Tréner sa poriadne obul do KHL: Toto sa nedeje nikde inde na svete, jedine v Rusku!

Kari Jalonen
Kari Jalonen

BERN - Fínsky tréner Kari Jalonen si po pôsobení v Torpede Nižnij Novgorod a Leve Praha v KHL doprial ako kouč reprezentácie na dva roky pauzu od klubového hokeja, v sezóne 2016/2017 však už vedie SC Bern a čas strávený vo Švajčiarsku si užíva.

"Nevšimol som si tu nič negatívne, páči sa mi tunajší životný štýl. Ľudia počas týždňa tvrdo pracujú a víkendy si užívajú. Páči sa mi, že vo Švajčiarsku je v nedeľu väčšina obchodov zatvorená. Vo Fínsku a vôbec celej EÚ sú otvorené prakticky 24 hodín denne sedem dní v týždni. To sa mi nepozdáva," skonštatoval v rozhovore pre Berner Zeitung 57-ročný rodák z Oulu, ktorému v Berne chýba jediné - sauna. "Doma vo Fínsku ju využívam takmer denne. Hovoril som už o tom s generálnym manažérom. Pohrávame sa s myšlienkou zriadiť v šatni saunu, vírivku a ľadový kúpeľ. Bolo by to prospešné pre hráčov. Teraz zisťujeme možnosti výstavby a, samozrejme, financovania," prezradil Jalonen. 

Skúsený kormidelník má v poprednom švajčiarskom klube SC Bern platný kontrakt do roku 2018. "Pochvaľujem si túto voľbu. Keď to len porovnám s KHL..." skonštatoval Jalonen a z pôsobenia v Rusku prezradil: "Najhoršie je, že tam nikdy neviete, čo sa bude diať. Platí to pre trénerov aj hráčov. Lebo majitelia alebo manažéri s vami vôbec nekomunikujú, takmer nikdy ich nestretnete. V iných ligách môžete debatovať s vedením, ale v Rusku nie. Tam je to iné. Ak prehrávate, ste sám ako prst, odkázaný výlučne na seba. Predstavitelia klubu vás vtedy ani nepozdravia. To je ruská mentalita. Prvý rok v Novgorode som dumal: 'Deje sa niečo?' Potom som si uvedomil, že toto je tu normálne. Možno vás takto zámerne dostávajú pod tlak, aby ste ukázali, že to zvládnete." 


Tagy: Torpedo Nižnij Novgorod SC Bern Kari Jalonen

Kompletné výsledky a aktuálna tabuľka KHL
Zdroj:
SITA
Foto:
SITA

DISKUSIA