VIDEO Zuzulovú choroba úplne položila: Po dojazde som bola rada, že žijem

Veronika Velez-Zuzulová
Veronika Velez-Zuzulová

FLACHAU - Slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová obsadila piate miesto v utorňajšom nočnom slalome Svetového pohára. V rakúskom Flachau zaostala o 1,79 s za víťaznou Švédkou Fridou Hansdotterovou, Petra Vlhová po sľubných medzičasoch nedokončila 1. kolo.

Hansdotterová predstihla o 58 stotín Nórku Ninu Lösethovú a slávila štvrtý triumf v pretekoch SP. Na treťom mieste skončili zhodne so stratou 78 stotín Švajčiarka Wendy Holdenerová a Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá si upevnila vedenie v celkovom poradí SP i priebežnej klasifikácii slalomu. Velez-Zuzulová si udržala v klasifikácii husto stavaných bránok druhé miesto so 475 bodmi, ale jej strata na líderku vzrástla na 125 bodov. Vlhová je šiesta a obe Slovenky sa naďalej držia v prvej desiatke celkového poradia, ktoré ale ovplyvňuje vysoký počet odjazdených slalomov. 

Velez-Zuzulová sa v druhej jazde nevyhla zaváhaniam, v hornej časti sa však držala statočne a až v závere jej oslabený organizmus nedovolil vytempovať rytmické oblúky a tam aj nabrala väčšinu straty: "Tá choroba ma dosť položila, bolo to pre mňa náročné. Dvojminútový slalom dá zabrať aj zdravým pretekárkam. Som úplne hotová, táto séria mi dala zabrať. Už na rozjazdení som mala pocit, že jedna jazda trvá dve minúty a potom po dojazde som bola rada, že žijem. Teraz rýchlo do postele a zajtra domov na viac dní. Do Francúzska a potom na Slovensko, hlavne k lekárovi, aby som vedela ako sa liečiť, lebo zdravie je dôležité. Už som z toho unavená, stále ma dusí," konštatovala v cieli Velez-Zuzulová.


Tagy: Veronika Velez-Zuzulová

Zdroj:
TASR
Foto:
TASR

DISKUSIA