka a po ňom Konečný neuspeli. Z akcie nedáš - dostaneš tak profitoval Poprad, keď dostal Zagrapan puk do siete na dvakrát a domáci tak dokonali obrat v skóre - 3:2.

Rozbehnutý Poprad začal tretie dejstvo gólom držiteľa zlatej prilby Andeasom Štrauchom počas presilovej hry - 4:2. Z gólu sa následne snažila Žilina otriasť počas vylúčenia Troligu v 46. minúte. Celé dve minúty zvierali hostia domácich v obrannom pásme a najväčšiu šancu spálil Holovič, keď netrafil prázdnu bránku. Necelých päť minút pred koncom si hosťujúca lavička vzala oddychový čas a skúsila hru bez brankára. Keď sa hra po buly presunula pred Tomeka, z medzikružia v 58. minúte pridal gólovú poistku navrátilec v popradskom drese Patrik Svitana - 5:2. Vzápätí znížil z akcie 2:1 Handlovský a dráma pokračovala. So záverečným klaksónom poslal puk do opustenej svätyne Žiliny obranca Fabina - 6:3. Poprad tak proti žilinským vlkom získal prvé body až vo štvrtom vzájomnom zápase.

HK Poprad - MsHK Žilina 6:3 (1:2, 2:0, 3:1)
Góly: 15. Henderson (Zagrapan, Lichanec), 32. Lichanec (Zagrapan, Henderson), 40. Zagrapan (Guliajev, Pokovič), 46. Štrauch (Svitana, Fabian), 58. Svitana (Štrauch, Mlynarovič.), 60. Fabian (Svitana) – 4. Stupka (Konečný, Holovič), 6. Stupka (Konečný, Novotný), 59. Handlovský (Rogoň, Hovorka). Rozhodovali: Jura – Gajan, Gavalier, vylúčení: 2:5, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 1658 divákov

Poprad: Šúrek – Guliajev, Fabian, Ježek, Dinda, Krempaský, Postnikov, Vašaš, Pokovič – Lichanec, Zagrapan, Henderson – Kroták, Troliga, Matúš Paločko – Bondra, Murček, Matej Paločko – Svitana, Mlynarovič, Štrauch

Žilina: Tomek – D. Brejčák, Juraško, Gutwald, Rehák, Drábek, Prokop, Váňa, Mendrej – Handlovský, Hovorka, Matis – J. Jurík, Húževka, Novotný – Konečný, Holovič, Stupka – Rogoň, Ondruš, Švihálek

František Štolc, asistent trénera Popradu: "My sme veľmi radi, že sme zvládli domáci novoročný zápas. Súper využil naše individuálne chyby a rýchlo sme prehrávali. Stále sme si ale verili, že to dokážeme otočiť. Pomohol nám gól v prvej tretine. V druhej sme po veľkom tlaku dali dva góly a otočili výsledok. V tretej tretine sme pozornou hrou kontrolovali priebeh. Sme radi, že sme zvládli takého ťažkého súpera."

Milan Jančuška, tréner Žiliny: "Myslím si, že rozhodujúci moment bol za stavu 0:2 v prvej tretine, keď Matis išiel sám na bránku. Mohol dať gól, ale následne fauloval. Veľmi som sklamaný z dnešného zápasu a výkonu."

Nitra uspela v Košiciach

Od úvodných minút bolo zrejmé, že sa stretli tímy z hornej časti tabuľky. Zápas mal od prvých minút tempo a ani na gólové príležitosti diváci dlho nečakali. Šance Košičanov Boltuna či Biceka však zostali nevyužité a v 8. minúte prišiel nitriansky trest. Copeho backhendový pokus tečoval pred Habalom Slovák a majster viedol 1:0. Tento gól dodal hosťom sebavedomie a tí pozorne bránili. V polovici úvodnej časti zmaril brankár Halo nebezpečný pokus košického kapitána Nagya a úspešný nebol ani Šedivý, ktorý sa šikovne zbavil protihráča, ale presne nenamieril. Domáci sa snažili o vyrovnanie, veľkú príležitosť mal aj v 16. minúte Boltun, ale sám pred Halom nepochodil.

Brankár Halo držal Nitranov v tesnom náskoku aj v druhej časti. Najskôr sa v 25. minúte prizeral veľkej šanci spoluhráča Šišku, ktorého pokus zmaril Habal lapačkou a o dve minúty neskôr pomohol spoluhráčom prežiť oslabenie počas vylúčenia Slováka. V 34. minúte sa domáci dostali do protiútoku dvoch proti jednému, Nagy sa ocitol sám pred Halom, ale aj domáci kapitán strelecky zlyhal. V 38. minúte sa Nitranovi Macíkovi vyplatil dôraz a dôsledné sledovanie puku. Hoci ho košický obranca Koch poslal k ľadu, Macík dokázal prepasírovať puk do bránky - 0:2. Hostia drvojgólový náskok udržali do konca druhej časti.

Po 98 sekundách tretej časti pridali hostia ďalší gól. Štefanka mal v útočnom pásme dostatok voľnosti, aby posunul puk voľnému Šiškovi, ktorého strela z väčšej vzdialenosti prekvapila Habala - 0:3. Trojgólová strata sa ukázala ako priveľké sústo pre snaživých Košičanov. Tých pozorne brániaci hostia nepúšťali do vyložených šancí a tie menšie spoľahlivo kryl brankár Halo. Hernú pohodu Nitranov podčiarkol v 52. minúte Slovák, ktorý po brejku v oslabení zvýšil na 0:4. Brankár Nitry Halo si však prvé čisté konto neudržal. V 55. minúte nestačil na strelu Šedivého, ktorý presne namieril od modrej čiary. Šedivý sa snažil o ďalší gól aj v 57. minúte počas presilovky, ale tentoraz pálil mimo nitrianskej bránky. Na skóre sa už nič nezmenilo a Nitrania tak víťazstvom v Košiciach stiahli stratu na tohto súpera na päť bodov.

HC Košice - HK Nitra 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)
Góly: 55. Šedivý (Milý, Hričina) - 8. Slovák (Cope, Mezei), 38. Macík (Štefanka, Šiška), 42. Šiška (Štefanka, Macík), 52. Slovák (Milam). Rozhodovali: Snášel, Orolin - Smrek, Bednár, vylúčení: 2:7 na 2 min., presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, 4286 divákov.

HC Košice: Habal - Dudáš, Deyl, Šedivý, Šmach, Matejka, Koch, Vašíček - Bicek, Suja, Nagy - Hričina, Boltun, Milý - Šoltés, Klíma, Varga - Novotný, Jenčík, Bartoš - Vrábeľ

HK Nitra: Halo - Ordzovenský, Milam, Rais, Mezei, Meland, Pupák, Korím - Cope, Slovák, Tvrdoň - Blackwater, Krištof, H. Ručkay - Šiška, Štefanka, Macík - Bajtek, Paukovček, Ondrušek - Piačka

Rostislav Čada, tréner HC Košice: "Dnes sme za súperom zaostávali najmä v jednoduchosti a v efektivite. Hrali sme pomaly, zložito a strácali sme veľa pukov. Súper to dokázal využiť. Napriek tomu, že sme to nevzdali a bojovali sme, bojovnosť a úsilie dnes na víťazstvo nestačili."

Andrej Kmeč, tréner HK Nitra: "Dnes sme podali výborný kolektívny výkon na čele s brankárom. Hráči doržiavali pokyny, ktoré sme si povedali. Bolo vidieť, že chcú dokázať, že aj vonku vieme a chceme vyhrávať. Patrí im veľká vďaka za to, čo odovzdali a že v sebe prebudili nasadenie a emócie, ktoré im v niektorých zápasoch u súperov chýbali."

Tápajúci Trenčín dostal lekciu na Liptove

Do prvého tohtoročného zápasu vstúpili dobre hostia, ktorí sa už po niekoľkých sekundách dostali do vedenia, po tom čo si nahodený pokus Ručkaya nešťastne zrazil do vlastnej brány Nagy. Odpoveď domácich prišla v 11. minúte. Kriškovu strelu najskôr Kutej vyrazil, no následne Stümpel z bekhendu vyrovnal na 1:1. Liptáci sa už o minútu tešili prvýkrát v stretnutí z vedenia, keď Kriška v páde poslal puk pomedzi betóny trenčianskeho brankára. V závere prvej tretiny sa domácim podarilo dostať do dvojgólového vedenia, keď Uram perfektne spoza brány našiel Matúša Sukeľa, ktorý z prvej mieril presne.

Aj v druhej tretine mali gólový úvod hostia z Trenčína. Tománekova strela sa odrazila od zadného mantinelu rovno na hokejku Bulíka, ktorý už iba doklepol do odkrytej časti Nagyho brány. Netrvalo dlho a domáci si opäť poistili náskok. V 28. minúte Uhrík našiel medzi kruhmi Vybírala, ktorý si presnou strelou k ľavej žrdi pripísal prvý gól v najvyššej slovenskej súťaži. Liptáci dominovali aj v nasledujúcich sekundách. Už v 31. minúte pridal druhý presný zásah Stümpel, ktorý spomedzi kruhov poslal puk pomedzi betóny Kuteja. V závere druhej tretiny sa domácim podarilo opäť skórovať, po tom čo Róbert Huna zužitkoval prihrávku od brata Rudolfa.

Trenčania gólovo otvorili aj tretiu tretinu. V 46. minúte adresoval Bezúch prihrávku Švecovi, ktorý sa pred Nagym nemýlil. Kuriózny gól prišiel v 52. minúte, keď Burzala vo vlastnom oslabení zo stredného pásma prekvapil brankára Kuteja - tomu prepadol puk popod vyrážačku. V poslednej minúte stanovil konečný výsledok Rudolf Huna, keď zužitkoval skvelú prihrávku od brata Róberta.

MHK 32 Liptovský Mikuláš - Dukla Trenčín 8:3 (3:1, 3:1, 2:1)
Góly: 11. Stümpel (Kriška, Uram), 14. Kriška (Nádašdi, Mezovský), 19. M. Sukeľ (Uram, Kriška), 28. Vybíral (Uhrík, Stümpel), 31. Stümpel (J. Sukeľ), 38. Ro. Huna (Ru. Huna), 52. Burzala, 59. Ru. Huna (Ro. Huna) – 1. Ručkay (Holenda), 25. Bulík (Tománek, Bagin), 46. Švec (Bezúch, Sojčík). Rozhodovali: Kalina, Jobbágy, Bogdaň, vylúčení: 5:5, presilovky: 2:2, oslabenia: 1:0, 1350 divákov

Liptovský Mikuláš: Nagy – Burzala, Stehlík, Nádašdi, Mezovský, Šiška, Makovský, Kadlubiak, Moravčík – Števuliak, Stümpel, J. Sukeľ – Kriška, M. Sukeľ, Uram – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna – Vybíral, Kabáč, Uhrík

Trenčín: Kutej – Bagin, Bohunický, Holenda, Danko, Dergoň, Trška, Pavúk, Šefčík – Bezúch, Sojčík, Hossa – Gašparovič, Bulík, Ručkay – Tománek, Švec, Hudec – Pardavý, Tužinský, Meidl

Róbert Spišák, tréner Liptovského Mikuláša: "Gól v úvode nás poznačil, potom tam bolo veľa nepresností. Prišli presilovky, po ktorých sme sa dokázali dostať do vedenia. Boli sme výborní v útočných a herných činnostiach, kde sme sa dokázali presadiť a zaslúžene sme vyhrali."

Josef Turek, tréner Trenčína: "My sme odohrali slabý zápas. Naši hráči už dlhodobo hrajú zápasy na 70 percent ich výkonnosti. Nepoznám ten dôvod, pretože hokej by sa mal hrať pre fanúšikov. Mne sa to v poslednej dobe nezdá, preto sú aj tie prehry. Vôbec sa nečudujem fanúšikom, že pískajú na mňa a na hráčov."

Martin neuspel na ľade nováčika

Už po troch minútach putoval na lavicu hanby domáci Sucharda, čo v presilovke využil presnou strelou od modrej čiary Surovka. Hráči Martina sa však radovali iba chvíľku, keďže ešte v tej istej minúte sa po vhadzovani v útočnom pásme presadil Sandgren. Hra sa prelievala zo strany na stranu, pričom oba celky sa predviedli viacerými gólovými šancami. Vo veľkej príležitosti sa po Paulovičovej prihrávke ocitol Brabenec, no z uhla nestihol zakončiť do odkrytej brány. Po siedmich minútach sa skóre menilo už po tretí raz, keď Sandgrenovu strelu tečoval za Dzubinov chrbát Lelkeš. V 12. minúte predviedol dravý prienik po pravom krídle Lavrovs, no nepodarilo sa mu pretlačiť puk za chrbát martinského gólmana. Na druhej strane predviedol podobný kúsok Markovič, tiež bez gólového zakončenia. Necelé štyri minúty pred koncom prvej časti duelu sa v presilovej hre presadili i domáci, konkrétne Lelkeš, ktorý potrestal nedôraznosť martinskej obrany.

Aj v druhej tretine sa hral rýchly hokej s viacerými gólovými šancami. Dzubinu preveril z ľavého kruhu Pitule, martinský gólman si však jeho zakončenie postrážil. O strelu spomedzi kruhov sa z prvej pokúsil Tábi, no minul súperovu bránu. V 36. minúte sa na útočnej modrej uvoľnil domáci obranca Chovan, tiesnený zakončil mimo. Dve minúty pred koncom druhého dejstva prišla chyba v domácej rozohrávke, z ktorej gólovo profitoval svojím druhým gólom v zápase Surovka.

V tretej tretine sa oba celky tlačili dopredu s jasným cieľom vynútiť si ďalšiu zmenu skóre. Chovana sa snažil prekvapiť strelou spoza obrancu Koyš, no brankár domácich pohotovo, aj s trochou šťastia, zasiahol. V následnej presilovke sa do dobre pozície dostal domáci Čaládi, ale Dzubina bol na mieste. Gól mohol streliť aj Saarinen, zblízka však minul hosťujúcu svätyňu. Šesť minút pred koncom riadnej hracej doby sa v sľubnej pozícii ocitol Martinčan Rapáč, puk však tesne minul Chovanovu bránu. Na druhej strane mohli po brejku okamžite kontrovať Čaládi s Lelkešom, ale ani jeden neuspel. Necelé dve minúty pred koncom odvolal hosťujúci tréner Dzubinu z brány, čo využil gólom do prázdnej brány Fín Saarinen.

HC Nové Zámky - MHC Martin 4:2 (3:1, 0:1, 1:0)
Góly: 3. Sandgren (Brabenec), 7. Lelkeš (Sandgren, Drtina), 17. Lelkeš (Hudec, Saarinen), 60. Saarinen (Drtina, Hudec) - 3. Surovka (König, Markovič), 38. Surovka (Markovič). Rozhodovali: D. Konc - Gegáň - Šefčík, vylúčení: 2:5, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0, 1154 divákov

Nové Zámky: J. Chovan - Čížek, Sandgren, Cardwell, Drtina, Chovan M., Mäkinen, Maier, Sucharda - Paulovič, Brabenec, Čaládi - Tibenský, Hudec, Saarinen - Tábi, Lelkeš, Fábry - Lavrovs, Rehák, Pitule

Martin: Dzubina – Pulli, Tabaček, Brňák, Rusina, König, Pacalaj, Dvořák, Salija - Koyš, Heizer, Rapáč - Varga, Galamboš, Korostin - Markovič, Dlouhý, Surovka - Mráz, Jurášek, Rzavský

Štefan Mikeš, tréner HC Nové Zámky: "Sme samozrejme radi, že sa nám podarilo bodovať. Dôležité bolo, že sa nám podarilo na gól súpera veľmi rýchlo odpovedať. Do pár sekúnd sme vybojovali presilovú hru, ktorú sme hneď využili. Veľmi dôležité boli aj naše následné góly z dorážok. V presilovkách sme sa tlačili do jednoduchej koncovky. Podarilo sa nám to, boli sme veľmi radi. Naopak, v druhej tretine sme sa trochu uspokojili, súpera sme pustili do šancí. S tou hrou spokojní nemôžeme byť. V tretej tretine sme sa vrátili k pôvodnej hre. Bol to veľmi bojovný duel. To, že sa nám podarilo vyhrať takýto zápas hodnotím veľmi pozitívne, sme veľmi spokojní."

Pavel Paukovček, tréner MHC Martin: "Do dnešného zápasu sme vstúpili veľmi dobre, dali sme gól. Žiaľbohu, prišli naše vylúčenia, v ktorých dal súper tri góly v rade, čo rozhodlo o zápase. Za druhú a tretiu tretinu nie je chlapcom čo vyčítať, pretože sme produkovali hokej, aký sme chlapcom nadiktovali. Snažili sa, bojovali, žiaľ nemali sme to športové šťastie. Síce sme to zdramatizovali, no už sa nám nepodarilo vyrovnať. Zápas sme prehrali v oslabeniach."

Bystrica v derby podľahla Zvolenu

Prvá tretina 2:0, druhá 0:2, aj tieto údaje napovedali, aký rozkolísaný bol priebeh pohronského derby. Domáci v role favorita trpeli na gólové suchoty, mali síce viac šancí i striel, no po vydarených 20 minútach vytúžený tretí gól, ktorý by možno zlomil úsilie hostí, nie a nie streliť. 'Barani' nastúpili prvýkrát v sezóne už aj s Michalom Handzušom, čo bol pre nich nepochybne vhodný elixír, a od začiatku boli viacmenej optickými pánmi na ľade. V 13. min nechala zvolenská obrana preniknúť až k bránke Hickmotta a po jeho nahrávke už stačilo Bucovi trafiť zblízka úplne voľnú bránku. V 19. min pridal neatakovaný Hickmott v presilovke piatich na troch druhý gól a zvolenská obrana si pri ňom mohla tak trochu spytovať svedomie.

Druhá tretina spočiatku nenaznačovala, že sa misky váh preklopia, domáci ju začali veľkým tlakom, z ktorého bolo možné vycítiť aj veľkú túžbu streliť tretí upokojujúci gól. Veľmi blízko mal k nemu najmä Buc v 32. min po nastrelení žŕdky a akoby zaklial šťastenu. V 34. min poslal hosťujúci Klhůfek do šance a aj do gólu L. Nováka a 49 sekúnd pred prestávkou v presilovke spred bránky Šišovský zrovnal skóre.

Gól do šatne však tentoraz nemal deprimujúci účinok, po 12 sekundách Zigo hneď z úvodného útoku v tretej tretine prekonal Baroša v bránke a oživil atmosféru vypredaného hľadiska. V 46. min ju utlmil Majdan bleskurýchlym nakorčuľovaním pred bránku na nahrávku od Šišovského. S pribúdajúcimi minútami narastal adrenalín na ľade a záver už bol v znamení obrovskej drámy. Rozhodnúť zápas v prospech 'baranov' mohli v 54. min Buc, o dve minúty neskôr Truchno i dvakrát za sebou Handzuš. Tajničku derby vyriešila až sporná situácia 75 sekúnd pred koncom normálneho času s dlhým posudzovaním videorozhodcu, po ktorom sa stal Šišovský hrdinom zápasu s natlačeným pukom za bránkovú čiaru. Domácim už nepomohla na vyrovnanie ani 50-sekundová power play.

HC'05 iClinic Banská Bystrica - HKM Zvolen 3:4 (2:0, 0:2, 1:2)
Góly: 13. Buc (Hickmott, Ďatelinka), 19. Hickmott (Kafka, Maione), 41. Zigo (Cebák) - 34. L. Novák (Klhůfek, Krejčí), 40. Šišovský (Jurík, Majdan), 46. Majdan (Šišovský, Hraško), 59. Šišovský (Majdan, Jurík). Rozhodovali: Baluška, J. Konc - Holienka, Rojík, vylúčení: 3:2, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 2841 divákov (vypredané)

Banská Bystrica: Košarišťan - Cebák, Ďatelinka, Wishart, Maione, Matuškin, Luža, Ťavoda - Lamper, Zigo, Matoušek - Hickmott, Truchno, Buc - Kafka, Handzuš, Bortňák - Róth, Češík, Belluš

Zvolen: Baroš - Novák, Krejčí, Plechanov, Ivan, Hraško, Valenta, Habšuda, Dubeň - L. Novák, Zuzin, Klhůfek - Síkela, Petráš, Žilka - Majdan, Jurík, Šišovský - Tatar, Jakubík, Marcinek

Vladimír Országh, tréner B. Bystrice: "Ten rozhodujúci gól padol po situácii jeden na jedného, v skrumáži, možno náš brankár bol vtlačený do bránky, na posúdenie bol videorozhodca. Nastúpil už aj Michal Handzuš, je to hráč, ktorý vždy pomôže, no aj on potrebuje čas. Začali sme dobre, aj v druhej tretine sme mohli náskok zveľadiť, potom na nás prišiel útlm. Zbytočne sme si predlžovali striedania, tempo opadlo, individuálne chyby súper trestal. Tretí gól nás povzbudil, mali sme aj dostatok šancí na ďalší. Záver sme nezvládli, to sa nám nemôže stávať, aby nás takto pretlačili. Som nespokojný, zbytočnými chybami sme darovali súperovi body."

Milan Staš, tréner Zvolena: "Väčšinu zápasu sme sa bránili, prehrávali sme, povedali sme si niečo v šanci a hráči sa prestali báť hrať hokej. Prišli šance, vyrovnali sme, od tej chvíle sme len čakali na príležitosť. Bystrica nás dostala pod tlak, boli sme na pokraji síl, no podarilo sa nám streliť šťastný gól. Ďakujem všetkým, najmä Šišovskému, ktorý podal asi životný výkon."

Peter Šišovský, strelec rozhodujúceho gólu: "Bol to pre nás super zápas, dali sme do toho všetko. Konečne po diskutabilnej situácii sa šťastie priklonilo aj ku mne a celému tímu. Vedel som, že puk bol skôr za bránkovou čiarou ako ma natlačil hráč, no stať sa mohlo všeličo. Takéto víťazstvo si veľmi ceníme, hráme o každý bod a tieto tri sú pre nás mimoriadne vzácne."

Michal Handzuš, útočník B. Bystrice: "Nechali sme súpera vrátiť sa do hry. Mne sa hralo ku koncu lepšie, mal som dve čisté šance, škoda. Nastúpil som skôr ako som predpokladal, v mužstve vypadli dvaja hráči a ja som potreboval už hrať. Máme veľmi dobré mužstvo, nie je náhoda, že sme prví. V auguste som sa rozhodol, že budem pokračovať, dva tri mesiace som sa najskôr prípravoval na suchu. Je to ako naskočiť do rýchlika, v prvej tretine som sa s pukom ani nestretol, no zlepšovalo sa to. Máme veľmi dobrú partiu, teraz nám to nevyšlo, v podstate sa však neustále pripravujeme na play off. Rozhodca je pán na ľade, vraj to bolo pri rozhodujúcom góle o natlačení hráča, my sme to však videli inak. Čo sa týka mojej zmluvy, najskôr budem hrať bez nej, po dvoch zápasoch už s ňou. A keďže nemôžem hrať úplne zadarmo, tak opäť ako v predchádzajúcich dvoch rokoch bude znieť na jedno euro."

Viac o téme: Michal Handzuš HKM Zvolen HC ´05 iClinic Banská Bystrica