Svitko dostal na Dakare tvrdú ranu: Hodinová penalizácia a veľký prepad

Štefan Svitko
Štefan Svitko

BRATISLAVA - Slovenský motocyklista Štefan Svitko podľa vlastných predpokladov dostal na Rely Dakar hodinovú penalizáciu a pred pondeňajšou 7. etapou figuruje v priebežnej klasifikácii až na 19. mieste. Od vedúceho Brita Sama Sunderlanda ho už delí priepastných 1:48:43 h. Po piatkovej 5. etape mu patrila siedma pozícia.

Šiestu etapu naplánovanú na sobotu zrušili. Posledný slovenský zástupca na pretekoch trest očakával. Svojim fanúšikom to avizoval prostredníctvom videoprezentácie na sociálnej sieti Facebook počas nedeľňajšieho dňa voľna. "Asi dostanem penalizáciu jednu hodinu, pretože som tankoval na neutralizácii. Nevedel som, že sa to nesmie. Teraz sme zistili, že som to nemal. Bude to znamenať prepad v hodnotení. S dobrým výsledkom sa asi môžem rozlúčiť," uviedol 34-ročný Žaškovčan, ktorému sa len ťažko podarí obhájiť druhú priečku spred roka.


"Chcel by som aspoň dobre zajazdiť niektorú zo zostávajúcich etáp, aby sa v tíme trochu zdvihla nálada," poznamenal Svitko. Na RD 2017 je na programe ešte šesť etáp. Silné dažde významne zmenili aj itinerár pondelňajšej siedmej.

Motocykle: 1. Sam Sunderland (V. Brit.) KTM 15:22:05 h, 2. Pablo Quintanilla (Čile) Husqvarna +12:00 min, 3. Adrien van Beveren (Fr.) Yamaha +16:07, 4. Gerard Farrés Guell (Šp.) KTM +20:57, 5. Matthias Walkner (Rak.) KTM +29:01, 6. Xavier de Soultrait (Fr.) Yamaha +36:06...19. Štefan SVITKO (SR) KTM +1:48:43


Tagy: Štefan Svitko Rely Dakar

Zdroj:
SITA, TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA