Veľké prekvapenie Slovákov po zápase s africkým tímom: Toto nečakal ani Kozák!

Ján Kozák
Ján Kozák

ABÚ ZABÍ - Slovenskí futbaloví reprezentanti neuspeli v prvom vystúpení v kalendárnom roku 2017. Zverenci trénera Jána Kozáka prehrali s hráčmi Ugandy 1:3 v nedeľňajšom medzištátnom prípravnom stretnutí v rámci herného sústredenia v Spojených arabských emirátoch.

Na Armed Forces Stadium v Abú Zabí strelil africký tím dva góly už v úvodnej štvrťhodine, keď skórovali Moses Oloya a Farouk Miya. Hoci po zmene strán znížil stopér MŠK Žilina Denis Vavro, gólovú poistku pre Uganďanov pridal v 77. min hlavou striedajúci Geoffrey Massa. Ohlasy po zápase:

Ján Kozák, tréner SR: "Som prekvapený, že zápas sa hral vo fantastickej atmosfére, prišlo veľmi veľa ľudí. Zápas mal dobré, až nezvyčajne dobré tempo na to, že to bol prípravný duel. Bolo vidieť, že súper je vo finálnej fáze prípravy na Africký pohár národov. Nezvládli sme úvod zápasu, kde nás predčili hlavne v rýchlosti a rýchlych protiútokoch, čo sme nezachytili a dostali dva góly. Druhý polčas bol iný, z našej strany oveľa lepší. Dali sme gól, čo nám veľmi pomohlo. Potom bol zápas vyrovnaný, ale po štandardke sme dostali tretí gól a ten rozhodol."

Michal Škvarka, stredopoliar SR: "Atmosféra bola super, s takou sa v lige stretávame málo. Cítil som veľkú zodpovednosť hrať za národné mužstvo, každá minúta sa počíta. Vedeli sme, že súper bude rýchly, dôrazný a technicky dobre vybavený. Mali sme dobré pasáže, ale aj také, v ktorých sme mohli zahrať lepšie."

Miroslav Káčer, krídelník SR: "Nastúpil som do zápasu za nepriaznivého stavu s tým, že chceme s výsledkom ešte niečo urobiť. Myslím, že do záveru sme dali všetko. Dostali sme gól zo štandardky, myslím, že taký smolný, ale aj my sme mali šance na vyrovnanie. Uganda hrala veľmi rýchlo a jednoducho."

Denis Vavro, obranca SR: "Streliť gól za reprezentačné áčko je krásny pocit. Dúfam, že v tom budem pokračovať, či tu v áčku alebo v dvadsaťjednotke. Súper hral rýchlo, dobre za obranu. To nás unavovalo, robili sme chyby a po nich sme dostali góly. Škoda toho."

Roman Gergel (stredopoliar SR): "Na začiatku sa ukázala trochu naša nezohranosť. Prvých 25 či 30 minút sme sa nevedeli kombinačne nájsť, ugandský súper to využil a strelil dva góly. Potom sme však mali aj dobré veci, chýbala finalizácia. Po zmene strán sa nám podarilo streliť kontaktný gól. Myslel som si, že aj vyrovnáme, ale naopak - inkasovali sme. Potom sa už hralo ťažko. Hráči Ugandy boli fyzicky i rýchlostne veľmi dobrí. Myslím si, že hlučné povzbudzovanie súpera ich fanúšikmi nám nerobilo problémy, nezväzovalo nám to nohy, sme profesionáli. Verím, že v zápase so Švédskom to bude z našej strany lepšie."

Adam Jakubech (brankár SR): "Tešil som sa na tento zápas, bol môj prvý v reprezentačnom drese. Bohužiaľ, škoda výsledku, nevyhrali sme. Taký je však futbal. V prvom polčase mi bolo Miša Šullu v bránke aj ľúto a nezávidel som mu: veľa práce nemal, dostal dva góly, za ktoré však nemohol."

Martin Bukata (stredopoliar SR): "V prvom rade som veľmi šťastný, že som dostal šancu v základnej zostave. Veľmi som sa na tento zápas tešil, užil som si ho. Dali sme do toho proti Ugande všetko a mrzí nás, že sme to nezvládli. Začali sme zle, robili hlúpe chyby. Aj za stavu 0:2 sme si však hovorili, že bojujeme jeden za druhého a dáme hlavy hore. Chceli sme zvrátiť nepriaznivý stav. Uganďania boli veľmi dynamickí, zohratí, dobre pripravení, ukázala sa ich kvalita." 


Tagy: Ján Kozák Slovensko Uganda

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
SITA

DISKUSIA