Zuzulovú zaskočila aj najväčšia rivalka: Tieto slová sa čítajú veľmi dobre!

Veronika Velez-Zuzulová sa dočkala podklony od Mikaely Shiffrinovej
Veronika Velez-Zuzulová sa dočkala podklony od Mikaely Shiffrinovej

ZÁHREB - Na záhrebský slalom Svetového pohára alpských lyžiarok budú najradšej spomínať Slováci a Česi. Veronika Velez-Zuzulová s Petrou Vlhovou zabezpečili SR historické double, pódium skompletizovala Šárka Strachová. Stalo sa tak premiérovo - 15. januára minulého roka triumfovala vo Flachau Velez-Zuzulová a Vlhová bola tretia. Skončila tak dlhá séria výhier Mikaely Shiffrinovej, ktorá sa však zachovala ako ozajstná šampiónka.

Americká slalomárka vyhrala v tejto sezóne všetky štyri podujatia, no v Záhrebe spadla v prvom kole a nečakane vypadla. Súperkám tak dala šancu, aby si chuť prvenstva vyskúšali aj ony. Využili to slovenské lyžiarky Veronika Velez-Zuzulová a Petra Vlhová. Obe ukázali skvelú formu, čo potvrdili prvou a druhou priečkou. Predovšetkým druhá jazda bola od oboch ukážková!


Shiffrinová sa po podujatí prihovorila k fanúšikom na sociálnej sieti: "Sledovať druhé kolo v televízii mi pripomenulo minuloročnú zimu, kedy som rehabilitovala doma s kolenom. Nikdy to nie je zábava sledovať preteky, v ktorýh chcete súťažiť, ale niekedy sa človek viac poučí z neúspechu."

Zuzulovú označili aj za novú záhrebskú snehovú kráľovnú a nasadili jej na hlavu korunku. K prvému triumfu v sezóne jej úprimne zablahoželala aj konkurentka Shiffrinová. "Gratulujem Veronika, snehová kráľovná. Zaslúžiš si toto víťazstvo. Takisto blahoželám Petre Vlhovej a Šárke Strachovej." doplnila 21-ročná lyžiarska hviezda.


Tagy: Petra Vlhová Veronika Velez-Zuzulová Mikaela Shiffrinová

Zdroj:
TASR, športky
Foto:
SITA

DISKUSIA