Na Jakeša sa valí jedna pohroma za druhou: Blesk, zlomenina a tomuto ani nebudete veriť!

Ivan Jakeš si toho musel vytrpieť naozaj veľa
Ivan Jakeš si toho musel vytrpieť naozaj veľa

LA PAZ - Ivan Jakeš nebude na Rely Dakar 2017 spomínať vôbec v dobrom. Najskôr ho zasiahol blesk, potom musel po páde odstúpiť a teraz... No tomu snáď ani neuveríte.

Slovenský motocyklista Ivan Jakeš mal po odstúpení z vytrvalostných púštnych pretekov Rely Dakar 2017 dnes naplánovaný let domov. Na letisku v bolívijskom La Paz ho však zamestnanci odmietli pustiť na palubu. Dôvodom bola jeho sadra na ruke, ktorú považovali za nebezpečnú zbraň. A dokonca tvrdili, že nemajú istotu, či je zlomenina skutočne pravá. 

Nepomohli ani snímky z röntgenu. Pracovníci letiska sa vyhrážali zásahom ochranky. Nakoniec pomohla až videokonferencia s americkým lekárom, po ktorom odobrili Jakešovi vstup na palubu. Po veľkom úsilí a nátlaku. Celý príbeh opisuje na svojom facebookovom profile Jakešov kamarát Dick Kvetňanský.

Štyridsaťtriročný rodák z Myjavy musel odstúpiť z 39. ročníka po páde v piatkovej 5. etape, po ktorom ho odviezli vrtuľníkom do nemocnice. Podľa informácií na jeho oficiálnom fanúšikovskom konte na facebooku Jakešovi diagnostikovali zlomeninu zápästia a pomliaždeniny na celom tele. Následkom zásahu bleskom z tretej etapy mal dočasne zhoršené videnie a problémy so sluchom. Komplexné vyšetrenie absolvuje po návrate domov. 


Tagy: Ivan Jakeš

Zdroj:
športky, SITA
Foto:
Facebook - Dick Bob Kvetnansky

DISKUSIA