VIDEO Amerika spoznala hrdinu: Postup do finále vystrieľal jediný hráč neskutočným spôsobom

Hráči USA U20 sa radujú z postupu do fináleHráči USA U20 sa radujú z postupu do finále Zdroj: SITA

MONTREAL - Kto sledoval, ten rozhodne nebanoval. Semifinále medzi dvadsiatkou USA a Ruska prinieslo špičkový hokej, množstvo gólov a nezabudnuteľné emócie. Hra sa neustále prelievala, obe strany tlačili čo to dalo a nechávali vyniknúť svojich brankárov, ktorí pochytali neskutočné veci.

Rusi otvorili skóre, lenže v poslednej minúte prvej tretiny inkasovali skutočne kuriózny gól prakticky z nulového uhla. Zaúradovala hokejová smola. Úvodne dejstvo naznačilo, že obe strany plánujú hrať otvorený ofenzívny hokej, a tak aj bolo. Nikto si počas celého zápasu nedokázal vybudovať vedenie viac ako o gól. Nikoho teda neprekvapilo, že zápas skončil remízou 3:3. Predĺženie prinieslo niekoľko veľkých šancí, lenže brankári na oboch stranách klziska predvádzali parádne zákroky. Vyhrať však mohol len jeden, a tak všetko museli rozuzlili samostatné nájazdy.

Prvú vlnu radosti pocítili Rusi. Keď Gurianov strelil gól a USA sa stále nedarilo prekonať Samsonova, vyzeralo to, že postúpi Rusko. Na rad sa však dostal Terry, ktorý dokázal streliť gól a vyrovnal sériu na 1:1. Po jednom góle strelili oba tímy aj v piatej sérii nájazdov a atmosféra hustla. Nebolo prekvapením, že šiesty a siedmy pokus išiel znovu vyskúšať šťastie Terry, ktorý napokon svoj tím dostal do finále. Premenil všetky tri nájazdy a aby toho nebolo málo, vždy to boli jasličky.

Zatiaľ čo červená strana lavičky mala sklopené hlavy a slzy v očiach, bieli Američania naskákali na ľad a začali oslavovať nového hrdinu, ktorým bol 19-ročný Troy Terry. Na USA teraz čaká vo finále Kanada, Rusko sa o bronz pobije so Švédskom.

Viac o téme: Rusko USA
  • Zdroj: športky